Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: No moze wkoncu Hardware Hacking?

  1. #1
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Austria-Slowacja-Polska
    Postów
    27

    Domyślnie No moze wkoncu Hardware Hacking?

    Witam forumowiczow. Tak czytam i czytam i brak mi tu czegos o sprzecie. Wiecie, cos w stylu jak hakowac pentagon z palmtopa/handhelda, zrobic lodowke z atari, z 512 megowej karty graficznej zrobic 5012 i ile na niej grac zanim sie sfajczy, jaka przerobke soniaka wybrac zeby nie popsuc sobie kieszeni od cedeka (pokoj Foka, trza bylo wybrac rippera hahaha) i nie stracic gwarancji. Czujecie o co mi chodzi. Gdzies tu juz ktos brzdaknal o HARDWARE ale jakos tak bez echa to przeszlo. Az sie zarejestrowalem zeby odbic ta pileczke. Co Wy na to

    p.s. brak polskich liter spowodowany agresja wspolokatorow
    brynowczyc(at)wp(dot)pl

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    za moich czasów overclocking ani robienie czołgu z puszki to z hakerstwem wiele wspólnego nie miało - choć jak by się dobrze zastanowić to poruszane były by sprawy bezpieczeństwa - tyle że fizycznego a nie bezpieczeństwa aplikacji

    dlatego dla mnie pomysł marny
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie cosiestalosie

    dla mnie moze byc...
    pobawmy sie w pana MacGyvera.....scyzoryka.....
    kawal
    Siedzi Mc Gyver w więzienu i pyta się drugiego -Masz sznurówki? - Nie. -No to nici z naszego helikoptera.....
    a tak wogole to czemu nie dzial hardware...

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    hmmmm - nie mowie tak nie mowie nie...
    wszystko zalezy jakie bedzie zapotrzebowanie i ilosc osob piszacych
    poza tym jak poziom bedzie baaardzo wysoki to ilosc udzielajacych sie spadnie i to znacznie... jestem wiec ciekaw dalszych glosow w temacie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Postów
    113

    Domyślnie

    Dokładnie identyczny dział zaproponowałem tylko pod inną nazwą "Elektronika" faktycznie może to trochę zbyt banalna nazwa i w sumie hardware była by lepsza lub jeszcze jakaś inna ale ogólny mój zamysł na temat tego działu jest identyczny jak kolegi ~bryno.

    Ciekaw jestem jak się sprawa dalej potoczy jednak wydaje mi się że tutaj raczej ten dział by nie pasował bo hack to raczej sprawa software.

    Pozdrawiam.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    po gruntownym przemyśleniu sprawy dochodzę do wniosku ze taki dział mógł by istnieć a nawet przydał by się. Ale nie podobają mi się tamaty zaproponowane przez ~bryno:

    zrobić lodowke z atari, z 512 megowej karty graficznej zrobic 5012 i ile na niej grac zanim sie sfajczy,
    dla mnie to czysty overclocking i majsterkowanie - z bezpieczeństwem ani hackowaniem dla mnie to nie ma nic wspólnego!
    Przypominam ze to moje zdanie i nikt nie musi sie zgadzać - nie decyduje jedna osoba a większość!

    Natomiast o czym miał by być (według mnie) taki dział:
    coś np. w stylu:

    Kod:
    http://hack.pl/aktualnosci/kradzieze_danych_ze_swiatlowodu_625
    Jakie jest wasze zdanie?!
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  7. #7
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Wawa
    Postów
    15

    Domyślnie

    Ja jestem za ... a nawet bardziej.
    How how how and bottle of rum

  8. #8
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Austria-Slowacja-Polska
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMCe Zobacz post
    dla mnie to czysty overclocking i majsterkowanie - z bezpieczeństwem ani hackowaniem dla mnie to nie ma nic wspólnego!
    Przypominam ze to moje zdanie i nikt nie musi sie zgadzać - nie decyduje jedna osoba a większość!
    ...Chociaż hack początkowo znaczyło kombinować, dłubać przy czymś w kontekście komputerów znaczenie zmieniło się na przestrzeni dekad, od kiedy wyrażenie weszło do użytku. Z kolei w wyniku szerszego rozpowszechnienia słowa jego znaczenie zmieniło się wśród nowych użytkowników tak, że stoi ono w sprzeczności ze znaczeniem pierwotnym.....


    Moze w swietle tej definicji jednak cos wspolnego z hakingiem ma tak czy siak, oczywiscie jak zawsze przesadzilem ze swoim poczuciem humoru(sic!)

    Panie eMCe, odnosnie http://hack.pl/aktualnosci/kradzieze_danych_ze_swiatlowodu_625 <-- i o takie rzeczy mi wlasnie chodzi. Tedy droga.

    Nie zeby od razu analizwowac wszystko na poziomie mechaniki kwantowej, ale poprostu jak ktos zarzuci jakas nowostke, ciekawostke to fajnie by bylo podyskutowac w osobnym temacie do tego przeznaczonym.

    p.s. nie ma ktos odsprzedac 16 bitowej karty ethernetowej na pcmcia
    brynowczyc(at)wp(dot)pl

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    nio i ciesze się ze się dogadaliśmy
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  10. #10
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Austria-Slowacja-Polska
    Postów
    27

    Domyślnie

    I jeszcze tu chcialem zaznaczyc.
    Cytat Napisał Kamlo Zobacz post
    Ciekaw jestem jak się sprawa dalej potoczy jednak wydaje mi się że tutaj raczej ten dział by nie pasował bo hack to raczej sprawa software.
    Pozdrawiam.
    Czemu mialoby nie pasowac? Wydaje mi sie ze np. temat: "Postaw linuksa na PS2" bardziej pasowylby do dzialu hardware niz do Linuks. Ale to tylko moje odczucie. Dlaczego? Bo znowu na przyklad wezmy temat: "Postaw linuksa na NEC Mobile Pro 780" to juz nie tylko kwestia softweru ale rowniez i sprzetu/akcesoriow jakie sa do tego potrzebne.
    brynowczyc(at)wp(dot)pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Moze ktos pomoze?
    By LineageAbyss in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 05-09-2007, 14:24
  2. Hacking to database
    By Nunk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 03-04-2007, 10:57
  3. Hacking pomocy!!
    By eryk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 02-25-2007, 11:37
  4. ping flood- moze zagrozic?
    By ironwall in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 01-31-2007, 22:00
  5. hack hacking.pl
    By kosiarz in forum Security
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 01-22-2007, 15:58

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj