Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Nie wiem jak to nazwac :-)

  1. #1

    Domyślnie Nie wiem jak to nazwac :-)

    Witam. Na poczatku znaznacze, iz nigdy nie chcialem byc hackerem, owszem, interesuje sie koputerami, ale az nie do tego stopnia. Kiedys bawilem sie exploitami, ale jakos mnie to nie bawilo, ale teraz sytuacja zmusza mnie, by do tego wrocic w jakis sposob. Zaklad w ktorym pracuje to ostatnie kutasy i zdziercy, wykorzystuja nas na maxa i oszukuja, i chcialbym pobawic sie z ich www. I tutaj moje pytanie - kiiiiiiedys na hacking.pl bylo takie narzedzie, by sprawdzic wersje servera www, niekiedy byly one stare, i latwo bylo podmienic strone startowa. Czy ma ktos moze link do takiego narzedzia Pamietam iz nazywalo sie ono bodajze na T...Jezeli taki temat juz byl - przepraszam, ale nawet nie wiem jak skonstruowac pytanie do "Szukaj". Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Mozesz nawet zasymulowac polaczenie WWW za pomoca zwyklego telneta i zobacyzc co wroci w naglowkach - bardzo czesto serwery ladnie sie przedstawiaja same i to zadna tajemnica... Niektore podaja tylko nazwe oprogramowania, inne podadza wszystko...

    W domyslnej konfiguracji wystarczy ze wejdziesz na jakas strone i wywolasz nieistniejacy plik... i dostaniej blad 404... a na dole strony bedzie 'This is web.server.pl port 80 (Apache 1.3.32/Unix)' albo cos w ten desen... odpowiedz (czy bedzie i jaka bedzie) zalezy od konfiguracji softu...

    Nie wyciagaj armaty do ubicia komara... nie ma potrzeby.

    Proste problemy maja zazwyczaj bardzo proste rozwiazania!

    EDIT:
    Zapomnialem dodac... odradzam zemste w taki sposob... wiekszosc atakow na sieci firmowe pochodzi wlasnie od kogos z wewnatrz Dlugo nie potrwa zanim Cie znajda
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał madd Zobacz post
    kiiiiiiedys na [cenzor] bylo takie narzedzie, by sprawdzic wersje servera www, niekiedy byly one stare, i latwo bylo podmienic strone startowa
    skoro to tacy nieodpowiedzialni ludzie to moze sql injection wystarczy.

    Tak btw, to ja tez podzielam opinie @tqm wyrazona ostatnim zdaniem

    Pozdro.

  4. #4

    Domyślnie

    Spoko, poajde do innego miasta, bilet pkp mam za free, zrobie to z kafejki. I tak nigdy by sie nie skapneli ze to ja, jestem tam tylko pionkiem w grze. Sa tak zapatrzeni na swoja kase, ze szok. Niestety wywolanie pliku nie odnosi skutku. Zauwazylem tez, iz strona jest hostowana przez kolesia ktory w moim miescie hostuje duzo stron, wiec raczej moje marzenia sie nie spelnia. Esh...

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hihi wiesz jak uważasz ze kafejka daje 100% bezpieczeństwa to się mylisz Naprawdę lepiej załatw to inaczej...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nowy Tomyśl
    Postów
    29

    Domyślnie

    Właśnie zawsze się zastanawiałem czy kafejki dadzą 100% pewności i zawsze mi wychodziło na tak. Jak mogą mnie złapać, jeżeli będę używał kompa w kafejce?

    BTW. tqm ty studiowałes informe?
    Zdanie poniżej jest fałszywe.
    Zdanie powyżej jest prawdziwe.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Jak mogą mnie złapać, jeżeli będę używał kompa w kafejce?
    w kafejkach przeważnie są kamerki
    chyba że pójdziesz na całość i założysz maskę... (zorro)
    ***********
    * markossx *
    ***********

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Co do kafejek - kamery to podstawa... w UK wielki brat nagrywa mnie kilkaset razy dziennie i WSZYSTKIE kafejki jakie widzialem mialy CCTV wiec odpada...

    OFF-TOPIC dla cebab:
    Nie studiowalem informy ale od 12 lat pracuje jako admin... po prostu w tym jestem najlepszy - szkola nigdy nie byla dla mnie najwazniejsza (co nie raz bolesnie sie odbijalo wieeeeelkim echem i problemami) ;-)

    Ja jestem po prostu taki dziwny, ze inzynier i ekonomista a do tego informatyk w jednej osobie... dzieki temu rozumiem punkt widzenia informatykow, inzynierow i ekonomistow tudziez dziwnej masci szefow, kierownikow, itd... a to sie baaardzo w zyciu przydaje (bo jak wyjasnisz informatykowi ze ma zostawic dziurawy system platnosci on-line skoro on wlasnie znalaz dziure... ale jej zalatanie odetnie nam ponad 3/4 klientow bo reszta systemu nie jest zgodna z planowanymi poprawkami i jest to decyzja BIZNESOWA zarzadu, ktory szacuje ryzyko, wylicza potencjalne straty itd...... to tylko wirtualny przyklad ale oddaje jak ciezko znalezc rownowage). W sumie to ciekawy temat...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. To co wiem a czego nie wiemy...
    By northdakota in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Autor: 03-15-2007, 20:59
  2. Prosze nie przenosic i nie usuwac tematu!!
    By Guzik1252 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 01-29-2007, 14:51

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj