Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: anonymous atak na serwery gg

  1. Domyślnie anonymous atak na serwery gg

    widzieliscie moze to? gg - Pastebin.com
    Cos mi tu nie gra, to są zwykle hasla ze slownikowa
    celebrujący podpis
    "Wyciek haseł gg w związku z atakiem na serwery gadu gadu 24-01-2012 @ 18:00"
    a mnie to wygląda na zwykły atak ze słownikiem czyli lista numer gg i sprawdzanie za pomoca jakiegos slownikowego shitu do ktorych hasel pasuja numery gg
    A co wy sądzicie na ten temat?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    do tego chujowy slownik ;> ale czego mozna od dzieci z gimnazjum wymagac ;>
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  3. Domyślnie

    hahaha dobrze powiedziane

  4. #4

    Domyślnie

    żadne anonymous D to jakiś dzieciak który użył gg hacker by zmora czy jakoś tak ale na pewno ten program jest zrobiony przez zmorę :P on działa na takiej zasadzie, że wpisujesz hasło np qwerty i program szuka numery gg z tym hasłem...

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    A anonymous to niby kto jak nie banda dzieciakow... dolacz sobie na ich forum kup sobie maske... i rob DDOS-a pingiem lub wlamy sendmailem przez emacsa ;>. Swojego czasu z ciekawosci czytalem co tam wypisuja i rece opadaly ;>

    Moze jest tam jakis promil ludzi ktorzy maja o czyms pojecie - ale jak na razie nic sensownego nie pokazali. He he dalej czekam az zlikwiduja FB ;> - bo mam na niego alergie ;>

    Choc dla mnie to specyficzny socjotechniczny eksperymet, ot niezly bootnet do DDOS-ow z tym ze zawirusowani sa uzytkownicy, a nie sprzet ;> ot slepo wykonujac polecenia ;>
    Ostatnio edytowane przez tom : 01-25-2012 - 15:39
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ke?
    Postów
    162

    Domyślnie

    Wbrew pozorom, “atak słownikowy” nie jest dziełem Anonimowych. Te same dane zostały jeszcze w grudniu 2011 opublikowane przez Unn4m3d (...)
    Lulz.
    Z ciekawości - wie ktoś jak to było z tym 'wyciekiem haseł' ze stron? Czy to były prawdziwe dane czy marna zagrywka Anonymous?

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał kainsawk Zobacz post
    Lulz.
    Z ciekawości - wie ktoś jak to było z tym 'wyciekiem haseł' ze stron? Czy to były prawdziwe dane czy marna zagrywka Anonymous?
    a kij wie jakos srednio mnie to interesuje. Ale na serwerach web-owych nie trzymaja raczej nic konkretnego bo i po co tam trzymac. Zwlaszcza ze tego typu serwery sa zazwyczaj u zewnetrznych dostawcow takich uslug... Strone za zwyczaj tez wykonuje zewnetrzna firma i nikt nie kontroluje czy chocby uzyta wersja CMS-a nie posiada jakis bledow. To w sumie standard niemal wszedzie.


    Moze znalezli jakas baze e-maili itp. ale jesli o takie dane chodzi to wiecej mozna sie dowiedziec z tego co jest oficjalnie publikowane Zapewne jak by te adresy przeleciec tylko slownikiem (znajac inteligencje naszych (p)oslow ) to pare skrzynek by sie zakosilo ;>

    Praktycznie z tego co mam pojecie o kilku ministerstwach to to co istotne maja na Windows Server i jest to wewnetrzna siec. Ale to nie az taki problem, firmy ktore swiadcza zewnetrzne uslugi to za zwyczaj ktorys tam podwykonawca, za wiele nie placa wiec za zwyczaj pracuja tam ludzie bez wielkiego doswiadczenia (zazwyczaj pierwsza praca po szkole itp.)

    Natomiast akcjami na stronki mozna im troche napsuc krwi i pokazac ze nawet tego nie potrafia dobrze zalatwic...
    Ostatnio edytowane przez tom : 01-26-2012 - 14:11
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ha... no i zaczyna sie robic ciekawie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    Anonymous moim zdaniem to straszna komercha, każda shackowana strona, każdy okradziony bank jest niby sprawką naszych świetnych ''Anonymous'' z czego połowa się za nich nie uważa i nimi nie jest.

    Strony rządowe były nie naruszone, bo to był najzwyklejszy na świecie DDoS..

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Problem anonymous jest taki, ze kazdy moze powiedziec ze jest 'anonymous' i kazdy moze temu zaprzeczyc. Jeden co mowi ze jest, podaje 'press release', drugi zaprzecza - zero spojnosci i jednosci dzialania.

    Wiekszosc internetowych akcji anonymous jest zle zaplanowana i jeszcze gorzej przeprowadzona a wszystkie 'wlamy' w imie czegos (cokolwiek dzisiaj jest w modzie) nie przynosi oczekiwanych efektow ale za to powoduje irytacje ludzi, ktora pozniej przeklada sie na durne prawa, nagonki itd - woda na mlyn. Tak to niestety wyglada z tego miejsca gdzie ja siedze :-(

    Kazda akcja powoduje reakcje... przydaloby sie aby osoby planujace akcje anonymous mialy nieco doswiadczenia w szachach - planowaly kilka ruchow na przod

    Najnowsza akcja - atak na serwery 'Root NS', bo dzialaja na UDP i jest ich tylko 13... i bedzie DDoS na internet, globalnie... jaaaasne. Uwierze jak zobcze, 31 Marca... tylko nadal jakos nie rozumiem czemu to ma sluzyc?! Jesli jest tu ktos kto wie to prosze, oswieccie mnie bo nie daje mi to spokoju.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj