Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Obliczanie kosztów stworzenia strony internetowej

  1. #1

    Domyślnie Obliczanie kosztów stworzenia strony internetowej

    Jak obliczyć koszty stworzenia strony internetowej, tak aby zarobić, ale też żeby zlecający nie wyśmiał mnie? Jest taka stronka do zrobienia, reklama firmy ochroniarskiej. Raczej nie będzie tak SQL, pewnie tylko troche PHP. Ile można wziąść za takie coś?
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

  2. #2
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Lublin
    Postów
    95

    Domyślnie

    brak bazy danych(bo po co), pewnie niewiele podstron.. raczej "niewiele"
    Myślę że jak to ma być reklama to głównie na grafikę powinieneś postawić a to trochę inwencji i czasu wymaga. 1000zł moim zdaniem to duży max, jeżeli nie jestes super renomowaną firmą, ale to jeszcze zależy od wymagań klienta.

    Edit:
    uśredniając tak wychodzi jak ↓ mówi.
    Ostatnio edytowane przez finrodq : 05-22-2009 - 12:02

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym wziął za coś takiego max 500zł oczywiście tam koszt zrobienia grafiki jest wliczony w te 500zł

  4. #4
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Tu i tam
    Postów
    147

    Domyślnie

    Bardzo mnie też ciekawi mnie ten temat, a nawet miałem stworzyć podobny. Są jakieś cenniki co do kosztów tworzenia stron? Ile może kosztować postawienie strony, tylko na CMSie i umieszczeniu w nim treści? Mam coraz więcej propozycji stworzenia stron, ale zupełnie nie wiem jak wyrazić koszt. Jeszcze jedno, czy powinno się brać później opłatę za nadzorowaniem lub administracją stroną, czy to już sam powinienem tego pilnować jako twórca witryny?

    Pozdrawiam
    ShutDown

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Co do tworzenia - nie ma cennika oficjalnie, popatrz ile biora inni za podobne projekty i juz...

    Co do administracji strona po stworzeniu - patche i aktualizacje itd to nie Twoja broszka. Dajesz rozwiazanie, mowisz co trzeba zrobic aby strona chodzila itd. Ty tworzysz strone - jej nadzor/administracja/backupy/itp. to zupelnie osobny temat.

    Jak ja robilem takie cos kiedys to kwestia nadzoru byla osobno omawiana i gdy klient bardzo sie upieral to robilem pozniej nadzor ale im wiecej czasu to zjamowalo tym wyzsza byla cena... az w koncu (celowo) zmuszalem klienta aby sam sie tym zajal, bo dla mnie to nie byl zarobek a masa czasu zmarnowana. Tak czy inaczej - nadzor to osobny temat.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ShutDown Zobacz post
    Bardzo mnie też ciekawi mnie ten temat, a nawet miałem stworzyć podobny. Są jakieś cenniki co do kosztów tworzenia stron? Ile może kosztować postawienie strony, tylko na CMSie i umieszczeniu w nim treści? Mam coraz więcej propozycji stworzenia stron, ale zupełnie nie wiem jak wyrazić koszt. Jeszcze jedno, czy powinno się brać później opłatę za nadzorowaniem lub administracją stroną, czy to już sam powinienem tego pilnować jako twórca witryny?

    Pozdrawiam
    ShutDown
    Masz na myśli postawienie stronki na gotowym skrypcie sorry ale ja np jakbym zamawiał stronkę i ktoś by mi wyskoczył z czymś takim to bym mu nie zapłacił za tą stronkę bo to mogę sobie sam zrobić i ewentualnie zapłacić za grafike te 100-150zł a nie 500zł
    nie lubię jak ktoś cwaniakuje i stawia stronki na gotowych CMS'ach osobiście tylko raz mi się zdarzyło postawić stronkę na gotowym cms'ie (dla potrzeb własnych) i jak zobaczyłem jak łatwo jest się na coś takiego włamać to od tamtej pory wole samemu kodzić wszystko (przynajmniej wiem jak to działa)

  7. Domyślnie

    HTML + CSS + troszke grafiki + galeria js - 120

    HTML + CSS + pełna szata graficzna + Bardzo prosty CMS z PA - 200

    HTML + CSS + pełna szata graficzna (photoshop) + PHP + CMS (wyszukiwarka + newsy + kontakt + dod. podstron + mapa strony + księga gości itd) + PA (pełne zarządzanie, interfejs graficzny) - 300

    HTML + CSS + pełna szata graficzna (photoshop) + flash + PHP + CMS (wyszukiwarka + newsy + kontakt + dod. podstron + mapa strony + księga gości i co tam sobie klient zażyczy) + PA (pełne zarządzanie, interfejs graficzny) - 400

    LOGO - 40

    Dodatkowa opłata za subdomene i serwer

    Cennik znajomych którzy w tym siedzą lat kilka, strony nie podam bo ich nie lubię, reklamy robić za free nie będę. Więc radziłbym się zastanowić zanim zawołasz 1000
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Tu i tam
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał S4th3N Zobacz post
    Masz na myśli postawienie stronki na gotowym skrypcie sorry ale ja np jakbym zamawiał stronkę i ktoś by mi wyskoczył z czymś takim to bym mu nie zapłacił za tą stronkę bo to mogę sobie sam zrobić i ewentualnie zapłacić za grafike te 100-150zł a nie 500zł
    nie lubię jak ktoś cwaniakuje i stawia stronki na gotowych CMS'ach osobiście tylko raz mi się zdarzyło postawić stronkę na gotowym cms'ie (dla potrzeb własnych) i jak zobaczyłem jak łatwo jest się na coś takiego włamać to od tamtej pory wole samemu kodzić wszystko (przynajmniej wiem jak to działa)
    Masz rację, też bardzo nie lubię jak ktoś mówi, że zrobił stronę, patrzę a tam CMS... i jeszcze chce żebym ocenił. Jednakże jak mam dostać za stronę 50 PLN to raczej nie będę wyskakiwał z pisaniem czegoś Grafikiem, też specjalnym nie jestem więc szablonu nie zrobię. W przyszłości wiążę plan z tworzeniem stron, ale tymczasem tylko tak właściwie przyglądam się temu. A w wolnych chwilach pisze własnego CMSa, żebym mógł potem z czystym sumieniem go sprzedawać i brać za niego opłatę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ShutDown Zobacz post
    Masz rację, też bardzo nie lubię jak ktoś mówi, że zrobił stronę, patrzę a tam CMS... i jeszcze chce żebym ocenił.
    no jak nic wtedy tylko pozostaje się wbić i rozwalić sajta
    ...W przyszłości wiążę plan z tworzeniem stron, ale tymczasem tylko tak właściwie przyglądam się temu. A w wolnych chwilach pisze własnego CMSa, żebym mógł potem z czystym sumieniem go sprzedawać i brać za niego opłatę.
    ja podobnie z tym że ja właściwie już mam wlasnego CMS'a i tak mimo wszystko wole pod każdą stronkę od początku do końca wykodzić wszystko od nowa bo przecierz każdy ma inne potrzeby

    Cytat Napisał hedVB Zobacz post

    HTML + CSS + pełna szata graficzna (photoshop) + flash + PHP + CMS (wyszukiwarka + newsy + kontakt + dod. podstron + mapa strony + księga gości i co tam sobie klient zażyczy) + PA (pełne zarządzanie, interfejs graficzny) - 400
    ta hmmmm............ tak myśle bo wykodziłem sobie skrypcik wykrywający próby ataków na panel admina czy jest sens za dodanie jego pobierać dodatkową opłate

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    @up
    taki "skrypt" to kilka linijek, wiec watpie
    War, war never changes.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. kradzierz strony internetowej
    By trefl in forum Problemy/Skargi
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 06-10-2010, 20:56
  2. Sterowniki do kamery internetowej
    By Ptachor in forum Windows
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-12-2009, 00:19
  3. Porty Strony ,Błedy strony ,Fake mail !!!
    By Cyber100 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 07-05-2008, 15:21
  4. Hackowanie gry internetowej diablo 2 battlenet
    By xdiablo in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 12-05-2007, 18:24
  5. Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowej
    By coefficient in forum Security
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 12-02-2007, 20:09

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj