Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Proszę o pomoc...

  1. #1

    Domyślnie Proszę o pomoc...

    Jakiś czas temu otrzymałem komunikat ze każdy plik na pendrivie musi mieć skrócona nazwę <komunikat w załączniku>

    Byłem wtedy wyjątkowo zajęty i beznamysłu potwierdziłem taką zmianę...

    Podejrzewam, że to jakiś virus, lub trojan..., choć żaden program go niewykrywa..., ani avast, ani Spybot, ani Hijackthis, ani nawet Panda 2009...

    Proszę o pomoc, bo przy każdej próbie skopiowania pliku na pendriva - pojawia się poniższy komunikat...(tak samo mam z kartą pamięci z komórki - tam nawet 3 formaty nie pomogły...), pendriva nie mogę sformatować, że względu na ważne dane...

    Czy ktoś wie o co chodzi ...
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    • Typ Pliku: jpg 1.JPG (16.4 KB, 21 wyświetleń)

  2. #2

    Domyślnie

    moze masz tak ustawione?:P
    Wiesz... tak sie zastanawiam... I co ten wirus robi?:P
    Zbliża się Trollmagedon...

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Spróbować odpalić pendrive pod linuxem...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. Domyślnie

    To nie jest wirus, a tym bardziej nie jest to wina pendrive, więc nawet nie myśl o formatowaniu. Jakieś gówniane ustawienia w systemie, niestety nie podałeś o jakim systemie mowa.

    A nawet jak podasz to i tak gówno Ci pomogę ; o
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    /tmp
    Postów
    30

    Domyślnie

    Wydaje sie byc problem winzgrozowy, sprobuj zmienic nazwe pliku F2 - nie prawoklik - i 'Zmien nazwe', potem delete / shift + delete lub co tam chcesz, Total Commander posiada opcje pracy na skroconych nazwach plikow, mozesz sprobowac wyedytowac rejestr w poszukiwaniu ' NtfsDisable8dot3NameCreation ' i aktywowac na ' 0 ' - wtedy system bedzie skracal te nazwy. Oj przydaje sie jednak backup rejestru bo z win to nigdy nic do konca nie wiadomo.

    Pozdro.
    " Wszystko, co ma początek, ma też koniec. Widzę nadchodzący koniec. Widzę rozciągającą się ciemność. Widzę śmierć ."

  6. #6

    Domyślnie Dzięki

    Mam XP homa niestety (ale legalkę )...problem w tym że w systemie jest ok, i mam normalne nazwy plików (nie chce skrócenia przez TC)...ale przy próbie skopiowania na jednego pendriva, i jedną kartę pamięci wyskakuje ten komunikat...a poza tym jest wporządku..., jak kopiuje na inne pamięci to wszystko jest ok...dlatego sugerowałem trojana na konkretnych pamięciach...

  7. #7

    Domyślnie

    a tak sie dzieje odkad je masz czy od jakiegos czasu?
    Zbliża się Trollmagedon...

  8. #8

    Domyślnie Rsp.

    Powiedzmy ze od 3 tygodni to się dzieje...a pamięci mam od około roku ;(

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Prawdopodobnie te 2 napedy zostaly sformatowane jako FAT12 - stary system stosowany na dyskietkach, pozwala to tylko na nazwy 8+3... musisz miec FAT32 aby miec wzgledny spokoj z dlugoscia nazw.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. Domyślnie Dzięki

    Dzięki, ale czy jest możliwa zmiana systemu plików, bez utraty danych ("formatowanie")...właściwości wskazują na FAT,a pliki pozostały bez zmian...Aha FAT bez określenia numeru...,

    memorkę z telefonu mogę sformatować, ale pragnę uniknąć tego przy pendrivie...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Proszę o pomoc
    By luzikx in forum Hacking
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 07-05-2008, 08:42
  2. Proszę o pomoc
    By men01 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 04-17-2007, 17:37
  3. Proszę o pomoc
    By eryk in forum Linux
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 03-11-2007, 20:01
  4. Witam i proszę o pomoc...
    By makubest in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 01-05-2007, 21:48
  5. Proszę o pomoc
    By 1w1 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 12-11-2006, 08:05

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj