Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Compaq WL110 Drivers

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Postów
    45

    Domyślnie Compaq WL110 Drivers

    Witam od jakiejsc chwili bawie sie z instalacja sterownikow do karty Compaq WL110 Drivers dzialajacej na chipsecie Hermes 1.

    Problem polega na tym ze pod jadrem 2.6.19 nie moge skapilowac sterownika obslugujacego Monitor Mode poniewaz brakuje w nim pliku linux/config.h
    mialem juz kiedys podobny problem i ktos z forum.slackwawe.pl pomogl mi z napisaniem tegoz pliku kozystajacego z autoconf`a ale niestety forum to przestalo istniec :/

    Pod jadrem 2.4.34 wogole mam problem z uruchomieniem tej karty chociaz sterowniki sa przecierz w jadrze ale niestety karta nie chce sie uruchomic tzn nawet diody na karcie sie nie zapalaja.

    Karta dziala ze sterownika orinoco_cs moze mnie ktos naprowadzic na wlasciwa droge instalacji tegoz stera

    Pozdro

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    wiesz co chyba nie w karcie wina

    Mam podobny problem z compaq
    prubowałem na 5 kartach (D-link, Compaq WL110 Drivers, i jeszcze tam jakieś na realteq) - i za kazdym raze na 2.4.x idzie 2.6.x nie idzie.....

    skapitulowałem nie mam czasu się z tym bawić... :/
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Postów
    45

    Domyślnie

    Mozesz mi dac jakos podpowiedz jak do odpalic na 2.4.x

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    a na 2.4.x ci nie fruwa po instalalacji?
    zawsze jak instalowałem debiana - bez problemu sibie wykrywał juz przy instalacji - i ciągnołem pakieciki z ftp - nigdy przeigdy nie miałem problemów na 2.4.x

    Jeśli chcesz znać jakieś szczeguły konfigutacjie etc. - musisz poczekać do jutra bo mi brat uszkodził płytke od lin a mam nowy dysk - stary padl :/ i czekam do pierwszego aż będe mógł ściągnąć... (ograniczenia transweru - kochana telekomuna)
    ale sprubuj ponownej instalcji...

    eventualnie pytaj moze będe pamiętał - w co wątpie...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Postów
    45

    Domyślnie

    Na debku jeszcze nie probowalem instalnac tej karty ;P jak narazie siedze na slacku bo to moje biurko
    Btw instalowalem stery z tej stronki i wystepuje jakis blad z patchowaniem akurat nie dokladnie pamietam o co tam chodzi bo siedze na 2.6.X no nic dzisiaj dam glowie odpoczac bo zaraz do tyrki pamietam ze po skompilowaniu modulkow i insmod modul sie zaladowal ale karta nie dzialala wciaz to mnie troche zdziwilo
    i o ile pamietam stery sa wkapilowane na sztywno w jadro do Hermesa oczywiscie mowie o 2.4.X

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    a mnie zastanawia fakt iż nie widziało mi REALTEKA!! i to jest dopiero motyw - to tak jakby w sklepie nie ozna hleba kupić! - cos mi sie wydaje ze poprostu 2.6.x nie lubie sie z compaq - przypomne że sprawdzałem na 5 kartach Hermesie tez
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Postów
    45

    Domyślnie

    Hmmm co ma piernik do wiatraka przecierz linx widzi chipset i na podstawie tego instalouje stery a skoro chipset jest hermes tylko zalezy ktora wersja 1 czy 2 bo tu moze lezec jakis problem u ciebie, ale jak dla mnie nie ma roznicy czy karta nazywa sie avaja czy proxim czy orinoco gold, zreszta gdzies znalazlem stronke ktora powinna dzialac na 2.6.17 plik nazywa sie orinoco-0.13-dragorn-2.6.17.tar.gz ponoc to dziala ale na 2.6.19 napewno nie dziala poniewaz brak w tym jadrze pliku config.h

    a tutaj chyba ta strona wlasnie http://www.kismetwireless.net/HOWTO-...noco_Rfmon.txt
    oblukaj to

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    mówie tylko ze poprotu 2.6.x nio kompletnie zadnej karty które mam mi nie widzi

    jutro jeszcze sprubuje na innym kompie z tą kartą zaszaleć... może wina płyty głównej Wsumie na 5 kartach (z rużnymi chipsetami) lipa..?!? dziwne troszke...

    co do tego ze lin nie lubi compaq to taki żarcik
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Postów
    45

    Domyślnie

    z tego co mi wiadomo z realtekami dziala to nienajgodzej w delinku hehe zalezy jaki tam masz chipset bo jak ogolnie wiadomo linux nie wszystkie typy chipsetpow obsluguje a HERMES ktory posiadam jest obslugiwany zreszta to chyba jeden z 1 chipsetow obslugiwanych przez linuxa wlasnie dlatego to troche dziwne ale znalazlem w miare nowe stery ktorych nie trzeba patchowac zobaczymy co sie bedzie z tymi dzialo

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Autor: 12-06-2006, 22:44

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj