Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: VisualC++ różnice

  1. #1

    Exclamation VisualC++ różnice

    jakie są różnice pomędzy VisualC++ a VisualC#

  2. Domyślnie

    Pytasz o różnice między C# a C++, C++ jest nowszy, w pełni obiektowy, ulepszony, ma więcej funkcji, i takie tam ecie pecie i dzikie węże.
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  3. Domyślnie

    Cytat Napisał hedVB Zobacz post
    Pytasz o różnice między C# a C++, C++ jest nowszy, w pełni obiektowy, ulepszony, ma więcej funkcji, i takie tam ecie pecie i dzikie węże.
    Że co?
    - C# jest nowszy o przeszło 7 lat,
    - To C# jest obiektywny, strukturalność w c++ działa lepiej niż w c#,
    - c# jest ulepszony (współpraca z .NET framework),

    Szczerze wierzę, że Hed ma zły dzień.

    What You Need to Know to Move from C++ to C# - http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/cc301520.aspx, http://www.csharphelp.com/archives/archive138.html

    PS. Visual to seria aplikacji środowiskowych - program (wyposażony w wiele narzędzi i kompilator), w którymtworzysz aplikację.
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 01-04-2009 - 18:43

  4. Domyślnie

    Buehehe Mad_Dud a C++ może nie współpracuje z platformą .NET? Wiesz akurat w środowiku .NET trochę już siedzę. Poza tym C++ jest w pełni obiektowy, istnieje takie trudne słowo, którego nie pamiętam pozwala na równoczesne użycie różnych stylów programowania, więc nie pierdziel. A z tą nowością może mi się pomyliło, z pamięci piszę w końcu. // no myślałem o języku C :P sooorki

    Dzień miałem dosyć dobry, ale dziękuję za troskę :D
    Ostatnio edytowane przez hedVB : 01-04-2009 - 19:57
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  5. Domyślnie

    Cytat Napisał hedVB Zobacz post
    Buehehe Mad_Dud a C++ może nie współpracuje z platformą .NET?
    Nigdy nie napisałem/powiedziałem, że c++ nie współpracuje z .net. Jednak twierdzę, że C# jest zaprojektowany i przeznaczony do zastosowań .net. Dla c++ musieli dobudować framework.

    Co ciekawe, Microsoft później się przyznał, że i tak c++ najlepiej ze wszystkich działa ze środowiskiem .net
    http://msdn.microsoft.com/en-us/libr...17(VS.80).aspx

    Nigdzie też nie napisałem, że c++ nie jest językiem obiektowym. Stwierdziłem tylko, że w c++ można napisać aplikacje strukturalne, co gorzej wychodzi (jest prawie niemożliwe) w c#. A o to właśnie chodzi w tym wątku - przedstawienie różnic obu języków programowania.

    Pozdr,
    Ostatnio edytowane przez Mad_Dud : 01-04-2009 - 20:03

  6. #6

    Domyślnie

    C++ has been evolving, and a new version of the standard, c++09, is being developed to be published before the end of 2009, with several new features.
    - cytat z http://www.cplusplus.com/info/history.html.

    Siłą C++ jest nie to, że jest starszy od C# o 7 lat czy tam ileś, ale to, że nadal jest rozwijany i wspierany na wielu platformach (w przeciwieństwie do C#, który w zasadzie jest przeznaczony tylko dla środowiska Windows i platformy .NET)

    Poza tym spójrzcie tu:
    http://www.tiobe.com/index.php/conte...pci/index.html

    Poza tym jest to jedna z dyskusji o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Setki tysięcy forum zawiera wątki typu "A jest lepsze od B, bo..." i na odwrót. A tak naprawdę rzecz sprowadza się, do czego dany język ma być wykorzystany (implementacja nowego systemu, modyfikacja/rozbudowa istniejącego), co ma powstać (produkt komercyjny/freeware/profesjonalny/amatorski/dla ludzi/dla zwierząt/dla Marsjan), dla jakiej platformy(Linuks/Windows/kuchenka mikrofalowa/wieloplatformowy) i w jakim celu (do sprzedaży/do demonstracji umiejętności programisty/do demonstracji możliwości sprzętu), przez kogo ma być napisane (zawodowiec/amator/zespół/jeden programista) itd. itp.
    Dopiero odpowiedź na takie i wiele innych pytań pozwala optymalnie dobrać narzędzie (język).

    A rozstrząsanie, co jest lepsze: C# czy C++ tak, żeby sobie podyskutować?
    Proszę bardzo, dla mnie C++ jest lepsze, bo ma dwa + w nazwie, a C# tylko jednego #, który w dodatku ma niższy kod ASCII niż +.
    "...i stało się! Linie telefoniczne otworzyły mi bramę do świata
    upajającego jak heroina pulsująca w żyłach ćpuna! Elektronicznym
    sygnałem przekraczam wrota szukając ucieczki od codzienności,
    głupoty i niesprawiedliwości... i znajduję podobnych sobie."

  7. Domyślnie

    blooregard całkiem przemyślane wzwody, tylko pierwotnie tematem tematu były różnice a nie który język lepszy no ale wiadomo wypisując różnice trzeba je do siebie porównać.
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  8. #8

    Domyślnie

    Fakt, różnice. My error.
    No dobrze, więc podstawową różnicą jest ta, że C++ ma w nazwie dwa +, a C# tylko jednego #, w dodatku o niższym kodzie ASCII, niż +.

    A poważnie:
    1. Podstawową różnicą jest taka, że C# to język dedykowany do pisania aplikacji dla środowiska Windows/platformę .NET; C++ jest językiem do wszystkiego/dla wszystkich platform.

    2. W C# nie napiszesz aplikacji dla Linuksa; ale w C++ napiszesz aplikację dla Windows.

    3. Znając wcześniej C++, łatwiej nauczyć się C#. Odwrotnie już niekoniecznie.
    "...i stało się! Linie telefoniczne otworzyły mi bramę do świata
    upajającego jak heroina pulsująca w żyłach ćpuna! Elektronicznym
    sygnałem przekraczam wrota szukając ucieczki od codzienności,
    głupoty i niesprawiedliwości... i znajduję podobnych sobie."

  9. #9

    Domyślnie

    Chodziło mi oto czego nieda napisac się w c++ a co napisze się c# i na odwrót.
    W C# da się piać na Linuxie służy do tego ''Mono''i jest kompatybilne z Microsoft .NET

  10. #10

    Domyślnie

    W C# da się piać na Linuxie służy do tego ''Mono''i jest kompatybilne z Microsoft .NET
    OK, masz rację, napiszesz w C# dla Linuxa.

    Napisałem, że C# powstał dla Win+.NET,
    a mono to tylko wodotrysk, jak wine.
    Jednym potrzebne, większości nie.
    "...i stało się! Linie telefoniczne otworzyły mi bramę do świata
    upajającego jak heroina pulsująca w żyłach ćpuna! Elektronicznym
    sygnałem przekraczam wrota szukając ucieczki od codzienności,
    głupoty i niesprawiedliwości... i znajduję podobnych sobie."

Podobne wątki

  1. skąd różnice w lokalizacji IP ?
    By insular in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-12-2007, 13:42

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj