Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: MySQL vs. PostgreSQL

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie MySQL vs. PostgreSQL

    Hej!

    Wiadomo, kazdy ma swoje gusta... ja preferuje osobiscie PostgreSQL'a bo bardziej zgodny ze standardami i ma duuuzo wiecej funkcji z ktorych korzystam dosc czesto a w mysql'u trzeba sie z tym palowac ze tak to brzydko ujme. Obie bazy znam dosc dobrze i uzywam zamiennie - zaleznie od projektu.

    Nie chce zaczynac tutaj zadnych wojen co lepsze, bo to zalezy od zastosowan i charakteru projektu ale jako ciekawostke.

    http://www.wikivs.com/wiki/MySQL_vs_PostgreSQL
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. Domyślnie

    Ja wolę PSQL

  3. #3

    Domyślnie

    Ja w pracy koduję systemy oparte wyłącznie o MySQL-a, ale słyszałem już wiele opinii, że PostgreSQL to o wiele wydajniejszy RDBMS. Czy ktoś z Was, kto miał okazję stworzyć system w oparciu o PostgreSQL może to potwierdzić ? Bo chyba nadeszła pora na poszerzenie umiejętności o kolejny system bazodanowy
    "...i stało się! Linie telefoniczne otworzyły mi bramę do świata
    upajającego jak heroina pulsująca w żyłach ćpuna! Elektronicznym
    sygnałem przekraczam wrota szukając ucieczki od codzienności,
    głupoty i niesprawiedliwości... i znajduję podobnych sobie."

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak na razie z mojego doswiadczenia wynika, ze kazdy mowi ze postgres jest powolny, itd... ale ja jakos tego nie zauwazylem... Tak jak podaje wiki - nie raz bywalo ze domyslna instalacja postgresa bila na leb na szyje mysql'a po tuningu. Nie chce wchodzic w powody dlaczego tak moglo byc.

    Z doswiadczenia powiem, ze MySQL na pojedynczej maszynie z Xeon'em dual-core i 2GB RAM radzi sobie u mnie o wiele wiele gorzej, niz PostgreSQL z identyczna baza na identycznym serwerze (mam 2 identyczne obok siebie).

    Dopiero wikivs uswiadomilo mi dlaczego - mysql w przeciwienstwie do posrgresa nie dziala za dobrze na wielordzeniowych/wieloprocesorowych systemach... a takie tylko mam, wiec pytanie "po co" skoro mysql i tak dziala na jednym rdzeniu?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. Domyślnie

    Ja obecnie siedze na MySQL. Maszyna 2 rdzeniowa i wiedze ze fajnie by bylo przejsc na PostgreSQL. No ale coz. Z powodu silnika forum ktore wykorzystuje do forum nie moge tego zrobic. Silnik forum to IPB.

    Mam nadzieje ze pod skrzydlami Sun'a zmieni sie na lepsze obsluga wielu rdzeniu przez MySQL. Fajnie bylo by widziec ze serwer bazy pracuje lepiej niz do tej pory. Chociaz jak na razie nie narzekam. Generowanie strony itp mam na poziomie od 0.02s do 0.06s.

    Sam dla swoich testow i poszerzenia wiedzy na pewno zaczne zabawy z PostgreSQL. Dzieki @TQM za link ten

Podobne wątki

  1. TAbele MySQL
    By 4ndr1u in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 09-07-2008, 20:58
  2. mysql + access
    By mtbs in forum Bazy danych
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 06-16-2008, 18:23
  3. Błąd w Mysql.
    By Geek_90 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 06-11-2008, 21:27
  4. MySQL
    By Taeguki in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 06-06-2008, 06:16
  5. mysql ?????
    By ble34 in forum PHP/CGI/ASP/JSP/J2EE
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 04-23-2007, 23:27

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj