Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Elektronik vs Elektryk

  1. #1
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    348

    Domyślnie Elektronik vs Elektryk

    Jak się wam wydaje które wykształcenie daje większe zarobki elektronik czy elektryk, któro jest bardziej przyszłościowe,czy moze znacie kogos na takich stanowiskach i ile zarabiają?...W nastepnym tygodniu musze złożyc dokumenty do szkoły średniej i nie wiem juz sam co mam robić

  2. #2
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    +0048081-***...
    Postów
    20

    Domyślnie

    Lepszy elektronik - ale z tego co sie orientuje to Elektryków i Elektroników w większych miastach jest jak psów na wsi . Szczerze mówiąc po szkole średniej to nie masz co oczekiwać duzych pieniędzy tym bardzije w Polsce. Nom chyba że mgr. bedzie miał to juz bedzie cos. Powinnes sam wybrac, idz na to co lubisz robic
    Świat jest pełen fascynujących problemów oczekujących na rozwiązanie

  3. #3
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    348

    Domyślnie

    co bedzie lepsze:technikum elektroniczne czy elektryczne jezeli chciałbym studiować elektrotechnike...czy mógłby mi kots powiedziec czego sie dokładnie uczy na elektrotechnice...co to znaczy programowanie sterowników w napędzie elektrycznym(jest taka specjalizacja w technikum elektrycznym)...jakie działy obejmuje elektrotechnika

  4. #4
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Wiec zastnawiasz sie nad wyborem szkoly sredniej..
    Polecam Liceum Ogolnoksztalcace, dlaczego? poniewaz po roku max 2 latach elektroniki pojdziesz na bankowosc a skonczysz na pedagogice..
    LO da Ci ogolnijesza wiedze niz technikum
    Na LO ma parcie nie glupia mldziez, w technikach, liceach profilowanych, zawodowkach wiesz jak jest, zostaja miejsca we wrzesniu, to sie dopycha debilami :P
    Wazniejszy od tego czy to bedzie techniku czy liceum bedzie wynik matury :P

    btw. najwazniejsze,
    kobiety dziela sie na:
    ladne, brzydkie, okropne, paskudne, oraz te ktore chodza do technikow.. o ile w ogole jakies chodza
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 05-23-2008 - 13:04
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  5. #5
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    348

    Domyślnie

    Jezeli w przyszłosci chce studiować elektrotechnike to w gre najbardziej wchodzi technikum...aa w takim technikum jest mało chetnych bo zazwyczaj wiekszosc odpada(zazwyczaj 1/3 klasy odpada po 1 roku)- szczególnie tyczy sie to głąbów,co do zawodówek masz racje a licea profilowane to mydlenie oczu-tak naprawde nie naucze sie nic sensownego i idą tam słabi uczniowie k tórzy i tak pewnie nie zdadzą matury...technika mają małe zainteresowanie bo po prostu są dosc trudne,a w elektrycznym i elektronicznym to uczy sie tylko fizy i matmy na zawodowytch przedmiotah,podsumuwując liceum co prawda daje ogólną wiedze ale dla takich przedmiotów jak elektrotechnika nie nadaje sie...Jezeli ktos chce byc lekarzem, prawnikiem i tym podobne to wiadomo, nie ma przyszłosci w technikach... ale politechnika to juz zupelnie inna bajka...Odpowiedzcie na mój wczesniejszy post

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywistym dla mnie jest ze lepsze technikum niż liceum. po technikum możesz od razu pracować w zawodzie a po liceum - nie masz zawodu. Jak chcesz studiować elektrotechnikę to polecam Ci technikum elektrotechniczne. Ja skoczyłem technikum elektrotechniczne a teraz studiuje informatykę. Co do płatności ... to porostu los

  7. #7
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exc0mmunion Zobacz post
    Oczywistym dla mnie jest ze lepsze technikum niż liceum. po technikum możesz od razu pracować w zawodzie a po liceum - nie masz zawodu
    A dla mnie oczywistym jest ze LO lepsze.
    A to po liceum nie mozesz pracowac? chyba nie wiesz jaka jest sytuacja w naszym pieknym i uroczym kraju :P pracownik jest na wage zlota i nie wazne ze prosty i niewyuczyony, lepszy taki niz zaden, jedyny warunek jaki Ci stawiaja to "staraj sie przychodzic i wychodzic z pracy trzezwy, inaczej bedziesz mial po premii", autentycznie Ci mowie, klikam z pomorza :P sytuacja w zatrudnieniu po wyjezdzie 3mln wykwalifikowanych pacownikow zmienila sie o 179 stopni.. ten jeden stopien ktory sie nie zmienil to place...
    po lo na elektryka nie pojdziesz... legalnie....
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 05-23-2008 - 15:01
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  8. #8

    Domyślnie

    Ta sprzeczka nie ma większego sensu ... Po LO raczej nie będziesz miał uprawnień SEP, ani nic takiego. Owszem po LO możesz iść do pracy, to wszystko zależy od tego co chcesz robić. Jak planujesz studiować prawo to LO jak ścisły przedmiot to technikum.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    348

    Domyślnie

    Zgadzam sie...tyle ze u mnie w okolicy nie ma technikum elektrotechnicznego tylko elektryczne albo elektroniczne...i to ta szkoła jest na wysokim miejscu ogónopolskim-co roku są jacyś uczniowie którzy dobrze wypadają na olimpiadzie ogólnopolskiej...wie ktos co to znaczy sieci przemysłowe i programowanie sterowników w napędzie elektrycznym

  10. #10

    Talking

    eee, ja popieram Gogulasa - najlepiej wybierz jakies LO z klasa mat-fiz, bo w technikum bedziesz musial sie uczyc przedmiotow zawodowych ktore przy skladaniu papierow na studia sie nie licza, po drugie dobre LO matematyczno-fizyczne daje wieksza wiedze z tych dwoch dziedzin(a i jakas wiedzie z innych przedmiotow masz, a nie wskazujesz kanade w alpach ) niz technikum - mam porownanie wsrod znajomych. Pozatym tez inaczej sie patrzy na kandydata na studia pozniej ktory konczyl LO i ktory konczyl technikum. A do tego LO trwa 3 latka, a technikum chyba 4(a moze 5?!). Tak wiec jezeli chcesz po szkole sredniej odrazu zaczac prace, a dopiero pozniej zastanawiac sie nad studiami to technikum. A w przeciwnym razie - tylko i wylacznie LO.

    Swoja droga - moze najpierw zastanow sie co ty bys chcial robic w przyszlosci a dopiero pozniej szukaj szkoly ktore ci odpowiada, a nie najpierw szukasz szkoly a pozniej zastanawiasz sie czego w niej ucza... Ja objasnieinia tych zagadkowych przedmiotow/kierunkow nieznam, ale mysle ze gdyby cie to interesowalo to bys wiedzial co to znaczy... Tak czy owak - jesli sie wybierasz na studia po szkole sredniej to tylko i wylacznie LO jak dla mnie, tylko musisz odpowiednio dobrac Klase/Szkole zeby bylo mat-fiz albo mat-fiz-inf.

    btw. wiem ze bardzo fajnym kierunkiem jest biotechnologia, tam chyba trzeba miec mat-bio albo bio-fiz.

    ps. gdzie mieszkasz? moze bede cos mogl podpowiedziec .

    pps. no to mnie rozwaliliscie tym ze po LO niema sie przyszlosci w na politechnice, Politechnika warszawska - wszystkie najbardziej oblegane kierunki na wydziale elektryka/elektronika, zajmowane sa przez uczniow LO, nie zartuje znam przynajmniej 30 osob ktore tam studiuja wszyscy po LO i ich znajomi/koledzy z kierunku/wydzialu w wiekszasci tez - wiec nie mydlcie oczu ludziom blagam :|!!!
    Ostatnio edytowane przez mtbs : 05-24-2008 - 13:35

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj