Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Panel administracyjny CMS'u Mambo a zapomniane hasło

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    1

    Unhappy Panel administracyjny CMS'u Mambo a zmienione hasło...

    Witam Wszystkich.

    Postanowiłem odwiedzić to forum, ponieważ gnębi mnie pewna kwestia. Mianowicie chodzi o bardzo znany CMS o wdzięcznej nazwie Mambo, a właściwie o jego panel administracyjny. Jakiś czas temu, w okolicznościach o których pisać tu nie należy (mała libacja ) zostało zmienione hasło Admina do panelu administracyjnego. Z tego co jeszcze pamiętam, zostali dodani jeszcze inni uzytkownicy o takowych uprawnieniach. Owe Mambo (v. 4.54) trybi sobie we współpracy z VertrigoServ. 2.13 na moim domowym komputerze. Tak podsumowując to taki mój mały twórczy kaprys. Przechodząd co meritum sprawy, chodzi o to, że nie mam (i nie będę miał przez jeszcze ze dwa miesiące) teraz bezpośredniego dostępu do mojego komputera, a chciałbym dostać się do panelu i usunąć pozostałych użytkowników o prawach administratorskich, żeby mi już tam nie robili wiecej bałaganu, którego i tak nieświadomie klikając na co popadnie, już narobili...
    Prosiłbym zatem o jakieś rady, wskazówki, w jaki sposób mam się "włamać" do swojego panelu administracyjnego Mambo... Ot ironia, żebym musiał włamywać się do siebie...

    Pozdrawiam.
    Lapidarny
    Ostatnio edytowane przez lapidarny : 12-26-2006 - 09:12 Powód: Błędne określenie pewnego terminu...

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    hehe czyżby ktoś nam SE chciał nam oczka zamydlić

    skoro to twój serwer to się poprostu połącz z nim poprzez ftp
    pozdrawiam...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    wejc do mysql poszukaj tabelki z adminem i w polu passworalbo jakos tak wklej hasz md5 z hasła

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    wejc do mysql poszukaj tabelki z adminem i w polu passworalbo jakos tak wklej hasz md5 z hasła

    edit: cos mi sie post podwojił

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    powinno (pisze powinno bo nie ko żystam z tego cms'su i nie mam pewności) poskutkować wykasowanie tej wartości i zalogowanie sie na puste haslo....

    if (moje_slowa==false) { poprawcie mnie }
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jedynie zmiana hasla w bazie danych... poza tym jesli zalozone konta maja prawa 'super administrator' to mozesz jedynie je zdeaktywowac (disable) ale nie usunac... przynajmniej inaczej niz recznie z bazy danych co jest co najmniej NIEWSKAZANE :-)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Autor: 12-24-2006, 20:58
  2. Zapomniane hasło *.7z
    By illusion in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 08-19-2006, 00:35

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj