Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Prawo i hacking

  1. #1

    Domyślnie Prawo i hacking

    Witam!
    Nie znalazłem na forum wątku w którym byłyby omówione kwestie prawne hackingu, czyli np. jaki atak jest legalny itd. . Proszę o pisanie w tym wątku różnych typów ataków i innych rzeczy związanych z hackingiem.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Przed monitorem ;d
    Postów
    61

    Domyślnie

    Wg. polskiego prawa nie ma legalnych ataków. Możesz co najwyżej legalnie sprawdzić swoją wiedzę na wszelkiego rodzaju serwisach tylu hackme.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    nie znalazles, ale byly takie tematy...
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie

    wydaje mi sie ale nie jestem pewien ze mozna wstawiać swoje skrypty(xss)
    nie chodzi mi o takie kradnące ciacha tylko np poruszające daną warstwe albo coś to chyba jest legalne...bo przecież można pisać co się chce a admina sprawa żeby dane były filtrowane....
    Poza tym myśle że wykorzystywanie tego typu blędów fatalnych jak np niesprawdzenie rozszerzenia uploadowanego pliku i wrzucenie .php ktory np podmienia strone to chyba też legalne no nie?

    Bo czy gdzieś na takiej przykładowej stronie jest napisane..." nie wrzucać zdjęć z rozszerzeniem php które zamienia główną strone" - niema nigdzie więc legalka
    co innego kradzież ciach albo sql inj
    ale niewiem czy to co napisałem że legalne czy na pewno takie jest nie chce nikogo w maliny wprowadzic

  5. #5
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    poczytaj
    tutaj i
    tutaj i jeszcze
    tutaj
    poza tym na google znajdziesz dosc obszernie
    np. tutaj jest sporo opisow przestepstw komputerowych

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jedyne legalne wlamanie (lub proba wlamania) to takie, na ktore masz pisemna zgode wlasciciela systemu ktory atakujesz - wtedy nazywa sie to testem penetracyjnym. Np umowa na podstawie ktorej konsultant robi taki test jest juz sama w sobie potwierdzeniem pisemnym. Do tego dochodzi w umowie adnotacja, ze konsultant nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za ewentualne uszkodzenia, zniszczenia czy tez inne straty spowodowane lub majace zwiazek z przeprowadzeniem testu penetracyjnego oraz... ze klient nie bedzie wysowal zadnych roszczen z tym zwiazanych.

    Bez takiego zapisu formalnego mozna sie niezle wkopac!

    Cytat Napisał ironwall
    Bo czy gdzieś na takiej przykładowej stronie jest napisane..." nie wrzucać zdjęć z rozszerzeniem php które zamienia główną strone" - niema nigdzie więc legalka
    A czy nie jest to przypadkiem 'przelamywanie zabezpieczen elektronicznych' jak to ladnie ujeto w jednym z paragrafow? Zle skonfigurowany serwer jest podatny na ataki - to oczywiste... ale to ze nie zamknieto drzwi nie znaczy ze wolno Ci wejsc do pomieszczenia. Tym bardziej modyfikacja strony to juz jawne przestepstwo w swietle nie tylko polskiego prawa.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Prawo komputerowe...
    By Uther92 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 01-25-2008, 16:19
  2. prawo (czcionki)
    By ironwall in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-23-2008, 10:34
  3. nowy dzial....prawo komputerowe
    By ironwall in forum Pomysły/Sugestie
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 04-27-2007, 15:01
  4. Hacking pomocy!!
    By eryk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 02-25-2007, 11:37
  5. poczta i prawo
    By whee in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 01-17-2007, 10:48

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj