Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Botnet - podstawowe informacje

  1. #1

    Domyślnie Botnet - podstawowe informacje

    Witam, interesuje Mnie Botnet, na czym to konkretnie polega jak to powstało i kto tym steruje..

    W sieci jest pełno na temat "komputerów zombie" ale wszystko jest podane ogólnikowo..

    Czy ktoś posiada ciekawe informacje i chciałby się nimi podzielić?
    Zapraszam do tego tematu..


    pozdrawiam



    W tym temacie obszernie wszystko opisane na 6 arkuszy A4..
    http://www.heise-online.pl/security/articles/103/0



    ps. jeśli temat jest utworzony w nieodpowiednim dziale proszę o przeniesienie..
    Ostatnio edytowane przez Zenek N : 09-15-2007 - 13:40
    "Mój podpis Zenek N, moją inspirają czarny kapelusz.."

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    ok dział jak najbardziej dobry ;)

    botnet to inaczej sieć komputerów zombie ;)
    kto tym steruje? administrator botnetu czyli osoba która zdobyła zdobyła kontrolę nad innym komputerem a własciwie to setkami innych komputerów... często są to nie pojedyńcze osoby a grupki crackerskie ;) takich botnetów jest hoho... duzo ;) stanowczo zadużo ;) jeden komputer może należeć do kilku botnet'ów i tak też najczęściej jest...

    najczęsciej botnet twoży sie poprzez napisanie jakiejś szkodliwej aplikacji która wykorzystuje jakąś luke w systemie operacyjnym - i która sama sie rozprzestrzenia - dzięki temu można zdobyć kontrolę nad setkami komputerów...

    po co takie coś?
    botnety wykorzystuje sie do przerużnych celów przeważnie do wysyłania spamu ;)
    ale nie tylko - taka sieć kompuw zombie to jak dla mnie przedewszystkim ogromna moc zliczeniowa... ogromna ilość komputerów - prawie kazdy z nich ma inne IP przy odrobinie fantazji można dobić cuda - łamać hasła metoda brute force, robić DDoS, zdobywać numery kart kredytowych często też hasła - nio mnustwo frajdy ;)

    jeśli masz jakiegoś wmiare rozważnego kompa to możesz sobie postawić ze 2 systemy na vmware - oddzielić swojego kompa od tamtych - jednego wirtualnego koma zarazić cafeini czy czymś innym a z drugiego go kontrolować - fajne rzeczy można robić ;)
    myśle ze wtedy byś lepiej zrozumiał zasadę działania botnet'u a przy okazji to fajna zabawa ;)

    a teraz jeszcze 2 słowa o tym dlaczego odpowiadam na stosunkowo prosty temat a inny odrazu bym do google wysłał - ponieważ jak dla mnie autor ewidentnie najpierw poczytał sobie coś na ten temat a pomimo tego nie do konca rozumiał więc poprosił o wyjaśnienie - i jak dla mnie to własnie po to jest to forum... i dla własnie takich ludzi - którzy nie idą odrazu na łatwiznę - chcą coś sami sie dowiedzieć ale nie koniecznie im to wychodzi i wtedy proszą o pomoc!

    to tyle ;)

    ps. cholewcia noge złamałem :/ boli :/
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Uwazam dokladnie tak samo jak eMCe - w takiej sytuacji az wypada odpowiedziec

    Dodam od siebie jeszcze kilka rzeczy:
    - botnety czesto sie zwalczaja, tzn jesli zombie jest moje to tylko moje i basta, dochodzi do tego, ze jedna z funkcji kodu infekujacego maszyne aby przejac kontrole (niektorzy mowiaz ze to 'zombifikacja' hehe - podoba mi sie to okreslenie) jest zalatanie systemu aby 'konkurencja' juz sie nie dostala
    - najwiekszy botnet ostatnich czasow (Storm Worm) ma wieksza moc obliczeniowa niz najwiekszy superkomputer - jak wynika z szacunkow ekspertow
    - ataki DDoS albo brute-force - prosze bardzo - jeden z aktualnie szalejacych wormow atakuje konta eBay poprzez proby logowania z roznych IP i sprawa po kolei hasla... to wlasnie przyklad dzialalnosci brute-force - pare kont juz padlo o czym pisalo Heise Security i inni.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    zalatanie systemu aby 'konkurencja' juz sie nie dostala

    nio tak owszem ale to juz przy profesionalnych botnetach
    natomiast ja miałem na myśli te mniejsze - przykładowo jeśli chodzi o cafe ini to sie zdarza że poprostu jest zarażony host i nawet hasła nie ma - albo ze na jednym choście jest po 100 cafeini - czy jakiegoś innego świństwa - tak poprostu używam tego dla przykładu...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Podobne wątki

  1. Przydatne informacje
    By makubest in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 12-30-2006, 22:58

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj