Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Visual c++ Pomoc w programie

  1. #1

    Question Visual c++ Pomoc w programie

    Witam,
    Potrzebuje pomocy odnośnie programu Visual c++, a mianowicie: Robie w tym programie "program" i w nim okienka na login: hasło:. Chodzi mi, o to że jeśli komuś podeślę ten program i on wpiszę login i hasło w te okienka, to mi te dane zostaną wysłane na moją skrzynke pocztową mailem. Więc proszę was o to abyście powiedzieli mi jak to zrobić lub podesłać link do poradnika.

    Bardzo potrzebna mi jest to co opisałem na górze (trochę mieszam co nie? )
    Z góry dziękuje i pozdrawiam Patryk

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Jesli piszesz w Visual C++ .NET to na platforme .NET lepiej pisac w C#, C++ nie ma wiele wspolnego z normalnym C++ i jest dosc specyficzny (pomine tlumaczenie do czego go na platformie .NET mozna uzywac).

    Proponuje uzyc google i wpisac kurs C#

    Natomiast jesli mowimy o C++ i przykladowo WinApi to patrzac na pytanie radze sobie odpuscic, no chyba ze tak samo jak wyzej... z tym ze to dluzsza droga do osiagniecia sukcesu (w .NET jest o wiele porosciej)... Mozna jeszcze uzyc QT i C++ ale jest to tez trudniejsze od .NET...

    Gotowego poradnika jak zrobic taki program nie znajdziesz, ale jak bedziesz mial chcec troche pouczyc sie jakiegos jezyka to spobie poradzisz z tym problemem...
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom Zobacz post
    Jesli piszesz w Visual C++ .NET to na platforme .NET lepiej pisac w C#, C++ nie ma wiele wspolnego z normalnym C++ i jest dosc specyficzny (pomine tlumaczenie do czego go na platformie .NET mozna uzywac).

    Proponuje uzyc google i wpisac kurs C#

    Natomiast jesli mowimy o C++ i przykladowo WinApi to patrzac na pytanie radze sobie odpuscic, no chyba ze tak samo jak wyzej... z tym ze to dluzsza droga do osiagniecia sukcesu (w .NET jest o wiele porosciej)... Mozna jeszcze uzyc QT i C++ ale jest to tez trudniejsze od .NET...

    Gotowego poradnika jak zrobic taki program nie znajdziesz, ale jak bedziesz mial chcec troche pouczyc sie jakiegos jezyka to spobie poradzisz z tym problemem...
    Oj obawiam się że namieszalem, chyba wszystko to kiedys robiłem w Visual basicu (nwm czy dobrze napisalem). Może wytłumaczę dokladnie: Robię program/okno w Visual Basic w tym programie/oknie jest miejsce na wpisanie loginu i hasła, i ktoś kto odpali ten program i wpisze coś w te pola loginu i hasła to to co wpisał wysyła mi się na skrzynkę. Robiłem to kiedys z kolegą (on to ogarnial) nie mam z nim teraz kontaktu


    Ale wiem, że na to co chce osiągnąć jest skrypt, ktory właśnie wysyla login i hasło. Więc potrzebuje ten SKRYPT i opis jak go "zaaplikowac" do tego programu. Niewiem czy rozumi(esz/ecie).

    EDIT 1

    Właśnie znalazłem na innym forum problem jednego z użytkowników i jest on podobny o ile nie taki sam, cytat:

    "Witam pisze program i utknąłem przy zrobieniu wysyłania wiadomości na email a dokładniej chce aby ktoś wpisał np Test do TextBox po kliknięciu button wyśle Test na mój Email jak to zrobić? za pomoc wielkie thx !"

    (Może to was naprowadzi o co mi chodzi)

    EDIT 2

    Chyba znalazłem odpowiedź na moj problem:

    HAKER - Forum Komputerowe
    Ostatnio edytowane przez Patryniu : 05-03-2016 - 22:38

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Dokladnie w VB .NET tez mozna pisac, po prostu czy to zrobisz w VB czy C# uzywasz dostepnych "elementow" w .NET np. System.Net.Mail

    Radzilem C# bo jest to jezyk stworzony pod .NET i na jego temat jest najwiecej kursow i przykladow, dlatego jest sporo latwiej niz z VB lub C++

    Pamietaj tylko ze tak napisany program ma pewne ograniczenia, ktos kto go bedzie musial uruchamiac musi miec zainstalowana odpowiednia wersje .NET na komputerze (dla ktorej program jest przygotowany) w przeciwnym wypadku wyskoczy blad. Dlatego mimo prostoty .NET nie jest najlepszym wyborem do pisania takich programow...
    Ostatnio edytowane przez tom : 05-03-2016 - 23:26
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom Zobacz post
    Dokladnie w VB .NET tez mozna pisac, po prostu czy to zrobisz w VB czy C# uzywasz dostepnych "elementow" w .NET np. System.Net.Mail

    Radzilem C# bo jest to jezyk stworzony pod .NET i na jego temat jest najwiecej kursow i przykladow, dlatego jest sporo latwiej niz z VB lub C++

    Pamietaj tylko ze tak napisany program ma pewne ograniczenia, ktos kto go bedzie musial uruchamiac musi miec zainstalowana odpowiednia wersje .NET na komputerze (dla ktorej program jest przygotowany) w przeciwnym wypadku wyskoczy blad. Dlatego mimo prostoty .NET nie jest najlepszym wyborem do pisania takich programow...
    Nie wiedzialem że nie będzie u innych dzialac jesli nią mają odpowiedniej wersji. A jak jest z tym c#? Niezależne czy ktoś ma visuala c++,c# czy basic. To będzie mu ten program działał?

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryniu Zobacz post
    Nie wiedzialem że nie będzie u innych dzialac jesli nią mają odpowiedniej wersji. A jak jest z tym c#? Niezależne czy ktoś ma visuala c++,c# czy basic. To będzie mu ten program działał?
    Tak jest z calym oprogramowaniem pisanym w .NET czy to w C++,C#, VB. Po prostu tutaj kod nie jest kompilowany do kodu natywnego procesora, tylko do pseudokodu ktory wykonywany jest przez platforme .NET - na podobnej zasadzie dziala Java. Ustaw najlepiej w opcjach projektu aby program budowany byl dla .NET 3.0 - powinno dzialac od Windows XP (ta wersja powinna byc obslugiwana w wszystkich windowsach od XP w gore).

    Jest jeszcze jeden problem - pisanie takich programow w .NET nie jest najszczesliwszym wyborem, gdyz taki kod (plik .exe) mozna w prosty sposob doprowadzic niemal do kodu zrodlowego i zobaczyc co program robi (np. .NET Reflector) - wiec jak ktos sie zna moze latwo to sprawdzic i jeszcze tobie zrobie gorszego "psikusa". Ja powiem tak jak masz takie pojecie o programowaniu to lepiej dsobie odpuscic takie zabawy, trafisz na lepszego - a to jest obecnie paragraf i ktos ci narobi sporych problemow... No ale to juz twoj wybor


    Aby tego uniknac nalezalo by pisac najlepiej w C/C++ WinApi - ale tutaj niejstety nie bedzie prosto bo nie ma gotowych komponentow i trzeba wszystko niemal od zera w czystym C/C++ pisac... Chyba lepszym rozwiazaniem byl by jakis object pascal (Delphi) itp. Zreszta dosc popularny w srod poczatkujacych ktorzy pisza jakies keylogery itp. Uproszeniem jest niby tez wspomniane QT, ale wada dosc spore biblioteki dodawane do kodu (plik robi sie ogromny).
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  7. #7
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    https://stackoverflow.com/questions/...d-email-with-c
    Tam gdzie podają przykładowy tekst, ty wypisz string w którym przechowujesz zawartość logina i hasła (na pewno wczytasz je do jakiegoś stringa, tablicy charów czy coś takiego).
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj