Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Skuteczna ochrona przed Cryptolockerem w firmie

  1. #1

    Domyślnie Skuteczna ochrona przed Cryptolockerem w firmie

    Witam was,

    Jak to się mówi mądry Polak po szkodzie hehe Jak najlepiej zabezpieczyć się przed tym świństwem (Cryptolocker etc.) ? Powiem tak, na 40 kompach miałem Eseta a jakoś to świństwo i tak weszło. Używałem 4Backup do backapu na serwerze, ale co z tego jak zaszyfrował pliki Zip backapowane ponieważ folder był udostępniony i wirus zaszyfrował wszystkie pliki w udostępnionych folderach w całej sieci ? Myślałem o jakimś NAS ale nie wiem czy zda to egzamin ponieważ to też jest na zasadzie udostępnionego folderu. Proszę o sugestie jak skutecznie się zabezpieczyć ?

    DZiękuję!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viperek Zobacz post
    Witam was,

    Jak to się mówi mądry Polak po szkodzie hehe Jak najlepiej zabezpieczyć się przed tym świństwem (Cryptolocker etc.) ? Powiem tak, na 40 kompach miałem Eseta a jakoś to świństwo i tak weszło. Używałem 4Backup do backapu na serwerze, ale co z tego jak zaszyfrował pliki Zip backapowane ponieważ folder był udostępniony i wirus zaszyfrował wszystkie pliki w udostępnionych folderach w całej sieci ? Myślałem o jakimś NAS ale nie wiem czy zda to egzamin ponieważ to też jest na zasadzie udostępnionego folderu. Proszę o sugestie jak skutecznie się zabezpieczyć ?

    DZiękuję!
    Nośnik kopii zapasowej powinien być podpinany do kompa tylko na czas jej wykonywania lub pobierania zeń danych. Backup należący do tego samego systemu komputerowego lub sieci takich systemów to backup niebyły - właśnie z powyższego powodu. Mądry polak po szkodzie. Nie ma lepszego zabezpieczenia niż fizyczna izolacja w połączeniu z mirroringiem wykonanej kopii.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  3. #3

    Domyślnie

    Cryptolocker jest czysta wymuszanie pieniędzy od swoich twórców. Jeśli nie chcesz, aby zachęcić ich użyć Crypt0L0cker ransomware: virus removal and decrypt tool | Nabz Software. A będziesz szczęśliwy

  4. Domyślnie

    wielkie dzieki

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj