Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Zapomniane hasło

  1. #1

    Unhappy Zapomniane hasło

    Witam

    Jestem posiadaczem notebooka Acer TravelMate 6000,jakis czas temu założyłem na niego hasło w biosie na cały komp,nieużywałem go dawno i hasełko z głowy uciekło.Słyszałem o różnych hasłach serwisowych ale jak można się było spodziewać nie działają.Cdrom nie bootuje więc żadnego progsa do złamania nie zarzuce,nie wiem jak z dyskietką,bo napedu nie posiadam.Dowiedziałem sie,że tylko serwis może coś na to poradzić.Zwracam się do was z bardzo uprzejmą prośbą,czy jest jakas realna szansa na złamanie tego hasła?

    Bios: Phoenix wersion 3A14

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj haseł uniwersalnych.

    CMOS
    BIOS
    PHOENIX
    phoenix
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    a może wystarczy baterjkę na jakiś czas wyjąć i biosik sie zresetuje?
    chociaż ostatnio miałem z tym problem (może za krótko miałem wyjętą)
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #4

    Domyślnie

    Weź pod uwagę ze gościu ma laptopa co w tym przypadku nie jest takie łatwe.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    no fakt, ale możliwe - tylko jeśli ma gwarancję i go rozbierze nie bedzie dobrze
    ***********
    * markossx *
    ***********

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosiarz Zobacz post
    Poszukaj haseł uniwersalnych.

    CMOS
    BIOS
    PHOENIX
    phoenix
    Niestey te hasełka nie działaja i nie wiedziec czemu jest ich tak mało.Bateryjki w nim nie ma niestety...rozebrałem go na części i nic nie znalazłem,słyszałem,że w laptopach sa od tego jakies chipy które można przeprogramowac itp ale tego nie da się tak poprostu zrobić.
    Ostatnio edytowane przez Roxbox : 04-17-2007 - 18:38

  7. #7
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    hmmm, może być, bo obeznany w laptopach nie jestem - ale jakoś musi być podtrzymywana pamięć EPROM - jak odłączy się np. baterię, co wtedy
    co z czasem

    edit: "przeprogramować chipy" czyli wgrać nowy BIOS raczej...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  8. #8

    Domyślnie

    Jest jeszcze jakaś możliwość z przestawianiem zworek.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... tylko w laptopach ciezko je znalezc :-) Tak na serio - chyba tylko serwis... przynajmniej dowiesz sie czy jest jakies wyjscie a jak zaspiewaja cene to zaczniesz szukac o co im chodzilo...

    Ja w moim Lenovo mam osobny mikrokontroler (ATMel) do obslugi czytnika linii papilarnych - efekt jest taki ze w BIOSie moge zalozyc haslo na start systemu z uzyciem odciskow palcow... tak samo haslo na BIOS... ale jesli cos nie zadziala albo skopie to system nie uruchomi dysku twardego, zablokuje wejsice do BIOS i mozliwosc uzycia sprzetu...

    IBM (teraz pod marka Lenovo) ostrzega, ze w takiej sytuacji najprawdopodobniej czekalaby mnie wymiana plyty glownej - czyli lepiej kupic nowego laptopa i miec gwarancje... plus sterte czesci zapasowych
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    Dzwoniłem do serwisu Acera i mi powiedzieli,że nie da rady inaczej tylko do srewisu. Wezma go i wyślą do serwisu w Czechach!! bedzie to trwało 2 tygodnie i bedzie kosztować 25 euro netto. Ja wyjezdżam za tydzień i potrzebuje tego laptopa na gwałt.Chyba go jeszcze raz rozbiore i poszukam zworek czy cos...

Podobne wątki

  1. hasło do programu
    By Squealer in forum C/C++
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 02-20-2007, 20:59
  2. hasło
    By krzyczak in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 02-16-2007, 14:23
  3. hasło
    By przemek1234592 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 02-01-2007, 21:47
  4. Odpowiedzi: 5
    Autor: 12-27-2006, 13:41
  5. Zapomniane hasło *.7z
    By illusion in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 08-19-2006, 00:35

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj