Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Początki - od czego zacząć?

  1. #1

    Domyślnie Początki - od czego zacząć?

    Witam.. chciałbym zacząć bawić sie w hacking i cracking... tylko nie wiem od czego zacząć? od jakeigo języka najlepiej zacząć? c++, delphi, python, asembler ? I jak ktos ma dobre kursy to też poprosze, ale oczywiscie zaczynam od zera

  2. #2
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kielce
    Postów
    121

    Domyślnie

    Nie zaczniesz wszystkiego na raz musisz sie zdecydować na konkretny dział btw. wiele razy to było omawiane na forum poszukaj a nie sie lenisz

  3. #3
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    348

    Domyślnie

    ile masz latja w wieku 8-9 lat zacząlek pisac proste programiki w asmie ale nie polecam takiego poczatku z wlasnego dowiadczenia WIEM ze zbyt wiele takim czyms nie osiagniesz...potem wzialem sie za c/c++ i zostal on moim ulubionym jezykiem az do teraz.... teraz poznalem php ,perlai uwazam ze te 4 jezyki to są solidne podstwy(naprawde sloidne)przyklady:
    -c/c++ jest barszo popularny i elastyczny i pisane sa w nim nawet systemy operacyjne a to mowi samo za siebie
    -assembler jest potrzebny do zrozumienia jak wszystko "dziala"
    -perl-niedawno zaczalem z nim przygode i musze powiedziec ze mnie bardzo zaskoczyl-potezne wsparcie do wszelakich wiekszych projekto:serwery, administracja automatyzacja,www...jezeli zastanawiasz sie na pythonemi perlem to bierz perla(wiem bo sam chcialem pythona sie uczyc i nawet przeczytalem troche o nim i nie ma startu do perla)
    -php, ze wzgledu ze logika ston www opiera sie wlanie na skryptach w tym jezyku...
    Jak poznasz te jezyki to nawet nie bedziesz wiedzial kiedy sie dowiedziales tyle o dzialaniu sieci, programowach, szyfrowaniu itd...
    i poznaj rozne systemy operacyjene( w czym ja niestety nie jestem orlem )
    ...wg mnie najlepiej zacznij od c++(nie wiem czego wszyscy mowią zeby od tego nie zaczynac) potem przezuc sie na php albo na perla (obojetna kolejnosc)i ostatecznie na asma


    ps. ucz sie z ksiazek a nie z kursow bo zazwyczaj w kursach pisze ktos to co zapamietal a tego co nie czai to nie porusza

  4. #4

    Domyślnie

    Hm.. ja znam php, nie wiedzialem, że to sie przyda do hackingu i crackingu = ]
    znam tez jeszcze pare jezykow.. ale one napewno juz tu nie beda potrzebne, html, xhtml , css no i php

    czyli mowisz zaczac od c++? ok.. a jakies kursy/ ksiazki polecisz ?
    a co z delphi ? podobno tez jest potrzebne

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Proponuje zaczac od przejrzenia forum - BYLO OMAWIANE WIELE RAZY!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. linux początki
    By maxhack in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 10-16-2007, 18:50
  2. Od czego zacząć?
    By Loki in forum Hacking
    Odpowiedzi: 29
    Autor: 07-22-2007, 19:50
  3. Wasze początki
    By STh in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 24
    Autor: 06-16-2007, 10:55
  4. Pomóżcie - chcę zacząć
    By frankie in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 04-08-2007, 21:46
  5. Początki
    By pr3s in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 02-20-2007, 17:29

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj