Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Największa zmienna

  1. #1

    Domyślnie Największa zmienna

    Mam pytanie odnośnie zmiennych dowolnego języka. Ale powiedzmy jak to wygląda w C++...

    Największa zmienna to chyba 4bajtowa jest np: long int czy jakoś tak. Jak i gdzie zachować liczbę o 1 większą od maksymalnej wartości jaką może ta zmienna obsłużyć ?

    jeśli mam zmienną 1 bajtową i zmienia ona wartość na 300dec to po prostu ładuję ją do 2 bajtowej zmiennej (int) i sprawa rozwiązana.
    Ale jeśli zmienna ma 4 bajty ?

    Czy tworzę klasę z dwoma zmiennymi typu Long INT o funkcjach 'ah' i 'al' i używam sobie ich tak jak w asmie ?

    Ale jak zrobić, żeby można było wpisać do czegoś te AH i AL jako jedną dużą liczbę (8 bajtów) ?

    Nie wiem czy dobrze rozumiem pojęcie klasy - ale one wg mnie służą do tworzenia własnych typów. Zzatem czy mogę sobie utworzyć typ 8 bajtowy na którym mogę przeprowadzać operacje arytmetyczne tak jak na typie 2 bajtowym (int) ?
    Ostatnio edytowane przez Doberman : 01-12-2009 - 12:30

  2. #2

    Domyślnie

    cos tu mylisz:
    char - 8 bitow
    short - 16 bitow
    int - 32 bity
    long - 32 bity
    double - 64 bity

    jak to jest w c++ nie wiem, ale w asmie to poprostu adc/sbb i sprawdzanie CF na koncu.

  3. #3

    Domyślnie

    ok - niech nawet double będzie 64bity ( 8bajtów) - nie ma to znaczenia w moim pytaniu.

    więc jeśli:

    double x;

    x = 64 jedynek binarnie (czyli max wartość double)

    i teraz zrobimy:

    x+10;

    to w czym możemy przechować nową wartość większą od 8bajtowego double ?
    Rozsądek podpowiada, że w 16 bajtach - ale takiej zmiennej nie ma. Więc moje pytanie czy je się jakoś tworzy czy jak ?

    Jak ludzie znajdują liczby pierwsze o długości ~130mln cyferek ? na kompach czy na kartkach ?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj