Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 48

Temat: Fake SMS

  1. #21

    Domyślnie

    Mogę kupić jakiś telefon padaczkę za kilka zł na allegro do tego kartę pre-paid w pierwszym lepszym kiosku i wg mnie to trudniejsze do wyśledzenia. Wolę mieć coś swojego i polegać na swoim trochę się rozeznałem w temacie i te zagraniczne serwisy mają bardzo ograniczoną funkcjonalność(bynajmniej dla polaków). Chwilowo mam do dyspozycji motorolę Z8 (Ale kupię jakiś stary złom jak juz się uda) i 1 komputer na serwer , może być środowisko Win , lub Linux (albo cokolwiek) tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

  2. #22
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    To nie ma wiekszego znaczenia bo fake-sms nie wyslesz z telefonu. Dodatkowe funkcje jak okreslenie nadawcy odbywa sie na poziomie bramki. Wysylajac SMS z komorki do sieci zglasza sie numer seryjny karty SIM i IMEI aparatu. Po numerze karty SIM system operatora znajduje numer nadawcy i wstawia go w odpowiednie pola - temat zamkniety... no chyba ze dla Ciebie fake-sms to SMS wyslany przez komputer a nie przez czlowieka, wtedy ok.

    Co do namierzenia - dosc dokladnie mozna okreslic gdzie znajduje sie aparat, wiec znalezienie uzytkownika nie stanowi wiekszego problemu, nawet jesli kupisz jakiegos zloma na bazarze (jeszcze moze sie okazac ze ten telefon ma na swoim koncie cos jeszcze i po numerze IMEI dojda do nowego usera... i teoretycznie moga probowac dopisac Ci cos czego w ogole nie zrobiles - jakies wykroczenia/przestepstwa albo cos w tym klimacie).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #23

    Domyślnie

    Właśnie chcę wysłać z kompa tylko za pomocą modemu z tel. komórkowego. Jak to wygląda Modem łączy się przez CSD , GPRS czy może jakąś inną metodą Ja sobie to wyobrażam tak że stoi mój komp do niego podłączony fonik , który służy jako podłączenie do internetu . Software z kompa wysyła przez ten modem SMS'a z wymyślonym przeze mnie ID nadawcy.
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 12-29-2008 - 20:43

  4. #24
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    Software z kompa wysyła przez ten modem SMS'a z wymyślonym przeze mnie ID nadawcy.
    No wlasnie nie. Telefon laczy sie z siecia czy przez CSD czy GPRS czy cokowiel on tam ma (zaleznie od modelu i ustawien sieci) ale nie mozesz okreslic sobie pola nadawcy ot tak, bo masz taka ochote. Teoretycznie sie da ale teoria od praktyki dosc znacznie sie rozni a diabel jak zwykle w szczegolach. Generalnie uzywajac telefonu komorkowego nic nie zrobisz. Zakup specjalnego modemu byc moze byc cos zalatwil ale tylko 'byc moze' i nadal moze sie okazac ze siec operatora sprawdza pole nadawcy z numerem karty SIM i odrzuca jesli wyniki zapytan sie nie zgadzaja.

    Mam w biurze karte/modem na PCMCIA oraz modem na COM taki zewnetrzny przemyslowy ktorego uzywalem wlasnie do wysylania SMS'ow kiedys. Postaram sie znalezc pozniej dokumentacje czy dalo sie ustawic na modemie przemyslowym pole nadawcy ale cos mi sie nie wydaje - jesli ta funkcja by byla to modem dawno lezalby u mnie w domu gdzie bym go rozpracowywal i oprogramowywal a nie w pudle ze starymi gratami w biurze
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #25

    Domyślnie

    Kiedyś natrafiłem w poszukiwaniach na http://www.kannel.org/ próbowałeś z tego kozystać Ja tak jeszcze przed wakacjami i nie miałęm pojęcia co i jak eeheh

  6. #26
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ok - dokumentacja sugeruje, ze mozna stworzyc fake SMSC i wysylac w ten sposob SMSy. Pytanie tylko czy w tym Fake SMSC mozna podawac swoj tekst nadawcy? Poza tym problemem jest sprzet - http://www.kannel.org/compatibility.shtml - jak widzisz jako SMSC sa tylko 3 urzadzenia (i tak sie sklada ze to ostatnie to ten modem ktory mam w kartonie w biurze hihi). Cos mi sie wydaje ze jednak zaczne testowac... Mam tez luzna karte SIM wiec moge sie bawic :P

    Jesli wystarczy czasu to rusze temat i dam znac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #27

    Domyślnie

    Jak do czegoś dojdziesz to pisz , ja kiedyś chciałem z tego korzystać ale modemu brak , myślałem żeby kupić ale jak by się okazało ,że to lipa to bym był ok 1000 zł biedniejszy .Z tego co się zorientowałem to taka Nokia Premicell(najłatwiej w Polsce to zakupić) kosztuje ok 1000 zł. I współpracuje z Kannel. Jak masz możliwość i znajdziesz czas to działaj
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 12-31-2008 - 10:39

  8. #28

    Domyślnie

    http://spoofsms.pl/ to bramka mojego kumpla...

    co to za problem wyslac spoofsms ?

    pozatym zreszta zawsze mozna sobie kupic API w clickatellu i samemu wysylac spoofy wtedy taki es kosztuje nas pare groszy (srednio 20 gr przy wykupinym API)
    brak opisu

  9. #29
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No ja tez ciagle mowie ze tak najprosciej a przy wykupieniu wiekszej ilosci mozna i taniej... Jednak chce zobaczyc jak dziala kannel i juz mam caly zestaw gotowy nawet


    to ten modem ktory niby ma dzialac jako SMSC, wiec testy czas zaczac
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #30

    Domyślnie

    Nooo TQM czekam na jakieś newsy ile kosztuje taki sprzęcik jak ten twój na fotce

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-23-2008, 23:13
  2. sms bombarding
    By spider99 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 20
    Autor: 01-19-2008, 00:29
  3. Jak działają strony z fake smsami?
    By golem85 in forum GSM/GPRS/EDGE/UMTS
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 11-10-2007, 23:30
  4. Odzyskiwanie sms
    By eruveleth in forum Hacking
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 07-31-2007, 20:47
  5. Odpowiedzi: 6
    Autor: 05-05-2007, 11:50

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj