Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 14 z 14

Temat: Jakiś kurs assembler

  1. #11

    Domyślnie

    VLN - na google nie znajdzie dobrego kursu assma - a takie odpowiedzi są dla mnie bez sensu.

    Pisałem kiedyś, że jak asm to tylko książka "Zrozumieć assembler" Jeff Dunteman - cała reszta książek jest prawdę mówiąc do dupy bo zrozumieć je można dopiero po książce Jeffa.

    A ak na marginesie wirusów w asmie już się nie pisze jak kiedyś bo kodu nie trzeba na siłę mieścić w MBR - zresztą teraz większość płyt głównych ma możliwość zablokowania zapisu do MBR z hardwaru.

    A doklejenie wira do rejestru windowsa nie niesie już za sobą problemu wielkości - oczywiście - zawsze docenimy programistę, który zrobi kod jak najmniejszy i zwięzły - ale czasy wyścigu pisania programów od ORG 100h się skończyły.

    Poza tym z Twoją wiedzą chłopie radziłbym Ci zacząć od napisania programu obliczania pól trójkąta niż wirusa. Wirus jest dla absolutnych specjalistów IT.

  2. #12

    Domyślnie

    Najlepsze kursy assemblera. Sam zakuwałem:

    "The Art Of Assembly Language"
    "Adam's Assembly Tutorial"
    "Assembly Language Tutor, Perez"

  3. Domyślnie

    Nie zgodzę się z opinią że rozmiar kodu nie ma znaczenia. Jeżeli piszesz vira który ma atakować pliki EXE i stawiasz sobie za cel żeby nie zniszczyć pliku nosiciela to procedura na którą skierowałeś entrypoiont powinna się wykonać jak najszybciej - to taki ekspresowy przykład ale jest ich dużo więcej z pewnością.

  4. Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez 0DFh : 08-05-2012 - 11:29

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. assembler w win32
    By lukasz6547 in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 08-03-2008, 23:48
  2. Czy w tym skrypcie jest jakiś błąd?
    By Ormi in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 07-21-2008, 09:13
  3. Assembler - problem
    By siara87 in forum Assembler
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-07-2008, 12:35
  4. Jakiś mini linux
    By soovek in forum Linux
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 04-13-2008, 19:37
  5. Odpowiedzi: 2
    Autor: 05-12-2007, 13:27

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj