Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 26

Temat: ebook ,a prawo??

  1. #11
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tak czy inaczej umieszczenie ksiazki w wersji elektronicznej bez zaplacenia jej autorom i ich zgody to piractwo. Po to kolesie siedzieli i pisali aby cos na tym zarobic a w ten sposob odbierasz im owoce ich pracy (generalnie rzecz ujmujac). To jest piractwo... niewiele mniej szkodliwe niz plagiat moim zdaniem.

    Teraz odwrocmy sytuacje to w druga strone...

    Napisz ksiazke (powiedzmy zajmie Ci to ok pol roku minimum - pisanie i poprawianie, kazdego dnia) a ja wrzuce ja jako PDFa na jakas stronke za free. Zobaczymy wtedy jaki bedziesz mial punkt widzenia.


    Jak chcesz sie wykazac na stronie wrzucajac ksiazke, to wrzuc lepiej linki do fragmentow ksiazki. Spora jej czesc jest w necie jako recenzje, fragmenty, przyklady - udostepnione legalnie. Podlinkuj wszystko to co znajdziesz i to bedzie legalne. Zrobisz ksiazce niezla reklame linkujac do legalnych materialow, ktore opublikowano za zgoda autorow w celach promocyjnych.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #12

    Domyślnie

    a np nie wrzucając torrenta/książki na żaden serwer tylko podając link do tego torrenta/książki też złamie prawo
    np powiedzmy że wrzuce tego linka na strone http://warezy.org/content/view/2540/42/ to też złamie prawo przecież ja tylko zareklamuje tamtą strone
    Ostatnio edytowane przez 4ndr1u : 09-16-2008 - 13:34
    00110100 01101110 01100100 01110010 00110001 01110101
    How To Become A Hacker
    Polskie forum programistów java

    Ubuntu - staroafrykańskie słowo które po przetłumaczeniu brzmi "nie umiem zainstalować i skonfigurować debiana"

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Za twoimi plecami
    Postów
    351

    Domyślnie

    Rondel!! Nie przesadzasz trochę? Naprawdę uważasz, że kradzież czyjejś pracy jest w porządku? Jeśli ktoś chce wiedzę udostępniać za darmo, to niech opanuje materiał zawarty w szkole hakerów i opisze te wszystkie buffer overflowy i inne rzeczy, ale musi być to twój tekst. Wtedy bedzie ok andriu najlepiej napisz do pucika 'Hej kolego, mogę ukraść twoje teksty?' Ciekawe co odpowie
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ormi Zobacz post
    Rondel!! Nie przesadzasz trochę? Naprawdę uważasz, że kradzież czyjejś pracy jest w porządku? Jeśli ktoś chce wiedzę udostępniać za darmo, to niech opanuje materiał zawarty w szkole hakerów i opisze te wszystkie buffer overflowy i inne rzeczy, ale musi być to twój tekst. Wtedy bedzie ok andriu najlepiej napisz do pucika 'Hej kolego, mogę ukraść twoje teksty?' Ciekawe co odpowie
    hmmmm.............. właśnie nie wpadłem na to że mogę wykorzystać tą wiedzę co jest zawarta w książce do napisania własnego artykułu bo książkę już zamówiłem ale jest jeszcze jeden kłopot czy opisując jak wykonać dany atak też nie złamie prawa
    00110100 01101110 01100100 01110010 00110001 01110101
    How To Become A Hacker
    Polskie forum programistów java

    Ubuntu - staroafrykańskie słowo które po przetłumaczeniu brzmi "nie umiem zainstalować i skonfigurować debiana"

  5. #15
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    tutej!
    Postów
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rondel Zobacz post
    Ale możesz zrobić tak, na zewnętrznym serwerze jak rapidshare czy innym umieszczasz rara z hasłem, a hasło na swojej stronie... nikt postronny nie będzie wiedział co jest w archiwum no i hasło jak chcesz może być podawane w mailu rejestracyjnym, o ile to będzie jakiś serwis.... nie umieszczaj takich rzeczy bezpośrednio na serwerze na którym będziesz miał stronę bo ci ja ubija... link do archiwum przepuszczacz przez http://anonym.to/ i będzie dobrze... wiedza musi być za darmo bo będziemy mieli znów średniowiecze... hehe już jest!!! Elektroniczne średniowiecze!!
    Lepszym sposobem jest wtedy skorzystanie z wirtualnego dysku i wrzucenie na sajt linku do publicznego folderu z plikiem lub korzystania z opcji zaproszeń - tylko Ci co otrzymali zaproszenie, mogą ściągnąć dany plik. Torrent (a raczej link do niego) możesz wrzucić na stronę (choć będzie wiadomo do czego odnosi sie ten torrent), natomiast podrzucenie linku bezpośredniego do tego ebooka, jest piractwem. Nie lepiej po prostu dopisać do arta, że "Szkołę Hackerów" można znaleźć w internecie? Kto myśli ten się skapnie że istnieje coś takiego jak The Pirate Bay........

    Cytat Napisał Rondel;
    czy opisując jak wykonać dany atak też nie złamie prawa
    Nie nie złamiesz, bo przecież skoro ten atak jest spisany aby ktoś próbował się tego nauczyć, to znaczy że można przeprowadzać ów atak i napisanie o nim nie jest zabronione.
    Ostatnio edytowane przez ryniek : 09-16-2008 - 13:57

  6. #16

    Domyślnie

    hmmm............. i dodam jeszcze notkę ze zostało napisane w celach edukacyjnych i stając się mistrzem ataku jest się mistrzem obrony no cóż będę musiał takie coś napisać ale jeszcze potrzebuje kogoś do pomocy przy robieniu strony na której to będzie dokładniej chodzi mi o to żeby osoba znała PHP i mySQL
    Ostatnio edytowane przez 4ndr1u : 09-16-2008 - 14:01
    00110100 01101110 01100100 01110010 00110001 01110101
    How To Become A Hacker
    Polskie forum programistów java

    Ubuntu - staroafrykańskie słowo które po przetłumaczeniu brzmi "nie umiem zainstalować i skonfigurować debiana"

  7. #17
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriu94 Zobacz post
    ale np jak mam torrenta i go wrzucę na rapida to wtedy będzie to nielegalne w sumie nie rozprzestrzeniam pliku który ma prawa autorskie.
    a co do tego że to ma być jakiś serwis to bym potrzebował pomocy w konfiguracji mysql dokładniej to dodaniu tabel
    co ma jedno do drugiego Jak chcesz zapodać ebooka na torrenta to zapodaj, ale wygodniej jest mieć spakowanego na jakimś serwie do plików jak rapidszare, on tam sobie wisi przez jakiś czas, a poza tym sa serwisy co nie usuwają plików w ogóle.. hasło do archiwum możesz umieścić na jpgu czy w tekście ukryty czy jakoś tak... starczy chcieć, bo wola jest wszystkim!!!

  8. #18
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Tak czy inaczej umieszczenie ksiazki w wersji elektronicznej bez zaplacenia jej autorom i ich zgody to piractwo. Po to kolesie siedzieli i pisali aby cos na tym zarobic a w ten sposob odbierasz im owoce ich pracy (generalnie rzecz ujmujac). To jest piractwo... niewiele mniej szkodliwe niz plagiat moim zdaniem.

    Teraz odwrocmy sytuacje to w druga strone...

    Napisz ksiazke (powiedzmy zajmie Ci to ok pol roku minimum - pisanie i poprawianie, kazdego dnia) a ja wrzuce ja jako PDFa na jakas stronke za free. Zobaczymy wtedy jaki bedziesz mial punkt widzenia.


    Jak chcesz sie wykazac na stronie wrzucajac ksiazke, to wrzuc lepiej linki do fragmentow ksiazki. Spora jej czesc jest w necie jako recenzje, fragmenty, przyklady - udostepnione legalnie. Podlinkuj wszystko to co znajdziesz i to bedzie legalne. Zrobisz ksiazce niezla reklame linkujac do legalnych materialow, ktore opublikowano za zgoda autorow w celach promocyjnych.
    hmm takie merkantylne rozumowanie jest charakterystyczne dla pewnej rasy, a w ogóle dla dzisiejszych czasów... dlatego większość książek jakie sie spotyka w księgarniach to pisane dla kasy pochłaniacze czasu, grafomańskie wypociny i innego sortu makulatura...

    Sztuka jak jest dla kasy to nie jest sztuką tylko rzemieślnictwem, ot kibel z ornamentami kwiatowymi.... tak i jest z pewną wiedzą, owszem nie każdą ale pewną tak musi być za darmo ażeby delikwent miał fundament na którym buduje kolejne pietra edukacji....

    Ale prącie z tym... piractwo wspiera dobre a niszczy złe i tandetę, ja kupuje tylko dobre gry i dobrą muze w sklepie innej nawet nie doje bo mi szkoda bandwidth'u na te syfilisy.... i tu następuje darwinizm, selekcja negatywna dobre zostaje szmira bankrutuje...

  9. #19
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rondel Zobacz post
    hmm takie merkantylne rozumowanie jest charakterystyczne dla pewnej rasy, a w ogóle dla dzisiejszych czasów... dlatego większość książek jakie sie spotyka w księgarniach to pisane dla kasy pochłaniacze czasu, grafomańskie wypociny i innego sortu makulatura...
    [...]
    Tak... ale zauwaz ze nie Tobie o tym decydowac tylko autorom ksiazki. To oni zdecydowali ze napisza ksiazke zamiast opublikowac swoja wiedze na blogu za free i ich decyzje nalezy uszanowac moim zdaniem, czy Ci sie to podoba czy nie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #20
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Za twoimi plecami
    Postów
    351

    Domyślnie

    andriu, a niby jak napisanie własnego tekstu miałoby być niezgodne z prawem? Przecież ani pucik ani nikt inny nie mają wyłączności na pisanie o Stack Smashing Attack czy File Stream Pointer Overwrite Z tym że napisanie swojego tekstu to też dość trudna sprawa. Ja sam pisałem na swoją stronkę tekst o Buffer Overflow(Stack Smashing Attack) i jakoś się udało Ale potem mi przyszło do głowy, żeby też może File Stream Pointer Overwrite opisać, ale to było już duużo trudniejsze, więc odpuściłem

    EDIT: Rondel, przypomnę, że funkcja "zmień" nie gryzie i nie trzeba pisać jednego posta pod drugim
    Ostatnio edytowane przez Ormi : 09-16-2008 - 18:36
    Black Coders | Hacking, Kernel, Linux, Operating Systems, Programming
    I otworzyła studnię Czeluści,
    a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
    i od dymu zaćmiło się słońce i powietrze.
    A z dymu wyszła szarańcza na ziemię,
    i dano jej moc jaką mają ziemskie skorpiony.
    (...)
    I dano jej nakaz aby nie zabijała,
    lecz aby przez pięć miesięcy cierpieli katusze...

Podobne wątki

  1. Prawo i hacking
    By pitek3 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 02-03-2008, 18:41
  2. Prawo komputerowe...
    By Uther92 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 01-25-2008, 16:19
  3. prawo (czcionki)
    By ironwall in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-23-2008, 10:34
  4. PHP i MSQL [ksiazka ebook]
    By Squealer in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 06-24-2007, 16:25
  5. poczta i prawo
    By whee in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 01-17-2007, 10:48

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj