Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 67

Temat: Darwinizm w informatyce, czyli dlaczego numery stare jak swiat nadal dzialaja...

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie Darwinizm w informatyce, czyli dlaczego numery stare jak swiat nadal dzialaja...

    Hej!

    Do napisania tego postu sklonil mnie komentarz jednego z redaktorow SANS na temat zachowan ktore wydawaloby sie powinny byc juz dawno wyeliminowane - a jak sie okazuje nie sa!

    O co chodzi?!


    Chodzi o to ze ostatnio baaardzo duzo spamu przychodzi z plikami .exe - na przyklad Postcard.exe, Movie.exe, Presentation.exe, itp. Od razu widac ze to cos podejrzane, zwlaszcza ze nie oczekiwalem zadnej przesylki, poza tym dlaczego mialaby miec format .exe?! Normalny czlowiek tego nie ruszy tylko od razu skasuje. Rzeczywistosc pokazuje jednak, ze normalnych ludzi jest bardzo niewielu, bo wiekszosc 'uzytkownikow' z radoscia otwiera takie zalaczniki

    Numer stary jak swiat - bezposrednio zalaczony plik .exe o nazwie sugerujacej ze moze cos smiesznego ktos nam przyslal. Klikasz na zalacznik, masz ostrzezenie ze program moze zawierac niebezpieczne rzeczy, czy jestes pewien ze chcesz otworzyc?!

    Teraz wazne pytanie - kto przeczytal ten komunikat ostrzegajacy o zagrozeniu?! NIKT TEGO NIE CZYTA - kazdy wdusza TAK i patrzy co sie dzieje...
    O zgrozo!!! Na takie cos nie ma lekarstwa, zaden program antywirusowy tego nie powstrzyma, skoro uzytkownik sam sobie instaluje trojany i inne smieci.

    Co to ma wspolnego z Darwinem i teoria ewolucji?! Zgodnie z teoria ewolucji przetrwaja tylko najsilniejsze jednostki - slabsze musza zginac aby ustapic miejsca silniejszym... Zgodnie z ta teoria tak strasznie glupi uzytkownicy nie powinni juz istniec! Jak jednak widac, jest ich zdecydowana wiekszosc i maja sie nadzwyczaj dobrze.

    W swoim komentarzu do biuletynu SANS Institute autor wyrazil wrecz opinie, ze jesli ktos jest tak beznadziejnie glupi by otwierac takie zalaczniki, to nalezy mu zabronic pracy na komputerze a najlepiej go calkiem zabrac.

    Co o tym sadzicie?!

    P.S.
    Jesli czas pozwoli, przygotuje sobie specjalnego maila, ktorego rozesle po ludziach... jestem ciekaw ile osob uruchomi napisany przeze mnie program...
    Wyniki bedzie mozna ogladac na stronie WWW na zywo

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    przed komputerem ;]
    Postów
    12

    Domyślnie

    No moim zdaniem dla niektorych powinien powstac specjalny rodzaj komputerow pc lub specjalne oprogramowanie (Windows for dummies ?), np program pocztowy bedzie sie kilka razy pytal czy otworzyc zalacznik (jestes pewnien?/ naprawde jestes pewnien ?/ wiesz czym to grozi ? etc etc). Wiem po niektorych znajomych (po mimo pewnego doswiadczenia), ze np nie uzywaja antywira/firewalla, po formacie lacza sie z netem i dziwia sie jak wirusa zlapia . A najbardziej porazajacy imho sa dyplomowani informatycy z wiedza 12latka ...

  3. #3

    Domyślnie

    Bodajże lamarck stworzył prawo w którym mówił ze nie używany organ „sprzęt” zanika czyli jak by wszyscy byli tacy ostrożni nie było by sensu tworzyć nowego typu niebezpiecznych kodów i było by nudno.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    whee - jak dla mnie to ich wersja windows czy czegokolwiek innego powina domyslnie wywalac wszystkie zalaczniki a wiadomosci HTML przekodowac na zwykly tekst. Najlepiej posadzic ich przed tekstowym terminalem, odpalic elm'a, mutt'a albo pine'a i niech tam poczte sprawdzaja. Tlo jest czarne, literki biale, tekst jest tekstem... Po prostu nie pytac czy wiedza czym to grozi - decydowac za nich skoro sami nie potrafia...

    Jak ktos jest niedorozwiniety to sadowo mozna nawet uzyskac ubezwlasnowolnienie takiej osoby. W informatyce byloby to znacznie prostsze.

    Sytuacja jest bardzo prosta - daj malpie scyzoryk to sobie krzywde zrobi... ta sama zasada dotyczy niestety wiekszosci uzytkownikow.

  5. #5
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    napełnia to moje serce nadzieją powinno byc takich ludzi zdecydownie w więcej

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tych 'ubezwlasnowolnionych' czy tych co za nich zdecyduja?!

  7. #7
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    heh tych niedorozwinietych chociaż powiem ci że czasem sam z ciekawoiści klikam w linki przysyłane z dopiskiem widziałem twoje zdjecie w internecie albo cos wtym stylu

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    Cytat Napisał whee Zobacz post
    A najbardziej porazajacy imho sa dyplomowani informatycy z wiedza 12latka ...
    a co ty masz do 12 latkow ja mam 13 i co ?

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    przed komputerem ;]
    Postów
    12

    Domyślnie

    jesli nie zdazyles jeszcze zalapac napisalem 12 lat (choc moglem i 10 itp.) i to odnosi sie do wiedzy i doswiadczenia (gdyz de facto niewielu ludzi w tym wieku interesuje sie czyms poza grami - choc sa i wyjatki, ktore dzialaja i w druga strone).

    A zeby nie bylo zupelnego offtopu, niektorzy 'uzytkownicy', nie maja wyobrazni, to jedna z rzeczy, przez ktore robia glupie rzeczy (np. otwieraja zalaczniki exe niewiadomego pochodzenia etc.).

  10. #10
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    a to nieznaczy ze wszyscy są tacy a uogulnianie niekturym ubliża (znam kolesia ktury robi bomby z domowych składników a jest 3 dni starszy odemnie :P)

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dlaczego Linux a nie Windows?
    By fedor in forum Linux
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 02-01-2007, 20:58
  2. dlaczego mój wiatrak wyje
    By ble34 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 01-30-2007, 15:34
  3. dlaczego jest innaczei ;]
    By ble34 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 0
    Autor: 01-17-2007, 17:12
  4. co kolega ma na monitorze - czyli cudzy ss
    By grzesiek27 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 26
    Autor: 01-10-2007, 22:44

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj