Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Maskowanie systemu operacyjnego

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironwall Zobacz post
    witam
    co do pierwszego topica to moge powiedziec bo akurat jestem w trakcje nauki js
    i moge powiedziec ze javascript wspolpracuje z przegladarką i to sie nazywa model DOM,,,,,,,,,,, jeden z jego elementow to jest navigator ktory mowi o rodzaju przegladarki, jezyku przegladarki, systemie operacyjnym a nawet o klasie procesorow jakie sa uzywane w czasie przegladania stron...o nazwe systemu operacyjnego w obiekcie navigator odpowiada wlasciwosc oscpu

    tak więc przygladowy skrypt wyglada tak:
    <Script type="text/javascript">
    system=navigator.oscpu;
    document.write("twoj system operacyjny to: "+system);
    </script>

    tak tylko napisalem to , pewnie i tak wiedzieliscie ale cotam.....

    a o maskowanie systemu operacyjnego to Michal Zalewski pisal w swojej "Bibli" ze rozne systemy operacyjne wysylaja rozne m.in maksymalny rozmiar segmentow mss wysylanych w ramach pojedynczego pakietu, rozne systemy operacyjne stosuja rozne wartosci ttl, i rozne jeszcze inne abstrakcyjne rzeczy,,,ale też chyba mi sie otarlo o wzrok jak czytalem ze są narzędzia ktore potrafią modyfikować te dane ale nie jestem pewien,,,,ale przeglądarka juz raczej ztego nieczyta systemu operacyjnego :P
    pozdrawiam
    pietro wyzej dostales od tqm wskazowke....nazywa sie ip personality

    To o czym piszesz to fingerprinting na warstwie 7 , co jak sie okazalo moze dac najlepszy wynik , ale rowniez latwo zrobic by zakamuflowac system calkowicie. Tak wiec zabawa w fingerprinting na warstwie 7 przypomina zabawe w ciuciu-babcie...noooo chyba ze tu chcesz koledze z za klatki udowodnic...
    Firmy zajmujace sie przeprowadzaniem audytu bezpieczenstwa dokonuja detekcji OS'a , jednak jest ona oparta o stos TCP/IP (warstwy sieci i transportowa)

  2. #12
    Zarejestrowany
    May 2007
    Postów
    406

    Domyślnie

    Zabawy ze stosem, czyli Linux udaje innego Linuksa
    http://www.idg.pl/news/95642_1.html

  3. #13
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    76

    Domyślnie

    Nie wiem czy to najlepsze miejsce na to pytanie ale nie będę otwierał nowego wątku i zaśmiecał forum.

    Mam mały problem firma współpracująca z moja udostępnia mam serwis za pomocą którego muszę się połączyć przez IE (fuu) niestety z tego względu musiałem albo używać 2 przeglądarek (co było bardzo niewygodne dla mnie) lub tylko jednej wiec postanowiłem opuścić Firefox ale ja nie chce i staram się znalesc jakieś wyjście z tego.

    Wiec moje pytanie będzie niestepujące gdzie jest nagłówek w about:config który był by w stanie się podszyć pod IE.

    PS. szukałem na GOOGLE pod halsami

    • Firefox about:config tweaks
    • About:config entries
    • secrets of about:config


    Ale nic nie mogę znalesc do mojego problemu może ktoś z was mi pomoże. Wiem ze jest coś takiego wstanie zrobić i gdzieś coś takiego kiedyś widziałem ale nie pamiętam gdzie.

    Z góry dzięki za pomoc.

  4. #14
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    76

    Domyślnie

    Sorry chłopaki już nie aktualne znalazłem zartypiste pluginy które podszywają się pod inne.

    Jeśli ktoś będzie potrzebował coś takiego kuknijcie se na nie

    IE Tab
    User Agent Switcher

    Sorry za zaśmiecanie wątku

  5. #15
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    przeglondarka czyta tak : http://img338.imageshack.us/img338/4...ekranu5yw5.png

    live http headrem mozna zmienic to co wyslylasz i podszyc sie pod co tylko chcesz
    http://img155.imageshack.us/img155/5...ekranu6yw9.png
    Ostatnio edytowane przez Sardihan : 02-28-2008 - 18:59

  6. Domyślnie

    pi4r0n - jeśli kazali Ci używać IE to widocznie mieli po temu powód. Nie wiem czy wiesz ale strony WWW (w tym aplikacji Webowe) mogą zachowywać się różnie w różnych przeglądarkach Internetowych. Zazwyczaj po prostu coś nie działa

  7. #17
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jeden z naszych partnerow napisal panel admina do systemu ktory dla nas prowadza... z tym ze to g**** dziala pod IE tylko, wiec ie4linux i jedziemy
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [problem] maskowanie pliku
    By borsukwymiatacz in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-08-2007, 09:00
  2. maskowanie ip
    By Mienta in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 04-16-2007, 05:06
  3. Stop systemu
    By przemek12345 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 04-14-2007, 13:38
  4. Zabezpieczenie systemu
    By Dominik in forum Linux
    Odpowiedzi: 16
    Autor: 08-20-2006, 22:59
  5. Aktualizacja systemu na serwerze
    By Dominik in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 07-28-2006, 17:59

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj