Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Maskowanie systemu operacyjnego

  1. #1

    Domyślnie Maskowanie systemu operacyjnego

    Witam
    Mam pytanie: Jak zamaskować system operacyjny? Bo można zamaskować przeglądarkę np. w Operze można włączyć żeby maskowała "jako Firefox" albo IE. Wchodzę np. na http://tonid.net/ip/ - skąd ten skrypt wie jaki mam system operacyjny? (z jakiego pliku to czyta?)

  2. #2

    Domyślnie

    Nie czyta z żadnego pliku odczytuje to z informacji przesyłanych w nagłówkach HTTP do serwera można to pozmieniać tak, żeby nie mógł się połapać jaki to system, jest taka wtyczka do FF - User Agent Swicher, albo jakoś tak są też wtyczki do manipulowania nie tylko informacjami UserAgent'a, ale też całymi nagłówkami, wystarczy poszukać w Google

  3. #3

    Domyślnie

    Czyta z pliku konfigu przeglądarki*, w Firefoksie można to zmienić choćby przez about:config, dokładniejsze informacje można bez problemu znaleźć w googlu .

    * to znaczy w zależności od przeglądarki: przeglądarka czyta z pliku konfigu i wysyła w świat, albo też ma swój domyślny nagłówek, którego nie pozwoli zmienić.

  4. #4

    Domyślnie

    Hehe ... też miałem taką pierwszą myśl, ale niestety w FF w about:config, można tylko zmienić część informacji wysyłanych w nagłówkach, a dokładnie dane o tym jaka to przeglądarka i np. z FF zrobić Opere, czy IE, ale nie zmienisz tam wysyłanych informacji o systemie operacyjnym

  5. #5
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    przed komputerem
    Postów
    63

    Domyślnie

    W firefoxie to wyglada tak:
    about:config
    tworzysz nowy string o nazwie general.useragent.override
    i wpisujesz w nim to co ma byc zamiast info

    Dziala na 100% bo sie tak bawilem z kolega i pisalem tam "Nigdy sie nie dowiesz!!"
    Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.

  6. #6

    Domyślnie

    to o czym Panowie piszecie ma sie nijak do maskowania systemu. W zasadzie opisujecie maskowanie na poziomie warstwy aplikacji, co jest zadnym maskowaniem. Owszem moze i uda sie oszukac strone internetowa ze napisze wam " uzywasz opera" a faktycznie bedzie firefox... jednak tym tanim chwytem nie oszukacie nmap'a czy p0f'a.
    Na dzien dzisiejszy efektywny fingerprinting oparty jest o warstwe sieci i transportowa ( dla uproszczenia : naglowki IP TCP UDP ICMP) i algorytmy zwiazane z ta wartstwa : przykladowo obliczanie czasow RTO.
    Dla skutecznego maskowania nalezy modyfikowac stos na poziomie tych wlasnie protokolow...recznie lub poprzez programy .

  7. #7

    Domyślnie

    Odpowiadaliśmy tylko dokładnie na pytanie a było ono o maskowanie wyłącznie na poziomie wykrywania przez serwery webowe w formie takiej jak na forach np. a na maskowanie ogólne i szeroko pojęte to nie ma co liczyć jak ktoś lubi te tematy to gorąco polecam "Ciszę w sieci", otwiera oczy bardzo szeroko na niektóre rzeczy związane z fingerprintingiem i anonimowością ... no i została napisana przez autora wspomnianego wcześniej p0f'a

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał omte Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie: Jak zamaskować system operacyjny? Bo można zamaskować przeglądarkę np. w Operze można włączyć żeby maskowała "jako Firefox" albo IE. Wchodzę np. na http://tonid.net/ip/ - skąd ten skrypt wie jaki mam system operacyjny? (z jakiego pliku to czyta?)
    pytanie brzmi jak zamaskowac system operacyjny...
    dalej autor pisze ..."bo można...."

    odpowiedzi skupily sie na maskowaniu przegladarki...

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    google: ip personality

    ... albo prosciej - postawic za firewall'em i robiac fingerprinting wykryje sie OS routera/firewall'a
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    somewhere in time
    Postów
    510

    Domyślnie

    witam
    co do pierwszego topica to moge powiedziec bo akurat jestem w trakcje nauki js
    i moge powiedziec ze javascript wspolpracuje z przegladarką i to sie nazywa model DOM,,,,,,,,,,, jeden z jego elementow to jest navigator ktory mowi o rodzaju przegladarki, jezyku przegladarki, systemie operacyjnym a nawet o klasie procesorow jakie sa uzywane w czasie przegladania stron...o nazwe systemu operacyjnego w obiekcie navigator odpowiada wlasciwosc oscpu

    tak więc przygladowy skrypt wyglada tak:
    <Script type="text/javascript">
    system=navigator.oscpu;
    document.write("twoj system operacyjny to: "+system);
    </script>

    tak tylko napisalem to , pewnie i tak wiedzieliscie ale cotam.....

    a o maskowanie systemu operacyjnego to Michal Zalewski pisal w swojej "Bibli" ze rozne systemy operacyjne wysylaja rozne m.in maksymalny rozmiar segmentow mss wysylanych w ramach pojedynczego pakietu, rozne systemy operacyjne stosuja rozne wartosci ttl, i rozne jeszcze inne abstrakcyjne rzeczy,,,ale też chyba mi sie otarlo o wzrok jak czytalem ze są narzędzia ktore potrafią modyfikować te dane ale nie jestem pewien,,,,ale przeglądarka juz raczej ztego nieczyta systemu operacyjnego :P
    pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [problem] maskowanie pliku
    By borsukwymiatacz in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-08-2007, 09:00
  2. maskowanie ip
    By Mienta in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 04-16-2007, 05:06
  3. Stop systemu
    By przemek12345 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 04-14-2007, 13:38
  4. Zabezpieczenie systemu
    By Dominik in forum Linux
    Odpowiedzi: 16
    Autor: 08-20-2006, 22:59
  5. Aktualizacja systemu na serwerze
    By Dominik in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 12
    Autor: 07-28-2006, 17:59

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj