Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Sieć Wi-Fi

  1. #1

    Unhappy Sieć Wi-Fi

    Witam
    Mam problem poniewaz w przyszłym tygodniu zostanie odciety mi NET.
    neta mam z sieci Wi-Fi dzialajacej na całym miescie.
    I chciałbym dowiedziec sie czy sa jakies sposoby zhackowania abym mogl miec nadal dostep do internetu?
    Nasza siec dziala na zasadzie dostep do neta przez adresy MAC na kazdy adres przypisywana jest predkosc, i jeden sposob na neta mam wlasnie przez zmienianie adresu MAC ale jak wiadomo nie zawsze to dziala poniewaz jezeli druga osoba o tym samym adresie bedzie miala wlaczonego kompa to ja nie posiedze na necie Tak wiec czy sa jakies inne sposoby ?
    Do nadajnika też nie da sie podlaczyc jezeli adres mac nie jest przypisany pod dany nadajnik . Kiedys jak mialem odciety net to siec dzialala nadal tylko jak otwieralem przegladarke to wyswietlal sie komunikat, ze net nie zostal oplacony.

    I czy moglby mi ktos pomoc abym mogl miec dostep do neta nadal ?

    lub wytlumaczyc jak to zrobic

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał x4er0
    Witam
    Mam problem poniewaz w przyszłym tygodniu zostanie odciety mi NET.
    neta mam z sieci Wi-Fi dzialajacej na całym miescie.
    I chciałbym dowiedziec sie czy sa jakies sposoby zhackowania abym mogl miec nadal dostep do internetu?
    Nasza siec dziala na zasadzie dostep do neta przez adresy MAC na kazdy adres przypisywana jest predkosc, i jeden sposob na neta mam wlasnie przez zmienianie adresu MAC ale jak wiadomo nie zawsze to dziala poniewaz jezeli druga osoba o tym samym adresie bedzie miala wlaczonego kompa to ja nie posiedze na necie Tak wiec czy sa jakies inne sposoby ?
    Do nadajnika też nie da sie podlaczyc jezeli adres mac nie jest przypisany pod dany nadajnik . Kiedys jak mialem odciety net to siec dzialala nadal tylko jak otwieralem przegladarke to wyswietlal sie komunikat, ze net nie zostal oplacony.

    I czy moglby mi ktos pomoc abym mogl miec dostep do neta nadal ?

    lub wytlumaczyc jak to zrobic


    jeśli pojawia ci sie stonka www spróbuj ustawić jakieś Proxy albo na standardowym porcie Proxy 8080 albo na niestandardowym powiedzmy 22
    możliwe jest ze nadal będziesz miął takowy komunikat o nieopłaceniu

    postaraj sie przez ten najbliższy tydzień zbieracz jak najwięcej adresów IP z sieci LAN wraz z adresami MAC i nazwami komputerów zawsze możesz trochę podenerwować innych ludzi zmieniając adresy ip i mac-ki

  3. #3

    Domyślnie

    Proxy nie dziala, probowalem ;/

    A wystarcza Mac'ki poniewaz adres IP automatycznie wyszukuje
    tylko teraz problem jest to iz moga soe w pozniejszym czasie kapnac, ze ktos takie cos robi i zmienia zabezpieczenia

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał x4er0
    Proxy nie dziala, probowalem ;/

    A wystarcza Mac'ki poniewaz adres IP automatycznie wyszukuje
    tylko teraz problem jest to iz moga soe w pozniejszym czasie kapnac, ze ktos takie cos robi i zmienia zabezpieczenia

    próbowałeś na standardowym porcie czy na jakimś nietypowym tez ?

    hmm pamiętaj ze MAC musi Sie zgadzać z adresem IP w bazie provider-a


    jeśli admin sprawdza ciebie i masz adres IP i mac i nazwę kompa taka samom jak oryginalny klient to wiesz moze sie pogubić w końcu a walka z osobom co często zmienia IP i mac to jak walka z wiatrakami

    nie spróbujesz się nie dowiesz

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxim
    próbowałeś na standardowym porcie czy na jakimś nietypowym tez ?
    z proxy zajmowal mi sie kumpel ktory sie dosc dobrze zna na proxy i powiedzial, ze przez proxy nie ma szans.

    Cytat Napisał maxim
    hmm pamiętaj ze MAC musi Sie zgadzać z adresem IP w bazie provider-a
    hmm.. ale w naszej sieci jest tak, ze ustawie jakis adres MAC na karcie i jezeli taki MAC istnieje w bazie u admina to automatycznie ustawia mi IP

    Cytat Napisał maxim
    jeśli admin sprawdza ciebie i masz adres IP i mac i nazwę kompa taka samom jak oryginalny klient to wiesz moze sie pogubić w końcu a walka z osobom co często zmienia IP i mac to jak walka z wiatrakami

    nie spróbujesz się nie dowiesz
    hmm... a istnieja jakies programy ktore zczytaja mi z sieci adresy mac i pokazy nazwy kompow itd? abym mogl sobie spisac? a moze dac jakies inne zabezpieczenia ? ze przez MAC pozniej juz nie bedzie dzialac ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał x4er0
    z proxy zajmowal mi sie kumpel ktory sie dosc dobrze zna na proxy i powiedzial, ze przez proxy nie ma szans.
    moze i sie zna nie wiem olac

    Cytat Napisał x4er0
    hmm.. ale w naszej sieci jest tak, ze ustawie jakis adres MAC na karcie i jezeli taki MAC istnieje w bazie u admina to automatycznie ustawia mi IP
    Heh zapewne zwykle DHCP w sieci nic wiecej no ale ok


    Cytat Napisał x4er0
    hmm... a istnieja jakies programy ktore zczytaja mi z sieci adresy mac i pokazy nazwy kompow itd? abym mogl sobie spisac? a moze dac jakies inne zabezpieczenia ? ze przez MAC pozniej juz nie bedzie dzialac ?

    hmm pierwszy lepszy ipscan

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Łódź
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał x4er0
    hmm... a istnieja jakies programy ktore zczytaja mi z sieci adresy mac i pokazy nazwy kompow itd? abym mogl sobie spisac? a moze dac jakies inne zabezpieczenia ? ze przez MAC pozniej juz nie bedzie dzialac ?
    polecenie getmac z win xp
    Pozdrawiam

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    a jak sie admin wkur** i postawi PPPoE z autoryzacja na Radius'ie to pozamiatane :-) i to jest najlepsze rozwiazanie dla takich ISP... a ile to jeszcze nowych mozliwosci daje... to dopiero sobie admini ostrza zeby :-)

    poziom trudnosci uruchomienia tego rozwiazania nie jest wielki... gorzej zintegrowac z dzialajacym systemem rozliczania i rejestracji userow hehe...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm
    a jak sie admin wkur** i postawi PPPoE z autoryzacja na Radius'ie to pozamiatane i to jest najlepsze rozwiazanie dla takich ISP... a ile to jeszcze nowych mozliwosci daje... to dopiero sobie admini ostrza zeby :-)

    poziom trudności uruchomienia tego rozwiązania nie jest wielki... gorzej zintegrować z działającym systemem rozliczania i rejestracji userow hehe...

    hmm gorzej jak mu jakieś AccesPointy gubią pakiety kolega kiedyś postawił i pare klientów miało problem z pobraniem klucza bo gubili pare pakietów i klucz sie nie zabardzo chciał pobierać


    jest to wyjście dla Adminqa ale hmm jeśli maja dużo klientów i maja różne AccesPinty i Różne karty hmm będzie to nie lada wyzwanie dla admina



    kiedyś sam z kolega zastanawiałem sie jak najlepiej zrobić autoryzacje w wi-fi klientów hm i wymyśliliśmy 2 sposoby albo VPN albo aplikacja na kompie klienta która posiada swoj klucz i wysyła powiedzmy co 5 minut swój klucz do serwera każdy klient miałby odrębny klucz i bylo by wiadomo kto rozdaje klucze lub udostępnią informacje o sieci i takowy klucz możną było by zablokować ale jakoś nikomu nie chciało sie zabrać z nas za takowy projekt


    może ktos z was ma jakieś pomysły jak zabezpieczyć siec wi-fi ale bez serwera Radius'a i PPPoE
    Ostatnio edytowane przez maxim : 07-17-2006 - 06:22

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    innej pewnej metody nie ma... PPPoE daje dodatkowo separacje adresow wiec ludki nie maja problemu z broadcast'ami pakietow i rozsiewaniem sie wirusow w otoczeniu sieciowym... najbardziej eleganckie rozwiazanie i dajac software'owy connector mozna to ladnie miec zrobione (jak tepsa z neo)... wazne tez jest to ze nie ma sniffowania na wariata (jak w ethernet lan) wiec... :-) chyba warto, co?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj