Szanowni Państwo,

Nawiązując do tytułu tematu mam do opisania dwa problemy dot. wersji GG 7.7.0 [build 3746].

Pierwszym z nich jest inwigilacja - jakim prawem ggplus 1.4.0 (pobrany ze strony wap sieci plus) zainstalowany w moim telefonie pobiera dane kontaktów z książki telefonicznej, które są zapisane w pamięci telefonu oraz na karcie sim ?

Odkryłem to przez zwykły przypadek; korzystając z gg na komputerze chciałem odszukać na liście kontaktów komunikatora pewną osobą, po kliknięciu na jakikolwiek kontakt oraz szybkim wpisaniu kolejno sekwencji klawiszy "n" "i" "k", ku mojemu zdziwieniu na liście kontaktów (w komputerze) pojawiły się numery telefonów, które aktualnie mam zapisane na aktywnej karcie sim !

Pierwsza myśl - " what the fuck ? - przecież ja nigdy nie dodałem tych numerów do listy gg ! "

Dla mnie - jako dla studenta informatyki - najprościej mówiąc wygląda na to, że zainstalowane w moim telefonie ggplus, bez mojej zgody ani wiedzy więc poprostu BEZPRAWNIE pobiera dane kontaktów, które aktualnie zapisane są na karcie sim telefonu, który posiada zainstalowany w/w komunikator.




Drugim problemem jest dostępność i możliwość korzystania z jednego profilu na kilku stacjach roboczych jednocześnie, co znającemu hasło konta daje możliwość odsłuchu tego co dana osoba do mnie piszę.

Prosty przykład:

Pewna osoba posiada założony profil gg u mnie i u siebie - oczywiście ten sam numer gg oraz hasło. Jeżeli zalogujemy się na jej konto niekoniecznie jednocześnie, ale jednak razem to wtedy mam możliwość podglądu tego o czym pisze z innym rozmówcą. Oczywiście z wiadomych powodów nie mogę zobaczyć co piszę w/w osoba lecz widzę wszystko to, co odpowiada jej rozmówca.



O ile mnie pamięć nie zawodzi, dawniej było tak że dane konto mogło być aktywne tylko na jednej stacji roboczej, co stuktowało uniedostępnieniem użytkownika, który na drugiej stacji roboczej był zalogowany na tym samym koncie. Czyżby coś się zmieniło ?