Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Hasło przez cmd.exe

  1. #1

    Domyślnie Hasło przez cmd.exe

    Słuchajcei czy sa jakieś polecenia w cmd.exe które podały by mi wiadomości o użytkownikach? dokładniej chodzi o konta. Hasła do kont. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli plik w którym jest hasło nie jest zaszyfrowany to możesz go otworzyć i zobaczyć hasło, a możliwości rozszyfrowywania nie ma, .
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosiarz Zobacz post
    Jeżeli plik w którym jest hasło nie jest zaszyfrowany to możesz go otworzyć i zobaczyć hasło, a możliwości rozszyfrowywania nie ma, .

    Ale mi chodzi o wiadomości o kontach w xp. Profilach czy kontach jak kto woli. Jest jakieś polecenie które wyświetli mi wiadomośc (hasło itp) np o profilu mojej siostry?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ehhh... pewnie jest jakies polecenie ale na 100% nie wyswietli hasla! Co najwyzej w windows 'byc moze' poinformuje cie czy haslo jest ustawione czy konto nie ma hasla... ale to zapewne juz wiesz.

  5. #5

    Domyślnie

    A jak można takie hasło zdobyć? bo ja wszystkie ale chodzi mi o to jak można je wyciągnąć z kompa

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ehhh... rece mi opadaja... Najprosciej bedzie jak zapytasz siostre

    Jak myslisz, dlaczego hasla koduje sie szyframi jednokierunkowymi? Tekst mozna zakodowac ale nie mozna go odkodowac w ogole (bo nie ma takiej funkcji ktora to zrobi - tak zostalo zaprojektowane kodowanie) i wtedy aby sprawdzic haslo szyfrujesz jeszcze raz wprowadzone przez usera i porownujesz z zakodowanym zapisanym w pliku (wtedy tylko atak brute-force zostaje) albo uzywa sie takich algorytmow, dla ktorych zlozonosc funkcji odwrotnej jest wystarczajaco duza aby zniechecic wszelkich cwaniakow bo zycia im nie starczy aby haslo zlamac...

    Zanim zadasz nastepne pytanie poczytaj conieco na ten temat - wikipedia powinna miec sporo informacji... Hasla do sprawdzenia: algorytmy jednokierunkowe, szyfrowanie jednokierunkowe, crypt (opis zasady dzialania tej funkcji)... oraz masa innych podobnych.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    w domu :D
    Postów
    535

    Domyślnie :/

    Jeśli hasło jest zapisane w twoim komputerze to niema zadnego problemu,hasło do serwera i do profilu jest zapisane w pliku config.dat jest masa programików które odczytuja te hasła! www.google.pl polecam na stronie wirusa sa tez takie programiki do wyciagania haseł z pliku config.dat plik znajdujse sie w katalogu np:
    C:/dukument and settings/nazwa uzytkownika/gadu gadu/konto siostry/config.dat
    czy jakos tak bo teraz nie jestem na windzie
    otwierasz ten katalog w tym programiku i masz hasło

    Pozdrawiam!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Eryk...mi nie chodzi o hasło gg...to to ja potrafie:P:P:P
    I dziekuje tqm napewno poczytam Czyli nie da sie np w skzole dostać z konta z ograniczeniami na konto admina?

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    bez wykorzystania jakiejś dziury - nie
    nio chyba ze admin da ci odpowiednie uprawnienia ale jak wtedy mówić o ograniczeniach na koncie
    Ogólnie admini (np. u mnie w szkole )zapominają ze w C:/windows/repair czy jakoś tak - nie pamiętam już... znajduje się kopia zapasowa pliku SAM i ze należy go albo usunąć albo odebrać użytkownikom prawa dostępu do niego - więc jeśli twój admin tego nie zrobił to skopiujesz sobie go w szkole na dyskietkę a w domu odpalisz google znajdziesz program dzięki któremu wyciągniesz hasze (czy jak się to tam pisze) a potem program który będzie generował hasła MD5 i porównywał wygenerowane hasze (patrz poprzedni nawias) i znajdzie Ci hasło - proste nieprawdaż?
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Podobne wątki

  1. kasa przez net ??
    By petit2 in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 02-25-2007, 16:41
  2. jak wlamac sie do liveboxa przez WI-FI
    By gemiel in forum Hacking
    Odpowiedzi: 10
    Autor: 02-12-2007, 08:16
  3. exe pod jpg
    By libi in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 11-15-2006, 09:06
  4. Plik exe jako jpg
    By lordbobstein in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 10-12-2006, 20:21
  5. Odpowiedzi: 9
    Autor: 08-19-2006, 03:14

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj