Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Łączenie 2 plików archive.db w 1

  1. #1

    Domyślnie Łączenie 2 plików archive.db w 1

    Witam, mój problem polega na tym, że nie mogę połączyć kilku plików z archiwum gadu-gadu w jeden, co jakis czas robie kopię samego pliku archive.db (czasami komputer mi sie sam resetuje a jak gg jest w autosarcie to po tych resetach nie wiedzieć czemu archiwum znika) już nie raz stracilem swoje archiwum wraz z ważnymi dla mnie informacjami tam zawartymi i lepiej dmuchać na zimne. Mam ich kilka i znalazlem program którym można to odczytac ale wolałbym mieć wszystko w jednej całości. Przed formatowaniem komputera też kopiuje sam plik archive.db i czasem sie zapomni to wkleić na miejsce mam już takich plików z 10.
    Czy ktoś mi może pomóc? bardzo mi na tym zależy

  2. #2

    Domyślnie

    pliki archiwum to pliki bazodanowe sqlite ver3.

    Tutaj masz program ktory zarzadza zawartoscia tych plikow:



    dalej juz tylko znajomosc SQL i importowanie / exportowanie danych o ile umozliwia takie akcje te oprogramowanie.

    ]edit and search data using a familiar spreadsheet-like interface, without the need to learn complicated SQL commands. Controls and wizards are available for users to:

    Create and compact database files
    Create, define, modify and delete tables
    Create, define and delete indexes
    Browse, edit, add and delete records
    Search records
    Import and export records as text
    Import and export tables from/to CSV files
    Import and export databases from/to SQL dump files
    Issue SQL queries and inspect the results
    Examine a log of all SQL commands issued by the application


  3. #3

    Domyślnie

    Próbuje rozgryźć ten program ale nie wiem co mam tam zrobić można tylko tabelki nastepne robić ale gdzie co wpisywać ja się na tym nie znam w ogóle i zanim do czegoś dojdę może minąć bardzo dużo czasu. Napisz proszę jeszcze jak go obsługiwać najlepiej jakąś prosta instrukcje jak wrzuciłem 1 plik archive.db pojawiły się drzewka edytować ich się nie da można tylko następne tabelki zrobić ale co dalej?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    Cytat Napisał florain Zobacz post
    Próbuje rozgryźć ten program ale nie wiem co mam tam zrobić można tylko tabelki nastepne robić ale gdzie co wpisywać ja się na tym nie znam w ogóle i zanim do czegoś dojdę może minąć bardzo dużo czasu. Napisz proszę jeszcze jak go obsługiwać najlepiej jakąś prosta instrukcje jak wrzuciłem 1 plik archive.db pojawiły się drzewka edytować ich się nie da można tylko następne tabelki zrobić ale co dalej?
    a co tam jest do rozgryzania? wszystko jest napisane, na screenie widac przycisk 'help', wiec w czym problem?
    War, war never changes.

  5. #5

    Domyślnie

    Co jest napisane? Korzystałeś kiedyś z tego programu? Przycisk help niewiele mi pomaga bo tylko przedstawia co w danej gałęzi drzewka jest pokazane po kliknieciu na ktoreś, a ja przypomne, że chce połączyć 2 pliki archive.db z najnowszej wersji gadu-gadu w jeden i jeśli coś wiesz to napisz jak to zrobić w tym właśnie programie lub jeśli znasz inny sposów to przedstaw go, a nie pisz bezsensownych odpowiedz takich jak np, że wszystko jest napisane.

  6. #6

    Domyślnie

    no jesli masz z tym problem to mozesz ostatecznie uzyc swoich umiejetnosci z informatyki:

    1. zainstalowac plugin sqlite odbc
    2. wczytac tabele w office accessie z plikow bazodanowych sqlite
    3. ulozyc kwerende tworzaca nowe polaczone wiersze w jedna tabele
    4. zapisac baze danych do pliku bazodanowego sqlite


  7. #7

    Domyślnie

    Moich umiejętności z informatyki? hehe dobre. Tak te moje umiejętności z informatyki są naprawde na bardzo wysokim poziomie. Wiem jak włączyć i wyłączyć kompter, potrafie też wejść na poczte a nawet zainstalować coś ^^ A teraz tak na poważnie: mam wszystko co przed chwilą podałeś, probowałem z tym coś zrobić ale ja naprawde nie znam się na tym i nic z tego mi się nie udaje. Próbowałem wcześniej otworzyć oba pliki archive.db w notatniku, skopiowałem zawartość jednego do drugiego po czym gg nie odczytuje już takiego archiwum wystarczy wprowadzić jakąkolwiek zmiane np wpisze litere "a" i cofne potem zapisze zmiany i takiego archiwum też już nie odczytuje. Może i ten program sqlite poradziłby sobie z tym ale potrzebuje instrukcji krok po kroku co zrobic bo tak jak wcześniej wspomniałem jestem kompletnie zielony w takich sprawach.

  8. #8

    Domyślnie

    nie masz wiec zadnych wiadomosci o bazach danych, notatnik to nie edytor plikow binarnych tylko tekstowych a przewaznie kazda zmiana formatu pliku bazodanowego go uszkodzi.

    najprawdopodobniej potrzebujesz jednego programu z trzema przyciskami, wybierz pierwszy plik, wybierz drugi plik i scalaj no ale niestety jest to zdeka bardziej skomplikowane ... polecam przeczytac czym sa bazy danych i o mozliwosciach accessa a pozniej przeczytac dokumentacje sqlite ...

    szkoda czasu marnowac aby tutaj referaty pisac gdzie i poco masz klikac.


  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie, nie spodziewałem się, że będzie to aż tak skomplikowane i że wystarczy ta moja wiedza Poszukam więcej informacji o tych programach i sprobuje się czegoś nauczyć może się uda. Może ktoś gdzieś kiedyś napisał instrukcje ich obsługi, a nawet jak to wykorzystać do połączenia 2 plików w 1 ^^ Na razie dziękuję za pomoc i okazanie zainteresowania JUŻ wiem więcej na ten temat niż 2 dni temu. Gdyby się komuś chciało napisać szczegółową instrukcje co i jak robić, aby połaczyć 2 pliki w 1 byłbym bardzo wdzięczny i na pewno zaoszczędziło by to wiele mojego czasu bo próbować jeszcze będe coś z tym zrobić. Jeśli mi się uda napiszę o tu o tym

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj