Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: [INFORMACJA] Organizacja Konkursu

  1. #1
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    W 413 linii kodu ;]
    Postów
    85

    Smile [INFORMACJA] Organizacja Konkursu

    Witam,
    podczas oglądania eliminacji F1 wpadł mi do głowy pewien pomysł Można by zrobić konkurs typu "Hackme if u can" . Przy okazji mógłbym się nauczyć wielu rzeczy (prośba do TQM ), a wiele osób mogłoby się pobawić . Chętnych do pomocy w realizacji i udziale proszę o propozycje w postach, a jeśli moderator/administrator uważa, że temat do zamknięcia to przepraszam,
    Pozdrawiam, Teddy.

    @GSG
    Można spróbować, głównie zależy mi na tym, żeby się czegoś nauczyć. Bo nie specjalnie się na tym wszystkim znam, a nie chce pisać kolejnych tematów w stylu "Pomocy a jak zrobić to, a jak zrobić tamto"
    Ostatnio edytowane przez Teddy : 06-21-2009 - 11:03

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    takie rzeczy juz byly, nie wypalily
    War, war never changes.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... i to mowiac szczerze "niewypal spowodowany brakiem czasu" - technologicznie wszystko jest :P

    Projekt nadal wisi u mnie w 'TO DO' - zbudowanie scoreboard'u, rejestracja userow, tak aby kazdy mogl sie podlaczyc i pokazac nie tylko ze umie hackowac ale tez ze umnie sie obronic.

    BTW. SANS Institute rozpoczal wlasnie przygotowania do prowadzenia takiego wlasnie konkursu - dostalem informacje jakis czas temu, pare osob aplikowalo - wiem ze jedna tutaj z forum (ale nie powiem kto - w kazdym razie nie ja) zostala zaproszona do zamknietego trialu.
    Mowiac konkurs - dostajesz instruckje co i jak, podlaczasz sie do sieci, jestes atakowany i atakujesz (jak rozumiem to co na razie wiem). Celem jest wylowienie mlodych osob, ktore maja odpowiednia wiedze i umiejetnosci i zaoferowanie im praktyk/stazow w duzych amerykanskich firmach z dzilaki IT Security. Konkurs jest kierowany do licealistow, moze studenci tez sie zalapia (to sie okaze jak bedzie cos wiecej wiadomo).

    Na razie czekamy - jak cos bedzie wiecej wiadomo to na pewno dam znac - gra zapowiada sie bardzo ciekawie (wiem kto ja przygotowuje, wiec...) spodziewajcie sie niespodzewanego :-P

    Wniosek? Czy jest sens dublowac to co robia juz w tej chwili wieksi i lepsi, czy moze podpiac sie do nich? Zawsze mozna zrobic mala gre ograniczona do Polski.... bez nagrod - tylko tablica wynikow :P

    EDIT - przenosze do Pomysly/Sugestie
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    na początek moze cos malo ambitnego ale jak sie komuś nudzi to fajna zabawa miałem to na pierwszych zajęciach z programowania niskopoziomowego.

    http://rapidshare.com/files/247283461/zad.rar.html
    objaw: napis Wersja 2.06 PL shareware i no i trzy przedostanie opcje z bramki na dole po prawej.
    przydatne programy: hiew, TD
    dobrej zabawy
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co widzę to program do pakowania plików rar w wersji norton commander'a Czy może coś innego miał autor na myśli?

  6. #6

    Domyślnie

    no domyśl sie raczej nie umieszczał bym zadania polegającego na sciagnieciu pliku otworzeniu go i sprawdzeniu nazwy, w poscie wyzej masz wszystko napisane, zadanie jest naprawde proste. Jak to powiedzial wykladowca "srednio inteligetny szympans powinien sobie z tym zadaniem poradzić"
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  7. #7
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    W 413 linii kodu ;]
    Postów
    85

    Domyślnie

    @Kosiarz - pewnie stwierdzisz , że jestem ciemniakiem, ale o co chodzi w tym zadaniu które tutaj podałeś
    Being bastard is fu***ing crazy!
    MÓW POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ
    Perl / PHP / Html

  8. #8

    Domyślnie

    rozbroiliście mnie tymi pytaniami chcecie organizować jakieś konkursy sie włamywać do siebie nawzajem a nie wiecie co zrobić z takim programem

    napisałem jaki jest niepożądany objaw wiec zadaniem jest go zlikwidować. Wszystkie opcje programu maja działać.
    Jak ktoś zrobi to i bedzie zainteresowanie to wstawie cos bardziej ambitnego.
    Ostatnio edytowane przez kosiarz : 06-24-2009 - 23:37
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj