Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: blue screen przy instalacji XP

  1. #1
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie blue screen przy instalacji XP

    OK. Problem wygląda tak - mój brat kupił komputer stacjonarny z systemem Vista - po czym stwierdził że nie chce Visty - czemu mu się nie dziwię ?

    Więc wgrałem XP Proffessional sp3 i wszystko było ok - do czasu... Bo windows padł śmiercią naturalną - dobra no niby nic instalujemy od nowa - i tu ciekawostka - podczas instalowania dostaje blue screena - no dobra może płyta walnięta - ściągam nową... upsss... to samo... co jest ?

    dzień odpoczynku - brat przynosi XP Home Edition sp2 (legal) od kumpla - próbuję zainstalować - niespodzianka - działa... z tym ze windows po 30 dniach się chce aktualizować.... ale działa

    Więc brat do media i kupuje XP Home Edition sp2 - próbuję wgrać - kolejna niespodziewajka - blue screen...

    Pewnie problem ze sprzętem... serwis ? serwis twierdzi ze komp przystosowany do Visty i koniec rozmowy... (nie moge zajrzeć do środka bo jest gwarancja)

    Dobra no ale mamy XP HE sp2 i 12 dni dokonca - zmienimy key bedzie ok - regedit HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Cu rrent Version\WPAEvents zmiana OOBETimer

    następne
    %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a
    i Change Product key zgodnie z tym co głosi
    Artykuł Q328874 z Microsoft Knowledge Base

    Zadziała ? Gdzie tam key się zmienił jednak nadal win odlicza sobie 12 dni do końca try time

    Jakieś mądre pomysły?

    Ja wsumie podczas pisania posta wpadłem na 2:
    a) Zainstalować Linuxa i XP przez VMware - choć nie uśmiecha mi się to...
    b) Spróbować aktywować produkt telefonicznie - bo brat nie ma internetu - choć brat mówi ze w sklepie powiedzieli ze oni to aktywują i nie trzeba aktywować....
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Czesto sie to trafia na roznych plytkach CD - jedna sa nowsze, inne starsze, choc etykietka ta sama. Jesli komp ma dysk SATA to wejdz w BIOS i ustaw tryb pracy z SATA na ATA albo AHCI albo co tam jeszcze jest, byle nie SATA :->

    W kompach Dell'a to norma przynajmniej gdy instaluje z tej plyty ktora mam. Zmiana tego parametru zalatwia sprawe, instalka idzie czysciutko... nigdy zadnych problemow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    Jeśli płytka nowiutka- no nic- mam inny pomysł:
    # zaktualizuj BIOS- jeśli masz płytkę ASUS (któraś z tych nowych) no to jesteśmy w domciu- pomaga jedynie aktualizacja go- ponadto polecam wyłączyć opcję ExpressGate- powoduje ona wiele problemów z instalacja innego systemu niż Windows wgrany jako pierwszy
    # tak jak powiedział TQM- nowe dyski SATA wymagają najczęściej świeżych płytek- ja miałem tak z linuxem- UBUNTU 8.10 testowe- nie działa- openSUSE 11, UBUNTU *.10 full śmiga- podobnie będzie z windows'em
    # eMCe weź jakiego Linux'a - ja wezmę np. UBUNTU 8.10
    # zainstaluj go i cacy
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  4. #4

    Domyślnie

    Musisz zrobić aktywację systemu przez internet Chodzi ci o to odliczanie ? Jak tak to sprawa jest prosta kopiujesz pliki z aktywowanego windowsa z %systemroot%/system32
    WPA.DBL i WPA.BAK , następnie po instalacji windy kopjujesz je spowrotem do system32 i winda aktywowana

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    ok najpierw spróbuję zmienić z SATA na ATA

    Linux odpada - to komputer dla brata ciotecznego

    Michal_sh a o tym nie wiedziałem
    W sumie nie myślałem nawet tymi kategoriami...

    dzięki za odpowiedzi...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  6. #6
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    HeHz. Też tak miałem. Tzn nie do konca ale... Przy instalacji windy ciągle coś ze skłądników nie chciało sie wgrać. Za każdym razem coś innego jednak zawsze w przedziale 60 do 70 % instalacji Pomogła wymiana HDD...
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  7. #7
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    802.1 Wireless Wlan Card
    Postów
    552

    Domyślnie

    michalSH- znany mi sposób, ale nie działa, jeśli jest różna konfiguracja komputera- aj sprawdzalem u siebie- niestety klapa;/
    o przemyśleniach w kontekście NLP... http://www.tuetbrute.blogspot.com

  8. #8

    Domyślnie

    Niech eMCe spróbuje , u mnie zawsze działało . A próbowałeś odpalić XP w trybie awaryjnym i wtedy kopiować ?
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 01-15-2009 - 11:14

Podobne wątki

  1. windows screen
    By 31337 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 07-29-2007, 11:42
  2. Blad przy instalacji nmap
    By Zaq_08 in forum Linux
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 07-01-2007, 20:15
  3. Zawieszka podczas instalacji win xp
    By klucha1 in forum Windows
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 03-16-2007, 19:53
  4. poszukuje soft'u -MONITORing instalacji
    By nooldor in forum Windows
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 02-08-2007, 21:28
  5. Screen z Brutusa
    By Andradiel in forum Hacking
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 01-22-2007, 17:53

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj