Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Windows Vista

  1. Domyślnie Windows Vista

    Z okazji premiery nowej wersji systemu Microsoft a mianowicie Windows Vista, chciałbym abyście wyrazili tutaj swoje opinie na temat tego systemu. Korzystając z okazji wyrażę moje zdanie na temat Visty.
    Ponieważ jego minimalne wymagania sprzętowe są dość duże a jego nowe moduły np. Aero Glass będą zużywać więcej pamięci niż jego poprzednicy system ten polecał bym wyłącznie użytkownikom domowym z puszystym portwelem... Faktem jest też, ze vista będzie sie lepiej sprawować w firmie niż XP, wykorzystano w niej nowe rozwiązania (tj. WDDM, nowy eksplorator programów, lepsza obsługa kodeków RAW, centrum synchronizacji i mobilności, FAX i Scan Center, ulepszenie narzędzi administracyjnych, etc.) - ale nie zapominajmy dlaczego używamy pingwinków .

  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście poczekam na wprowadza trzeciego Service Packa to może wtedy pokuszę się o przetestowanie.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    a ja osobiście siedze na kompie pIII 500 512 sdram (deskop)
    i celeron 800 - 256 sdram (serv)
    więc moge zapomnieć

    nio chyba ze bartu młodszemu by poszło bo mu srawiłem lepszą maszynke mianowicie athlon 2.2 512 ddr - ale on jeszcze sobie tym systemem krzywde zrobi

    ogólnie to jakos mnie do tego narazie nie ciągnie - wysokie wymagania - i nie wiem czy wiecie ze microsoft postawił na zwalczanie piractwa
    Np zekomo będzie problem z pirackimi filmikami - ale znając życie to zaraz te zabezpieczenia będą połamane....

    Dla przykładu DRM zastosowany w 64-bitowej wersji Windows Vista juz zostało złamane
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  4. #4
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    słyszałem w wiadomosciach że zależnie od wersji kosztuje od 400 do 700 zł
    sory lae to niedlamnie dotego kosmiczne wymagania
    za system microsoftu przesada jak bym miał przesiadać sie na nowy sprzęt to tylko na linuksa
    Ostatnio edytowane przez ble34 : 01-31-2007 - 15:13

  5. #5

    Domyślnie

    700 zł czy oni się dobrze czują za co, jak dla mnie to powinni jeszcze do tego dopłacać.
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    z kuracją antystresową wyjdzie 2000

    nie ale tak na poważnie to szczerze mówiąc to obecne systemy microsoft wcale nie są juz tak zawodne, i niebezpieczne jak to się oklepało - chyba wina wersji 95 98 i ME i bluescreenów ze windows sie z sitem kojaży...

    system jak system kazdy ma jakies zadanie to ma być deskop - i jest deskop - wyobrażasz sobie Panią Krysie która dobrze że umie w google cokolwiek wyszukać i wklepac coś w wodra - która jedzie komendami po unixie - ja nie... ten sytstem ma byc przyjazny dla urzytkownika i niewatpliwie w porównaniu do innych jest... jest z nim duzo mniej problemów niz z linuxem i jest przedewszystkim łatwiejszy w obsłudze...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  7. #7
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    krzesło
    Postów
    681

    Domyślnie re

    sa łatwe miłe i przyjemne nie ja niemówie ze sa złe wiesz ale niedaja tyliu mozliwosci w swojjej domyslnei osobie co te z rodziny uniksowei a poztaym podejrzewam ze tyle razy sie już włamano do mojego winshita ze szkoda czasu otym mówic a pozatym dal ludzi majacych odpowiednia wiedze
    ataki na windowsy ludzi którzy nieintrersuja sie bezpieczenstwem
    niemają nawet aktualizacji właczonych to nic trudnego wystarczy spojrzec ile w necie jest exploitów na ten system
    poło wa objetosci tego systemu to chyba poprawki a druga to graficzne pierdoły w stylu pieski czqarodziei i kwiatuszki

  8. Post

    O bezpieczeństwie zapomnijmy - wydano juz oficjalną informacje o pokazaniu się Service Pack 1 dla Windows Vista. Poza tym finalna wersja Visty krążyła w sieciach p2p juz na początku grudnia. A tak przy okazji Suse linux w wersji 10.2 oferuje doskonałe rozwiązania, podobne do visty za darmo i przy wymaganiach sprzętowych które spełnia większość PC zwykłych userów. Gdybym chciał zainstalować na własnym PC Viste w wersji przynajmniej Home Premium musiałbym go przebudować… Podczas gdy slackware jest miliony razy skuteczniejszy a na moim PC "działa jak burza". A co do piractwa - filmy zostały złamane tak samo jak super nie łamalne zabezpieczenie które blokowały włączenie wszystkiego oprócz strony z ofertą zakupu nowego systemu (w Viście), tak jak w przeszłości łatka na XP, wbudowana też w IE i WMP...


    Polecam Open Source dla wszystkich!
    Ostatnio edytowane przez freek : 01-31-2007 - 22:02

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    winda do syf dla komerchy linuxy zawsze bendą lepsze
    ja chce zobaczyc leparda na Maca

  10. #10
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    w pelni sie zgadzam z freek'IE'm
    open sourcetoopen source - nio ale może juz nie długo jak mikrosoft nadal będzie szczelał takie ceny i wymagania ludzie sięprzesiądą.

    Co do Windowsa to tak jak mówie jest nadal szeroko wykorzystywany - ponieważ ludzie nie zdają sobie srawy z zagrożenia - urzywają nielegalnych windowsów - więc aktualizacje off - i nieszczęście gotowa ale jakpowiedziałem to ma być i jest system deskop- ma być i jest prosty w obsłudze i nikt narazie nie wybierze mandrivy która też jest prosta w obsłudze- bo sie utrwaliło windows dla nas - linux dla hackerów i adminów - i podejżewam ze tak ładnych kilka lat zostanie..
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dlaczego Linux a nie Windows?
    By fedor in forum Linux
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 02-01-2007, 20:58
  2. Windows i Linux
    By klucha1 in forum Security
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 01-02-2007, 16:33
  3. Problem z Windows Tablet PC
    By szpuni in forum Windows
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 07-16-2006, 23:30
  4. Microsoft Vista Beta
    By anti in forum Windows
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 07-03-2006, 21:16

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj