Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 15 z 15

Temat: Windows Vista

1. Post

Nie możemy nawet nic przypuszczać. Vista jest ostatnim Windowsem . Już powstaje inne dziecko mocrosoftu, na innej architekturze. Vista wcale nie jest dobra. Właśnie ją zainstalowałem ale tylko testowo, osiągi są straszne, nie będę się rozpisywał ale nie polecam jej nikomu! chyba że na 2 GB ramu 400 i procesorze powyżej 3000 (x64) ewentualnie... Jej zapora ogniowa i windows defender to porażka. Ale takie jest moje zdanie, wyraźcie swoje ale oparte na faktach.

Jak się okazuje istnieją koszmarne problemy z kompatybilnością oprogramowania, większosć firm nie wypuściło sterowników a co za tym idzie drukarki (np lexmark) nie można zainstalować. Wbudowany firewall jest bardzo uciążliwy. Osobne firewalle także nie działają (outpost, zone, kaspersky, mcafee etc).
    Ostatnio edytowane przez freek : 02-03-2007 - 23:20
    Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.
    Napoleon Bonaparte

Domyślnie

Problem jest nieco glebiej - nawyki firm... place to wymagam (support), itp.

Osrodki akademickie w kraju wymagaja aby pliki przysylane do kontroli wykladowcom i cwiczeniowcom mialy format .doc a nie .rtf czy .odf albo cokolwiek innego... a jak wyslesz .pdf a facet nie ma humoru to uwaliles przedmiot juz na starcie...

Administracja panstwowa serwuje nam kwiatki w postaci programow ktore sa potrzebne formalnie (no to jak - Platnik juz jest dla nie-Windows?!) i gwarantuje w ten sposob naszemu znajomemu z Redmond kolosalne dochody z licencji (vide akcja antypiracka)...

Ja sam teraz jak bylem w ub. tyogodniu w Polsce kupilem XP Home dla siostry a ojca wymigrowalem na Ubuntu (do tego jeszcze ma darmowy soft do prowadzenia ksiegowosci wiec sie go uczy)... Widac M$ zmienil nieco podejsce - pakiet OEM mozna kupic bez sprzetu (hohoooo... a to niespodzianka) i w sieci za 305zl XP Home jest do kupienia. Office 2003 (wymagany w szkolach) w wersji dla uczniow, studentow i nauczycieli (z prawem instalacji na 3 kompach w jednym domu) kosztuje < 400zl.

700 za legalizacje wszystkiego co sie mialo lewe to mozna przelknac... Teraz spie spokojnie - siostra ma licencje na wszystko doslownie... ojciec ma Linuxa

Odnosnie efektow graficznych, Vista... Suse... Nie sadzicie ze Novell nieco za blisko sie trzyma MS? Ciesza sie jak dzieci z tego paktu z MS - byscie ich widzieli na LinuxWorld 2006 w Londynie... Fakt faktem sporo fajnych rzeczy jest w tym Suse, ale testowalem w krotkim okresie czasu Mandriva 2006, Mandriva 2007, Suse 10.2 i Ubuntu 6.10 - wygralo ostatnie....
    Nie potrzebuje graficznych smieci, przezyje bez 'uproszczen' ergonomicznych oferowanych w Suse, polece na lzejszym kompie niz Vista i o niebo szybciej niz Mandriva (owszem - boot time jest krotszy w mandrivie ale odpalenie kilku aplikacji zabija ja do tego stopnia ze nie da rady normalnie pracowac - fakt ze moje aplikacje sa OPASLE)...

Powyzsza opinia jest moja prywatna opinia. Wynika ona z badan empirycznych (poza Vista) i odnosi sie do systemow klasy desktop.

Lightbulb link do artykułu...

...
    super art na idg:
    http://www.idg.pl/news/106213/Vista....i.mozesz..html
    całkowicie się zgadzam co jest tam napisane plus
    od siebie coś dodam bo bym chyba nie wytrzymał:
    Microsofciaki kombinują tylko jak wyciągnąć kasę od ludzi:
    masz windows serwer i masz stu userów kup sto licencji dostępowych, kup sto licencji na stacje robocze, chcesz "fajny" sql server 2005, kup go za grubą kasę i kup do niego kolejnych 100 licencji dostępowych dla userów.., a może marzy ci się
    "wypasiony" serwer poczty.., kup exchange plus sto licencji dostepowych
    polityka ich jest taka:
    "kupiłeś debilu shit za kupę kasy to wyp....alaj"
    śmieszne centrum pomocy technicznej każe sobie płacić za porady czy ewentualny przyjazd specjalisty (fuck!!!)
    kiedyś, nie pamiętam już dlaczego windowy serwer terminali przestał mi wpuszczać userów, grzebałem, grzebałem szef mi na garbie siedział bo ludzie roboty robić nie mogli więc mówię zadzwonie do jaśnieMS i sie zapytam co i jak bo czasu mało... dodzwoniłem się w miarę szybko i właśnie tam dostałem info
    o tym co napisałem podkreślonym, autopsja!!!
    jak dobrze pamiętam 6 stów chyba chcieli;
    w dupie mam taki support.

p.s. nie wiem co to za wodotryski w viście ale nie sądzę, by przebiły możliwości xgl'a...

pozdrawiam
    * markossx *

Domyślnie

Zobaczcie wczorajszy news na hack.pl
    Chce ktos pogadac?

Swoja droga to koszty ida w niebotyczne kwoty... Mam u siebie raczej maja siec w pracy (mowiac o uzytkowej czesci - serwerow nie licze bo to kasa o jakiej nie snilem nawet). Popatrz sprzet, popatrz software (licencje), popatrz ile kosztuje taki support ktory my sami dla siebie prowadzimy. Modernizacje sprzetu (bo Vista wymaga przeciez... SQL server tez, itp, itd), itd... Koszty 'przyjazni' z M$ sa kosmiczne! Przez takie pierdoly pozniej sie okazuje, ze budzet mojego dzialu jest za krotki o jakies &#163;10-20k rocznie bo tu cos tam cos... a w dusze z takimi partnerami!

Bylem w Polsce tydzien temu - komputer ojca przenioslem na Ubuntu... smiga ladnie (lepiej niz wczesniej pod windziakiem), wiecej potrafi, nie wywala sie, jest darmowy i support zajmuje mi mniej czasu (zwlaszcza ze robie go zdalnie)...

Czego wiecej chciec?

Domyślnie

Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo jestem tu nowy i chciałbym się wypowiedzieć.
    Moje zdanie o Viście: system ładny, ma kilka ciekawych rozwiązań, ale patrząc na problemy ludu na różnych forach i przede wszystkim na własne doświadczenia związane z użytkowaniem tego systemu, zdecydowanie odradzam instalację go przed ukazaniem się SP1 (co najmniej). A nawet wówczas skusiłbym się jedynie na wersję instalacyjną ze ZINTEGROWANYM service packiem. No i na pewno nie ściągałbym tego systemu z neta (Ratunku! Ściągłem wistę z internetu i nie chce mi się uruchomić! Proszę o pomoc!!!!! Moje GG: ...) - bo jakoś nie ufam tym pirackim wersjom (dlatego wystarcza mi XP Home i OO).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12