Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Brand New Laptop + Windows Vista Home Premium

  1. #1

    Lightbulb Brand New Laptop + Windows Vista Home Premium

    Witam wszystkich
    mam do was kilka pytań dotyczących waszego zdania na temat tej felernej wersji windowsa...
    Ostatnio zbieram sie do kupna Laptopa toshiba jakiegoś ciekawego 4giga ramu 256 grafiki itp. ale mniejsza z laptopem chciał bym znac wasze zdanie o viście ja nigdy nie pracowałem na viscie... jedynie co xp, 98, czy linuxy które wole duzo bardziej....
    ...
    Chcę być człowiekiem znającym internet od podszewki...
    ...
    i szukam pomocy Tu !!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    jak masz dużo cierpliwości to vista jak najbardziej
    poszukaj laptop z z vista business lub ultiamte - wtedy będziesz mógł sobie zainstalować xp na licencji visty. z home nie kupiłbym.
    ***********
    * markossx *
    ***********

  3. #3
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kielce
    Postów
    121

    Domyślnie

    Znam 5 osob które kupiły laptopy z Vista i każda z nich w przeciagu 6 miesiecy wróciła na XP

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    znam takich wiecej... podpisuje sie wszystkimi klawiszami pod tym co pisze markossx - wez odpowiednia licencje visty, masz w zestawie legalny downgrade do XP Pro...

    HINT: jesli chcecie zrobic downgrade to o ile pamietam nie mozecie zaakceptowac licencji przy pierwszym odpaleniu Visty. Jak zaakceptujecie to juz wykorzystaliscie swoje uprawnienia licencyjne.

    @markossx - popraw mnie jesli zle mowie - sam tego nie robilem, po prostu kupuje laptopy z XPP
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    nie wiem Tomek, nie złapałem się na tym na szczęście
    nie mam tego zbyt wiele i od razu po przyjexdzie laptopa robię porządek na dysku i nie zagłebiam sie w viste póki co.
    ale jeśli tak faktycznie jest to kolejny złośliwy ruch M$
    ***********
    * markossx *
    ***********

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tzn wiem ze jak kupujesz kompa markowego np niech bedzie desktop Dell'a albo laptop albo cokolwiek i nie chcesz windows w ogole to przy pierwszym uruchomieniu mowisz ze nie akceptujesz licencji i koniec, dzwonisz do producenta laptopa i maja obowiazek oddac ci kase (wiem ze jeszcze jakos to sprawdzaja itd) ale kase oddaja - na necie opisano wiele 'success stories'.

    To samo bedzie z Vista jak znam zycie - vista przychodzi na lapku, chcesz downgrade do XP - prosze bardzo, dali przeciez DVD, prawda? Tylko ze jesli tak chcesz zrobic to nie mozesz zaakceptowac licencji na Viste. To nie jest licencja na 2 windowsy na 1 komp z tego co wiem a licencja na 1 windows na 1 komp.

    Do zweryfikowania przez kogos kto sprawdzi na wlasnej skorce
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    t_u jest napisane co i jak dokładnie jednak naszych wątpliwości to nie rozwiewa
    ***********
    * markossx *
    ***********

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    By Microsoft's end-user licensing agreement (EULA), you can't have both the Vista and its downgraded XP installed at the same time on the same or different machines. You have to pick: It's one or the other.
    Jak dla mnie sprawa jasna... ale teraz pojawia sie pytanie czy pozniej mozna wrocic do Visty czy nie - wiadomo ze na pewno nie mozna miec 2 na raz

    No dobra... mam nowiutkiego Lenovo T500 z Vista Business Premium/Ultimate (mala roznica) i plyty do odtworzenia XP Pro i zgodnie z polityka u nas Vista out... wlasnie mam 50% downgrade'u zrobione. Zobaczymy co bedzie dalej
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie Downgrade zakonczony

    Oki... no to temat jest juz jasny...

    Uzytkownicy ktorzy kupili laptopa z Vista Business Premium lub Ultimate maja prawo zrobic downgrade - tak jak podaje artykul przytoczony przez markossx.

    Nowy lapek ktorego dzisiaj wzialem na warsztat mial dysk 160GB z czego dostepne dla usera hmmm jakos malo... bo wolnego 130 niecale, wiec gdzie 30GB?

    Ok 4GB to partycja rozruchowa programu ratunkowego - faktycznie uzyte 1.5GB, robiac 'Recovery media' z poziomu ThinkVantage mamy kopie wlasnie tej partycji... Nastepna partycja to 22.6GB Vista w wersji OEM i raptem co skolo 132GB wolnego - lol Ostatnia partycja to o ile pamietam cos kolo 9-11GB (ehh skleroza) z instalka Visty do przywracania systemu... z czego uzyta tylko polwa tej przestrzeni.

    Lenovo dostarcza z takimi laptopami 2 plytki - jedna Rescue and Recovery i to z niej zaczynamy 'downgrade' a prawde mowiac przeoranie dysku po calosci. Pozniej w trakcie procesu poprosi o druga DVD opisana jako Product Recovery Disc z XP Pro SP2.

    Cala operacja trwala ponad 2h, masa kopiowania itd... ale efekt nie jest zly:
    1. Wszystkie partycje zostaly skasowane i zalozone od nowa - juz nie ma restore'a dla Visty, jest tylko ukryta narzedziowa do przywracania XP!
    2. XP Pro zainstalowane i ladnie chodzace, wraz z kompletem wszystkich mozliwych sterownikow (wazne!!!)
    3. Dodali nawet crap-ware ktore trzeba potem wywalic - jakis antywir na 30 dni, programy do nagrywania dvd, itd - to co zwykle...


    Tak wiec nie ma juz mozliwosci przywrocic Visty - temat zamkniety. Jest juz tylko XP :-)

    Co do powrotu do Visty gdyby ktos chcial to sadze ze jakby skolowal sobie DVD z instalka do wlasciwej wersji to mialby szanse zainstalowac - naklejka jest pod laptopem caly czas. Czy to bedzie legalne - nie mam pojecia! Akurat dla mnie to nie problem - mam otwarta licencje z Microsoft'em temat migracji XP->Vista mam rozwiazany inaczej (gdybym kiedykolwiek potrzebowal... w co watpie).

    Wydaje mi sie ze watek mozna zamknac.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Cala operacja trwala ponad 2h, masa kopiowania itd... ale efekt nie jest zly:
    ale najlepszy też nie jest moim zdaniem, masa softu, autostart pełen róznego syfu;
    ja robię: oram dysko do zera z łapy, instaluje xpp sp2 z klasycznego box'a i instaluje tylko to co jest mi potrzebne - stery i ewentualnie jakies progosy ze stronki producenta notebooka a dotyczące konkretnego modelu.
    'troska' producenta o użytkownika jest moim zdaniem za daleko posunięta, nie każdy chyba chce żeby świeżutka jego instalka xpp zjadała na dzień dobry przy odpaleniu 500mb RAM, ja bynajmniej nie
    można robić downgrade z oryginalnego box'a, pytałem u źródła.
    ja to rozumiem tak: masz prawo do używania visty i xp ale tylko jednej instalacji w danym czasie, masz xp nie możesz mieć visty i odwrotnie, nie ma tu raczej jakiś zawiłości...
    ***********
    * markossx *
    ***********

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Autor: 08-28-2008, 21:10
  2. Odpowiedzi: 2
    Autor: 05-05-2008, 17:02
  3. Odpowiedzi: 12
    Autor: 03-30-2008, 15:01
  4. Windows Vista
    By freek in forum Windows
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 08-30-2007, 15:51
  5. [Vista] Zaczyna się: "Windows cursor hack"
    By Mad_Dud in forum Windows
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 06-03-2007, 22:52

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj