Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Windows Vista Home Premium + Intel Pro Wireless 3945ABG + NetStumbler = problem

  1. #1

    Unhappy Windows Vista Home Premium + Intel Pro Wireless 3945ABG + NetStumbler = problem

    Witam

    Mam taki bardzo poważny problem z rzeczami wymienionymi w tytule wątku.
    Otóż mam laptopa Asus'a z serii F3Sc, który wyposażony jest system Windows Vista Home Premium, kartę Wi-Fi Intel Pro Wireless 3945ABG no i doistalowany przeze mnie NetStumbler.
    A problem polega na tym, że NetStumbler nie wykrywa mi żadnych sieci będących w zasięgu laptopa
    Dla porównania wbudowany w Vistę system zarządzania sieciami wykrywa wszystkie dostępne sieci w danej chwili, co prawda nie pokazuje on tylu ciekawych informacji co NetStumbler
    Czy ktoś jest w stanie mi pomóc i powiedzieć co się z tym dzieje?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Nie wiem czy netstumbler potrzebuje jakiegos konkretnego modelu czipsetu zeby zadziałac, wiec moze sprobuj w menu netstumblera klinac na Device i sprawdzic czy jest aktywna Twoja karta. Net stumbler nie jest juz(na razie?) rozwijany (wnoszę to tylko po tym ze jest od bardzo dlugiego czasu dostepna wersja 0.4.0) wiec ciezko cos powiedziec. No i jeszcze jedno zasadnicze pytanie-jezeli program windowsowy wykrywa Ci sieci, w jakim celu chcesz uzyc netstumblera? Moze napisz o co chodzi, moze sa inne lepsze programy, ktorych moglbys uzyc?
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 03-10-2008 - 21:03
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  3. #3

    Domyślnie

    NetStumbler kartę rozpoznaje bez żadnych problemów. Korzystałem jeszcze z jakiegoś innego programu WiFi[coś tam] i WirelessMon. One także nic nie wykrywają w moim otoczeniu a doskonale wiem, że sieci są.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fludi Zobacz post
    NetStumbler kartę rozpoznaje bez żadnych problemów. Korzystałem jeszcze z jakiegoś innego programu WiFi[coś tam] i WirelessMon. One także nic nie wykrywają w moim otoczeniu a doskonale wiem, że sieci są.
    ok, to moze napisz co wykrywa windowsowy program? Czy wogole wykrywa jakas siec? Niektore laptopy maja przyciski albo pstryczki albo hotkey do wlaczenie wifi, ikonka bedzie w trayu ale sieci nie bedzie dostepnych, poszukaj na F-kach ikonki anteny albo jakiego przelacznika gdziekolwiek na obudowie, moj ziomal ma np Fn+F2 na Packard Bell, inny ma na Tosiba pstryk na froncie obudowy, roznie to jest
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 03-10-2008 - 21:53
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak teraz siedzę to 60m vis a vis moich okien jest pewne okno, a w pomieszczeniu od niego stoi ap/router Edimax'a który jest zabezpieczony 128bitowym kluczem WEP.
    No i ten z Visty, wykrywa normalnie mi sieci, które są w zasięgu (w tym wypadku to powyższe, co prawda nie pokazuje tych wszystkich informacji )

    A teraz gdy obok stawiam drugiego laptopa także Asus'a tylko z wifi tego samego producenta i XP HE i na tym laptopie NetStumbler chodzi bez zastrzeżeń, sieć wykrywa itd...

    Zastanawiam się czy to nie jakieś ustawienia Visty nie blokują...

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fludi Zobacz post
    Tak jak teraz siedzę to 60m vis a vis moich okien jest pewne okno, a w pomieszczeniu od niego stoi ap/router Edimax'a który jest zabezpieczony 128bitowym kluczem WEP.
    No i ten z Visty, wykrywa normalnie mi sieci, które są w zasięgu (w tym wypadku to powyższe, co prawda nie pokazuje tych wszystkich informacji )

    A teraz gdy obok stawiam drugiego laptopa także Asus'a tylko z wifi tego samego producenta i XP HE i na tym laptopie NetStumbler chodzi bez zastrzeżeń, sieć wykrywa itd...

    Zastanawiam się czy to nie jakieś ustawienia Visty nie blokują...
    dobra-podstawowe pytanie-co chcesz zrobic? Jesli chcesz patrzec jakie masz sieci-widzisz to bez netstumblera. Jesli myslisz o wardrivingu-netstumbler niestety Ci nie pomoze.
    Co to Edimaxa i 128 bit klucza -to pewnie towj kolega bo nie slyszalem o sofcie,ktory pokazuje ile bitow ma WEP :P
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  7. #7

    Domyślnie

    Jakbym chciał widzieć w okolicy co jest, to bym się standardowym zadowolił

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fludi Zobacz post
    Jakbym chciał widzieć w okolicy co jest, to bym się standardowym zadowolił
    netstumbler nie jest cudem, nie pokaze Ci wiecej (sieci, kluczy wep, wpa, loginow pppoe)niz stadardowy, pokaze tylko wiecej informacji o tym co wiesz ze standardowego(kanal , sila sygnalu w db, szum itp), ot co
    Ostatnio edytowane przez bemyself : 03-10-2008 - 22:26
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ehhhh... nie chce sie wam widze do google zajrzec... WSTYD!

    Cytat Napisał http://www.wlanbook.com/netstumbler-windows-vista/
    The current version is 0.4.0 and was released on April 21, 2004 and doesn’t officially work on Windows Vista (or 64-bit Windows XP).

    [ ... ]

    Below is a quote from the Netstumbler forum about NetStumbler and Vista.

    Microsoft’s latest Operating System, Vista, is NOT one of the OSs that NetStumbler works under. The supported OSs are Windows 2000 and Windows XP.

    NetStumbler that if might or might not function under Vista, but either way the OS is unsupported. An unsupported OS means the information it renders is suspect, and that it may do all sorts of odd things including die suddenly without warning.

    Do NOT start another thread asking about it, these threads will be closed. Don’t even think about starting another thread whining about it. Whining threads will just be thrown in the trash. Really stupid whining threads will be made available for public ridicule.
    Dobra... wracam do studiowania detali WPA/WPA2.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    Ok, skoro Netstumbler "nie działa" pod Vistą, to jaki program byście mi polecili do skanowania otoczenia, który jest kompatybilny z Vistą i moją sieciówką?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. cracking z karta intel pro 3945 a/b/g
    By plastus1983 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 12-15-2007, 19:36
  2. Windows Vista
    By freek in forum Windows
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 08-30-2007, 15:51
  3. Windows XP pro. Zmiany w kilknieciu myszy
    By damian_hey in forum Windows
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 08-18-2007, 10:53
  4. SSL + Vista + Modem = Problem
    By hes in forum Security
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 07-31-2007, 08:44
  5. [Vista] Zaczyna się: "Windows cursor hack"
    By Mad_Dud in forum Windows
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 06-03-2007, 22:52

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj