Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 16

Temat: .exe edycja ?

  1. Domyślnie .exe edycja ?

    Witam : D Mam takie pytanie czy da sie edytowac w jakis sposób pliki wykonywalne czy jakos tak *.exe ? Cos kiedys widzialem chyba ze da sie...
    A drugie pytanie to powiazane z pierwszym, mianowicie jak sie robi cracki np. do gier...
    pozdrawiam i czekam na wyczerpujace odpowiedzi :P

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Google zamknęli? Jak my teraz będziemy żyć
    >edycja plików binarnych
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  3. #3
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Gdzie nogi poniosą.
    Postów
    175

    Domyślnie

    Ja pamiętam kiedyś edytowałem swoje programy napisane w Pascalu. Pomieniałem treści komunikatów w zwykłym edytorze tekstowym pod DOSa. Niektóre programy nawet potem działały.

  4. Domyślnie hyhy

    Google zamknęli? Jak my teraz będziemy żyć
    >edycja plików binarnych
    ) dostalem bana na google...

    a tak na powaznie to poszukam szczegółowo bo szukałem ale marmi mi to szło :PPP same ksiazki mi wyskakuja :[[
    Ostatnio edytowane przez faD : 12-11-2007 - 13:21

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Ciesz się że nie mam uprawnień do dawania warnów, ale na miejscu eMCe bym Ci jednego zasadził za głupie żarty...

    Plik .exe jest jak inny plik. Normalnie do niego zapisujesz i z niego odczytujesz. Da się nawet notatnikiem! Serio!

    Jak są robione cracki? Jakiś cracker siada, disassembluje kod i sprawdza gdzie jest sprawdzane "czy masz płyte", "czy masz orginała". Po czym przeskakuje ten kawałek kodu odpowiednią instrukcją, nadpisuje go innym itp. Jest wiele sposobów, ale bez potężnej znajomości assemblera, nawet nie masz co się za to brać...

  6. Domyślnie

    OMg Frubi... N/C

    Plik .exe jest jak inny plik. Normalnie do niego zapisujesz i z niego odczytujesz. Da się nawet notatnikiem! Serio!
    Serio ? Jakos nigdy nic takiego nie widziałem, mozesz mi pokazac jak otworzyc notanikiem taki plik ? Ja jak otwieram notanikiem to mi wyskakuje cos takeigo :
    Kod:
    MZĐ* ƒ # uu¤Ź @  ƒ     +   K   T   ]   o   t   }   ¨   *   ż   Ä   É   Ü   á   ć   ř   ý           1  6  ;  N  S  X  ˇ  ¦  ¸  Ĺ  Ę  Ď  á  î  ó  ř  
          !  3  8  =  B  †  ‹    š  Ą  *  ˛  Ä  É  Î  Ó    	 1 $ 1 7 1 B1 o › t › y › Ť › ’ › — › ź › Ó › .› R› ˘› “› ť› › U› _› › 4› >› Ę› Ď› J› W› 	› › › '› ,› K› Y› ^› s› Ź› Ţ› č› ö› e› ˛› Ľ› Á› €	› 
    › @
    › J
    › X
    › ^
    › «› ż› m› Ő› ú› Ó› › !› +› 9› › ´› Ý› ç› ě› ž› «›  óókóCó^ótó“ó        	C:\BP\BGI O TO PROSTA BAZA DANYCHU‰ĺ1Ŕš(óÇś	 Çž żśWżžWż  WšŰ	› ¸ Pš› ¸ Pš› ¸Č P¸Č Pż
     Wšc› š1 Ŕt÷šŕ› ]ĂImi© : Nazwisko : 
    Telefon : U‰ĺ1Ŕš(óšÓ1 żśWż W1ŔPšËóšYóšěóżśWż W¸˙ PšóšřóšěóżśWż‰ W1ŔPšËóšYóšěóżśWż W¸˙ PšóšřóšěóżśWż• W1ŔPšËóšYóšěóżśWż W¸˙ Pšóšřóšěó]ĂImi©     : Nazwisko : Telefon  : Wcisnij jakis klawisz...U‰ĺ1Ŕš(óšÓ1 żśWż\W1ŔPšËóż W1ŔPšËóš8óšěóżśWżhW1ŔPšËóż W1ŔPšËóš8
    A tak wogole to ja pytam sie was, skad ja moge wiedziec czy i jak skoro nie siedze tyle w tym co wy... Bulwersujesz sie do mnie o cos co dla Ciebie jest rzecza prosta a dla mnie magia... Wogole denerwuje mnie to juz wasze zachowanie, pytam o cos to odwołujecie do google, a jak wam powiem ze google przekierowało mnie do was ? Nie zawsze mozna znalesc cos konkretnego w google dlkatego pisze tu do was bo kumaci jestecie w tym wszystkim a wam to jak zwykle wielki problem stwarza...
    W sumie leniwy jestem ze pisze do was o czyms zamiast samemu poszukac i poukładac w całosci, ale moglibyscie byc mili i nakierowac mnie tylko ! Tak nakierowac, ani ja ani inny user nie zmusza was do udzielenia całkowitej odpowiedzi, wystarczy ze rzucicie jakies haslo jakim trzeba sie kierowac w google i wszystko jasne... :P

  7. #7
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Cytat Napisał faD Zobacz post
    ) dostalem bana na google...
    Ciesz sie że tu nie dostałeś...

    Dobra a teraz kilka słów dlaczego:

    * zadajesz pytanie:

    Czy da sie edytować pliki binarne...
    Jak cracker robi cracka...

    Ty no to sorry ale moja babcia by sie jarneła że skoro cracker robi cracka to jest możliwość edycji plików binarnych...
    zapytaj mądrze i konkretnie a dostaniesz mądrą i konkretną odpowiedź... i to Ci zagwarantować mogę!

    ps.
    skoro Google ci wypluwa same książki to może po to żebyś je przeczytał nie?
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... a ja proponuje Panowie kosteczke lodu za koszule lub w gacie aby cisnienie nieco opadlo, bo nie ma sensu sie sprzeczac o detale. FaD podal dobry argument (ktory prawie mnie przerazil) - a co jestli google odesle do nas?!

    Pytanie nie bylo najlepsze ale nie bylo tez zle (heh - wystarczy rozejrzec sie dookola i jak ma sie nieco szczescia to jeszcze sie znajdzie posty ktorych MateO lub ja nie zdazylismy usunac a poziomem az sie o to prosza), wiec nie robmy z igl y widel - nie ma sensu.

    Co do edycji plikow binarnych - mozna je edytowac dowolnym edytorem i to jest fakt bezsprzeczny... ale (znowu jakies 'ale'):
    1. Nie kazdy edytor potrafi poprawnie wysiwetlic pliki binarne
    2. Jeszcze mniej z nich potrafi pozniej zapisac plik w oryginalnym formacie nie niszczac pliku

    Co innego jest to co widzisz a co innego to wartosc jaka powinn abyc w tym bajcie - niektore edytory zmieniaja wartosci pol podczas wyswietlania. Dlatego do edycji plikow binarnych generalnie powinno uzywac sie edytorow ktore sobie z tym radza (notatnik czasami sobie moze poradzic, czasami nie, generalnie to edytor do textowek) - np. roznego rodzaju hex-edytory, ktore sa stworzone do operowania na plikach binarnych.

    @all - prosilbym abyscie otwierajac watki starannie dobierali tematy a w tresci rownie starannie opisywali problem. Najlepsze co jest to napisac post i dac podglad przed wyslaniem, zostawic na pare minut, zajac sie czyms innym (chocby isc do kibla) a pozniej przeczytac dokladnie od poczatku do konca zanim sie go wysle. W ten sposob wylapiecie wiele niescislosci we wlasnych postach, szczegolnie skrotow myslowych, ktore moze i dla Was sa jasne ale dla pozostalych wcale jasne byc nie musza. Uwierzcie mi prosze, ze w ten sposob zaoszczedzicie sobie i innym sporo czasu i nerwow Ja tak robie od lat na forach, listach dyskusyjnych i w korespondencji biznesowej - nie raz dzieki tej prostej metodzie udalo mi sie nie wyjsc na wariata...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. Domyślnie

    Ty no to sorry ale moja babcia by sie jarneła że skoro cracker robi cracka to jest możliwość edycji plików binarnych...
    zapytaj mądrze i konkretnie a dostaniesz mądrą i konkretną odpowiedź... i to Ci zagwarantować mogę!
    hmmmm nie zadałem pytania czy da sie zrobic cracka o.O tylko jak zrobic... moze zle sformułowałem pytanie ale mozna sie domyslec...

    A tak wogole to sorry, moze ja jestem jakis nie zrównoważony psychicznie ze sie czepiam. Postaram sie o wiecej pomyślunku a mniej paniki...

  10. #10
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Cytat Napisał faD Zobacz post
    A tak wogole to sorry, moze ja jestem jakis nie zrównoważony psychicznie ze sie czepiam. Postaram sie o wiecej pomyślunku a mniej paniki...
    nie martw sie ja też

    poczytaj Vademecum hakera. Edycja plików binarnych - z tego co wiem to dobra książka - choć sam nie czytałem... ale dużo osób ją chwali
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. rundll32.exe
    By Melon in forum Security
    Odpowiedzi: 17
    Autor: 09-05-2012, 23:20
  2. StarWindService.exe
    By 31337 in forum Security
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 10-11-2007, 06:12
  3. verclsid.exe
    By Sufler in forum Windows
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-23-2007, 09:36
  4. edycja wpisów mysql
    By ble34 in forum PHP/CGI/ASP/JSP/J2EE
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 04-26-2007, 23:55
  5. exe pod jpg
    By libi in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 11-15-2006, 09:06

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj