Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Zapytanie (Rankingi Stron Mp3)

  1. #1

    Domyślnie Zapytanie (Rankingi Stron Mp3)

    Witam

    Mam takie zapytanie, otóż obserwując liczne rankingi związane z tematyką Mp3 i muzyki trafiałem na przypadki gdzie w kilka sekund na stronki oddawano po 50 głosów. Jestem pewnien, ze głosy nie zostały oddane metodą naturalną.

    A więc moje pytanie. Czy jest możliwość nabijania tak szybko głosów w rankingach, jak tak to jak oni robią?

    Czekam na odpowiedź.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Pisza program ktory klika za nich - da sie to napisac i najczesciej nie jest to bardzo skomplikowane... ale jesli masz zamiar zapytac by ktos Ci to napisal albo dal gotowca to sobie odpusc.

    Generalnie - jest to mozliwe, jesli system glosowania nie jest do konca dopracowany albo nie przewidzial takich mozliwosci.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Tak też myślałem, tylko chciałem się upewnić, ale te rankingi, o których mowa są bardziej profesjonalne i samym programe do klikania wątpie aby dało rade, trzeba również zmieniać ip, a z tym to już jest chyba problem by w kilka sekund zmienić np. 50 razy ip i przy tym klikać. Nie zamierzam prosić o napisanie takie programu, po prostu byłem ciekawy jak oni to robią.



    Dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez desire121 : 11-06-2007 - 06:12

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wszystko zalezy od konkretnego systemu... co czlowiek wymyslil, czlowiek moze obejsc... Jesli nie moze obejsc to znaczy ze system nie zostal wymyslony z mysla o ludziach
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Jesli nie moze obejsc to znaczy ze system nie zostal wymyslony z mysla o ludziach
    :O przewrotna logika.
    Jak dla mnie to wszystko dazy do doskonalosci to jest cel, latkowanie oprogramowania, az do perfekcji!
    zostana tylko ludzie zapisujacy hasla na kartkach i zbyt slabe szyfrowanie protokolow komunikacyjnych :P
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 11-08-2007 - 19:37
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Niestety gogulas w Twojej logice jest blad... bo gdy wszystko bedzie perfekcyjne, zadne szyfrowanie i hasla nie beda potrzebne, na dodatek nie w wyniku super wymyslnych systemow autoryzacji ale z definicji nie bedzie takiej potrzeby, bo gdyby ludzie byli doskonali to by respektowali to ze ktos mowi 'nie czytaj mojej poczty' albo 'nie wlaz do mojego kompa'
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    tak, lecz ewolucja oprogramowania postepuje w znacznie szybszym tempie niz "ewolucja" jazni przedstawicieli rodzaju ludzkiego,

    dlatego nalezy przyjac ze autoryzacja bedzie niezbedna do bezpiecznego funkcjonowania wszelkiego rodzaju systemow.... systemow gdzie taka autoryzacja jest konieczna do ich poprawnego funkcjonowania (ale zamieszalem)

    Moje zdanie jest takie, ze w niedlugim okresie czasu jedynym polem do popisu dla haxiorow bedzie wlasnie przechwytywanie i rozszyfrowywanie danych komunikacyjnych

    /edit
    Nie no tak do konca to moze nie
    ale na pewno overflowy musza odejsc!
    Ostatnio edytowane przez gogulas : 11-06-2007 - 17:17
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  8. #8
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    trzeba również zmieniać ip
    Można przedstawiać się jako inny IP

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frubi Zobacz post
    Można przedstawiać się jako inny IP
    W sumie to tak, ale tylko kwestia jak zmienić to ip w kilka sekund te 50 razy. Być może i są takie oprogramowania, ale ja z nimi się nie spotkałem. To była tylko ciekawosc. Zdziwiony jestem, że tak (mogę to napisać) profesjonalne rankingi stron www sa tak słabo zabezpieczone na tego typu oszustwa.

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wracajac do tematu (gogulas - nasza dyskusja poszla za bardzo off-topic hehe), to wiekszosc rankingow, ankiet itd patrzy na IP skad jest polaczenie, patrzy na cookie, na browser string itd... a to wszystko mozna latwo zmienic z poziomu aplikacji do nabijania klikniec.

    Najtrudniej zmienic IP oczywiscie ale jesli firmy robiace takie statystyki pozwolilyby sobie na to aby oddawac 1 glos z danego IP i koniec, to po krotkim czasie bylyby bezrobotne...

    Nie mowie ze 50 klikniec w ciagu sekundy z jednej maszyny da sie ot tak sobie machnac bo wymagaloby to nieco bardziej zaawansowanej konfiguracji sieci ale jest to jak najbardziej mozliwe! Kazdy system ma pewne punkty w ktorych idzie na kompromis - nie da sie miec wszystkiego.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zapytanie mysql
    By andrew8666 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 09-17-2007, 14:22
  2. Rejestrowanie stron - wypowiedzcie sie
    By northdakota in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 40
    Autor: 09-01-2007, 13:27
  3. Nauka zakładania stron www.
    By DiabloII in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 06-10-2007, 18:48
  4. Powolne ładowanie się stron-Serwer Proxy
    By fedor in forum TCP/IP/Analiza/Badanie
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 04-23-2007, 12:49
  5. Wczytywanie stron
    By northdakota in forum HTML/DHTML/XHTML
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 03-15-2007, 17:06

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj