Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Jaki system wybrać?

  1. #1
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Cyberświat...
    Postów
    33

    Question Jaki system wybrać?

    Ogólnie mam dość ciągłych błędów ze strony Windowsa XP i zamierzam przejść na coś innego. Zdecydowałem, że zmienię system, na któryś z rodziny Ubuntu... I który jest najlepszy? Xubunt, Kubuntu, Ubuntu? Nie mogę się połapać... Poprosiłbym o jakieś linki do stron z poradnikiem np. "Jaki Linux wybrać?" itp. I jeszcze mam prośbę do użytkowników w/w systemów jakie są ich opinie na temat X/K/Ubuntu. Jeszcze jedna istotna sprawa: Brat niestety nie chce zmieniać systemu i woli XP więc będę musiał mieć LiveCD, by odpalać z płyty, i o to też bym poprosił pare informacji (od użytkowników - ich opinie a nie recenzje w Internecie)...

    Dziękuję i pozdrawiam
    ~SD

    PS: Szukałem frazy "Jaki Linux wybrać" i nic nie znalazłem... (0 wyników)
    Ostatnio edytowane przez ~SD : 08-29-2007 - 09:34
    "Jeżeli nie dążysz do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągniesz"

  2. #2
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    toronto
    Postów
    283

    Domyślnie

    takich tematów w google jest sporo (na najrozniejszych forach tutaj chyba tez cos bylo)
    sprobuj rozwiazac ten quiz a poza tym przejrzyj cala stronke http://jakilinux.org/, poczytaj o systemach i sam wyprobuj kilka i wtedy zdecyduj, ktory Tobie najlepiej odpowiada bo to Ty bedziesz na nim pracowal a nie inni. jesli chcesz cos z rodziny ubuntu to zalezy co chcesz na nim robic... kubuntu/ edubuntu/ xubuntu/ ubuntu maja rozne zastosowania i oprogramowanie i dlatego sluza do roznych celow.
    co do brata, ktory nie chce nowego systemu...
    zawsze mozna miec winXP i linuxa na jednym kompie, on bedzie sobie siedzial na XP a Ty na linuxie
    Ostatnio edytowane przez studencik20 : 08-29-2007 - 11:03

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie ja też zniosłem do domu 2 wersje Ubuntu które polecił mi znajomy i jak tylko sie przeprowazde (za kilka dni) to zrobie renowacje starego komputera (takiego z prockiem 800mHz) i zobaczymy
    Zbliża się Trollmagedon...

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jak ostatnio bylem w domu (tzn u rodzicow w Polsce) to przenioslem ojca na Ubuntu - po prostu wycialem pirata win98, format, zainstalowalem ubuntu po polsku i powiedzialem "masz - dzialaj!" i tak z dnia na dzien przesiadl sie i nie narzeka

    Poza tym ja mam dostep SSH i VNC do maszyny z ustalonyc adresow IP, moge zawsze cos pomoc. Komputerek to Celeron 800MHz z 256MB RAM - ojciec na nim kataloguje zdjecia, prowadzi ksiegowosc dla firmy (fajny software ma LeftHand ale polapanie sie w tym to bajka...) w starym programie dla DOS uruchamianym pod DOSEMU :P Od czasu do czasu nagra tez sobie jakas plyte, itd... no i gry duzo bardziej mu sie podobaja hehe.

    Internet ma, wirusy odpadly... do banku moze sie spokojnie zalogowac - poza tym maszyna przestala sie wieszac po wywaleniu windy i chodzi niesamowicie stabilnie!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam Pentium II... Komp którego dostałem na komiunie... 6 lat temu... ale ramu ma chyba troszke dolozone...takze 256 ramu chyba ma... I też zainstaluje... Ale mam pytanie... Czy wtedy xp też wgrywac?
    Zbliża się Trollmagedon...

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli zdecydowałeś się na GNU/Linuksa Ubuntu (nie inną dystrybucję), to nie ma żadnego znaczenia, którą odmianę Ubuntu wybierzesz, różnią się tylko środowiskiem graficznym, poszukaj na googlu screenów: GNOME (środowisko graficzne Ubuntu), KDE (Kubuntu), Xfce (Xubuntu) - jeżeli dane środowisko Ci się nie spodoba, nie będzie działac poprawnie i będziesz miał inne z nim problemy - możesz zawsze doinstalować inne bez psucia sobie systemu ;-).

    Jeżeli chodzi o to, którą dystrybucję wybrać - jak ktoś już podał - jakilinux.org + poszukaj na google fraz 'linux porównanie dystrybucji' itepe.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Cyberświat...
    Postów
    33

    Post

    Właśnie chciałbym mieć LiveCD a nie instalować i podczas uruchamiania wybierac system. Jako ze mam dwa dyski HDD (Jeden używany aktualnie, drugi ze starego komputera - czysty - zero plikow) to moge "dac" ją drugiemu systemowi... Mój kolega pracuje w środowisku GNOME i chwali GNOME. Drugi kolega miał Kubuntu i nie mógł się połapać (może dlatego, że nie wiedział w co się "pakuje")... Tak więc dziekuję za wypowiedzi (oczywiście kolejne mile widziane) i zabieram sie za lekture

    Pozdrawiam
    ~SD
    "Jeżeli nie dążysz do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągniesz"

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Odradzam na dluzsza mete prace z LiveCD - powod prosty - tracisz caly smaczek personalizacji... a Linux jest cholernie elastyczny w tym wzgledzie. Moj kolega Denis (ten od foldoc.org) ma tak ustawionego swojego Ubuntu ze on nie przypomina zadnego znanego mi systemu operacyjnego :P

    Okienka jakies inne, zachowanie myszy inne... skroty klawiszowe do wszystkiego hehe ale tak to jest jak ktos potrafi ozenic Gnome z Emacs'em
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli Denis stworzyl cos nowego Krzyżówka?
    Zbliża się Trollmagedon...

  10. #10
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Cyberświat...
    Postów
    33

    Domyślnie

    Właśnie kolega mi poradził:

    1. Instaluje system na drugim wolnym dysku HDD.
    2. Brat podczas uruchamiania systemu automatycznie włącza mu się XP
    3. Ja podczas uruchamiania Biosu naciskam F8 i wybieram drugi system uruchamiając go...

    Czy to dobre rozwiązanie? Racja LiveCD nie zapisze moich ustawien osobistych...
    "Jeżeli nie dążysz do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągniesz"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ktory system lepszy ?
    By szumlak in forum *BSD
    Odpowiedzi: 15
    Autor: 08-30-2007, 15:59
  2. zasmiecony system [bylo: wirus działający na google...??]
    By Acara in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 08-13-2007, 17:53
  3. Program/system operacyjny
    By DiabloII in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 06-21-2007, 15:50
  4. Jaką lustrzankę wybrać?
    By eMCe in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 04-26-2007, 14:16

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj