Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 21

Temat: Karta wifi zamiast Intel 3945

  1. #1

    Domyślnie Karta wifi zamiast Intel 3945

    Hej,

    Co polecacie do laptopa asus f3jp, siedzi w nim intel 3945abg.
    jest z nia problem o tyle, iz nie pozwala wstrzykiwac pakietow.
    posiada tylko gniazdo express.

    jakie sa mozliwosci wymiany, dokupienia karty np. atheros ?

    pozdrawiam.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wlasnie walkowalismy watek... i to kilka razy - nawet ostatnio podawalem linki...

    http://hack.pl/forum/thread1444,ipw3945_injection.html
    http://hack.pl/forum/thread1930,kart..._aircrack.html

    Co do wymiany wewnetrznej karty miniPCI to radze ostroznie - wielu producentow zaklada w BIOSie swoje 'blokady', tzn wsadzisz inna karte i komp nie odpali, poda ze ma nieznane urzadzenie.

    Oczywiscie urzadzenie dziala wysmienicie, problem w tym, ze sprzedajac komputer z naklejka Centrino wymog jest aby plyta, procek, grafika (to chyba juz zluzowali) i karta sieciowa byla Intel'a, wiec wifi najczesciej tez jest intel. Generalnie chyba 1 czy 2 urzadzenia moga byc nie-Intel z tych bazowych... Jesli jest wiecej to nie mozna nakleic logo Centrino (chocby sprzet byl praktucznie caly "Centrino"). Stad blokada w BIOSie...
    Mam na przyklad laptopa HP z karta wifi na broadcom'ie i nie ma naklejki Centrino (choc wiem od inzyniera HP ze to jedyny powod w tym modelu - daliby Intel'a i bylby centrino - za sporo wiecej kasy, ale ze ta karta robila problemy, zdecydowali sprzedac sprzet taniej bez naklejki Centrino = sprzedac go wiecej).

    W IBM/Lenovo, HP, Dell i innych takie cos jest zrobione. Do laptopa najlepiej karta PCMCIA z wyjsciem na antene zewnetrzna. Ja kupilem ta karte co podlinkowalem do eBay'a w drugim linku powyzej... jutro powinna dojsc, to powiem czy ma wyjscie na antene czy tylko wbudowana jest.

    PCMCIA zabiera Ci calkiwicie problem pt. 'zgodnosc z centrino' i masz pewniaka ze bedzie dzialac... Karty miniPCI do wymiany w lapku to kwestia ewentualnej utraty gwarancji i problemow z BIOSem (aby komp ruszyl w ogole trzeba flash'owac BIOS co jest ryzykowne i na 100% tracisz gwarancje wgrywajac nieautoryzowany BIOS).

    Dam znac zaraz jak moja karta dojdzie... jesli nie dojdzie do czwartku to dam znac dopiero we wtorek (dluuugi weekend mamy w UK).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Wlasnie walkowalismy watek... i to kilka razy - nawet ostatnio podawalem linki...

    http://hack.pl/forum/thread1444,ipw3945_injection.html
    http://hack.pl/forum/thread1930,kart..._aircrack.html
    Tak, czytałem ciekawe posty.
    Ja mam jednak dodatkowe pytanie. Tj. posiadam laptopa asus f3jp i nie posiada on pcmcia, lecz nowsze gniazdo Express.

    Nie widze specjalnie kart na ten typ gniazda, bedzie w zwiazku z tym problem ?

    Czekam na info w sprawie Twojej przyszlej karty.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Poznań
    Postów
    159

    Domyślnie

    zawsze możesz rozkręcić lapsa i załadować kartę na miniPCI

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    @dexter - z uwagami jak wyzej co do blokad w BIOSie

    Wlasnie przyszla karta na atherosie ta z eBay'a - ale to cieniutkie i plaszczate hehe... co do slotow Express to zobaczymy co to jest nieco pozniej. Na razie mam urwanie dupy w robocie... Jak sie obrobie to wroce dzisiaj.

    Wrzuce pozniej jakies fotki tej karty i napisze czy sie sprawdza.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    świetnie, zatem czekamy.
    btw. czym się zajmujesz w pracy

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Booom - karta przyszla ale jest trzepnieta... nie mozna zainicjowac ukladu
    Jutro odesle do sprzedawcy i poprosze o wymiane albo zwrot kasy - wszystko jest ok do momentu inicjalizacji urzadzenia

    A w pracy? Powiedzmy ze jestem adminem
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    Mam nadzieję że moja karta którą kupiłem 2 dni temu nie będzie "trzepnięta" - to opiszę rezultat jej działania gdy tylko dojdzie paczka. Dla przypomnienia Intel 3945 change ICOM ATHEROS SL-5200.

    tqm ADMIN where?
    Ja niestety za słabo angielski znam.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Na razie napisalem do sprzedawcy ale ze nie ma kiedy sprawdzic maila to nie wiem kiedy poznam odpowiedz. Problem jest taki, ze karta nie przechodzi self-test'u. Linux wykrywa ja slicznie, nic sie nie buntuje... ale nie pokazuje juz urzadzenia wifi0 ani ath0 (co najmniej jedno z nich powinno sie pojawic)... w zamian za to mam ladny komunikat w logu

    Kod:
    wifi%d: unable to attach hardware: 'Hardware self-test failed' (HAL status 14)
    ... i to doslownie tak - z tym nie sparsowanym %d
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    ... i to doslownie tak - z tym nie sparsowanym %d
    printf hack

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Karta sieciowa do aircrack
    By r_jaro in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 121
    Autor: 03-07-2010, 10:15
  2. WiFi
    By Melon in forum Hacking
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 06-11-2007, 16:49
  3. WiFi
    By Melon in forum Security
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 06-10-2007, 19:24
  4. WiFi
    By waldek in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-04-2007, 09:06
  5. Perl - zamiast hashu wyświelta mi 00000000000
    By TexPac in forum Perl/Python/TCL/Prolog
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 07-25-2006, 17:30

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj