Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Solaris - literatura

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie Solaris - literatura

    Hej!

    Jak pisalismy w poprzednim watku - roznice i podobienstwa miedzy Soalrisem a Linuxem i dlaczego akurat mowiac Solaris wiekszosc osob mysli o procesorach (i nie tylko procesorach) SPARC...

    Wpadla mi w rece ksiazka "Solaris 10 - Complete Reference" i przyznam ze jest na prawde niezla... oczywiscie jezyk angielski no bo jaki by inny mial byc...

    Ksiazka ma ponad 770 stron i wlasnie przebrnalem przez wprowadzenie do totalnych podstaw Solarisa (raptem 70 stron wprowadzenia hehe) ale i dowiedzialem sie conieco, pomimo administracji takimi systemami przez ostatnie prawie 2 lata...

    Sama ksiazka napisana jest jako 'reference book' czyli mamy do niej siegac jak chcemy cos zrobic a nie wiemy jak... wiemy za to co chcemy zrobic Opisuje wszystko - od planowania sprzetu przed instalacja, instalacje, konfiguracje sieci, uslug sieciowych, konfiguracji dyskow i ich utrzymania, zapewnienia integralnosci danych (w tym macierze RAID itd), wysokiej dostepnosci (redundantne konfiguracje, itp) oraz wysokiego bezpieczenstwa.

    Nadal czytam, dopiero zaczalem w sumie ale jesli ksiazka jest utrzymana w takim tonie i napisana tak prostym jezykiem (oczywiscie wymaga solidnych podstaw) to jest to idealna pozycja dla tych ktorzy boja sie Solarisa w sensie "znam Linuxa od podszewki, mam postawic serwer na solarisie i nie wiem co robic... jak zabezpieczyc?" - ta ksiazka o tym opowiada... a diabel jak zwykle w szczegolach

    Dobra... wracam do ksiazki... jeszcze 700 stron przede mna a w poniedzialek mam zaczac instalacje kolejnych maszyn :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    gory czasem doliny
    Postów
    156

    Domyślnie

    TQM, gdzie wyrwales ta ksiazke? przydalaby sie taka w pdf'ie jakies dwa miesiace temu przyslai mi z SUN'a wlasnie 10.0 i chche to postawic narazie w virtualu, a kniga by sie przydala.
    BlackIceNavarro

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Belgia
    Postów
    52

    Domyślnie

    Tutaj znajdziesz ta ksiazke w pdf'ie:

    http://isohunt.com/download/26180792...erence.torrent

    Pozdrawiam
    Opętana *.tgz paczka ugryzla Dyzia w wacka

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dzisiaj dostalem materialy szkoleniowe z Sun'a - 2 a w sumie 3 CD za ktore zaplacilem bajonskie pieniadze... no ale dobra - przyszlo i jest...
    Dam znac pozniej co i jak - jak to porownac do ksiazki mozna, na razie widzialem bardzo pobieznie - wiem ze sa applety z jakims kodem i cos a'la wirtualny terminal - cos jak interaktywna animacja systemu gdzie sie logujemy, pracujemy w shellu itd... a kazde polecenie trzeba wpisac dokladnie jak podaja ze spacjami przed srednikiem itd

    OFF-TOP:
    Wrzucam CD i co widze? Total Commander mowi ze plyta ma 51MB danych, jak dam w exploratorze wlasciwosci nosnika to pokazuje ze 610MB - skad taka rozbieznosc? Zauwazylem przypadkiem i mnie to zaciekawilo... To samo mowi Linux - po podmontowaniu df twierdzi ze 610 a du i dd mowia za 51 Jakies pomysly?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    moze reszta to audio? :P
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Gdzie nogi poniosą.
    Postów
    175

    Red face

    Zabezpieczenie przed kopiowaniem?

    I jak tam w tej sprawie?

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Reszta to nie audio... ale cos w rodzaju zabezpieczenia jest...
    Problem w tym ze pudelko ktos zmienil w miazge (slady butow na kopercie ) i plyty sa zarysowane wiec zrobilem backup na dysk... na wszelki wypadek.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Budy na kopercie? Zwróć i rządaj odszkodowania od kuriera, jeśli było to przesyłane pocztą polską z piorytetem lub "przesyłka wartościowa" możesz iść i żądać zwrotu kasy.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tak... i walczyc o to pol roku gdy ja potrzebowalem materialy an 'juz' Mniejsza o to - materialy sa i dzialaja
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał k4m3leon Zobacz post
    Tutaj znajdziesz ta ksiazke w pdf'ie:

    http://isohunt.com/download/26180792...erence.torrent

    Pozdrawiam


    Możesz odświeżyć link do tego pdf-a

Podobne wątki

  1. Python literatura
    By redmaster in forum Perl/Python/TCL/Prolog
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 01-10-2008, 23:47

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj