Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 18

Temat: rundll32.exe

  1. #1

    Domyślnie rundll32.exe

    rundll32.exe !!!!
    w jednym z postow przeczyatalem ze rundll32.exe to jest niebezpieczny i podejzany proces, to postanowilem otworzyc task menager wcisnolem r i moim oczom ukazal sie ten wlasnie proces czy to virus jak tak to czemu norton tego nie wykryl?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Melon Zobacz post
    virus
    nie to nie jest virus

    Cytat Napisał Melon Zobacz post
    jak tak to czemu norton tego nie wykryl?
    bo to nie jest virus
    i norton to g**wno

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    rundll32.exe jest standardowo w systemie... często się zdarzało że był on zarażony wirusem - ale obecnie robi się to troszkę inaczej - wcale nie trzeba zarażać tego pliku żeby go wykorzystać do niecnych celów!

    rundll32.exe - jest procesem systemowym który potrafi uruchamiać funkcje z bibliotek więc można plik rundll32.exe wywołać z dwoma parametrami: biblioteką zawierającą wirusa i nazwą funkcji uruchamiającej wirusa. Tak uruchomiony wirus jest widoczny na liście procesów jako rundll32.exe

    jeśli chcesz się upewnić czy twój rundll32 jest wirusem czy nie to skorzystaj z programu Process Explorer - on wskaże ci ścieżkę uruchomienia - standardowo powinno być c:/windows/system32 - ale to nie wszystko co potrafi ten program - bo potrafi on wskazać również parametry uruchomienia - dzięki czemu możesz zobaczyć jaka biblioteka została załadowana i jaka funkcja uruchomiona. Jeśli dana biblioteka nie jest biblioteką systemową ani nie należy do zainstalowanego przez ciebie programu, prawdopodobnie jest to wirus.
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  4. #4

    Domyślnie

    mhmm no to glupoty napisalem

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    zależy jak na to patrzeć - w sumie to nie głupoty
    rundll.exe sam sobie wirusem nie jest - nio chyba że zostanie zarażony - (tak to każdy plik może być wirusem..) ale jest często wykorzystywany z racji swojej natury i funkcji jakie pełni....

    co do nortona - nie zaprzeczam nie potwierdzam
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    co do nortona... odsylam do dyskusji na ten temat na forum - nie mozna powiedziec ze norton jest do dupy, bo to zalezy o ktorej wersji mowa...

    Aby zaoszczedzic czasu i abys nie szukal...
    Jesli mam byc na prawde scisly to Norton jest kicha, Symantec jest mocny! Problem w tym ze Norton to produkt firmy Symantec... a Symantec to ich drugi produkt w tej samej branzy i jeden drugiemu sie nie rowna... Norton Antivirus 200x to kicha dla mnie Symantec Antivirus Corporate Edition na prawde sie sprawdza!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Jak przeczytałem problem tego gościa to normalnie spadłem z krzesła. Czy trzeba
    wejść na hack.pl żeby pisać takie głupoty ? Takie rzeczy tylko made in poland.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    na hack.pl się wchodzi żeby powiększać swoją wiedzę - nie ma to być ani druga Wikipedia ani drogi bash...

    z prostymi pytaniami kierujemy się do Google tylko ze Google coraz częściej linkuje na pierwszych pozycjach posty z forum - Melon przeczytał ze jest to proces niebezpieczny więc się zwrócił z tym pytaniem tutaj - nie widzę w tym nic złego - nie każdy sie z ogromną wiedza narodził - poza tym post dotyczy bezpieczeństwa IT i nie jest to pytanie jak hackować tibie albo gg więc tym bardziej nie wiem co tu takiego śmiesznego?
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  9. #9

    Domyślnie

    rundll32 to jeden z podstawowych programów w środowisku windows (tak jak notepad czy paint), który umożliwia uruchamianie procedur exe,cpl,dll itd. Jest to integralna część powłoki systemowej umożliwiająca poprawne działanie systemu. Dlatego rozbawiło mnie podejrzenie o powiązanie z wirusem. Owszem niektóre antywirusy mogą go klasyfikować jako podejrzany proces, bowiem wiele może, jest także podatny na doczepianie wirusów ale to już rzadkość. Ale żeby z nimi walczyć trzeba najpierw wiedzieć co to jest ten rundll32.

  10. #10

    Domyślnie Potrzebuje pomocy z rundll32.exe

    --------------------------------------------------------------------------------

    Sprzęt ( komputer oczywiście ) mi stanął. Piszę od sąsiada.
    Opiszę okoliczności awarii licząc na waszą pomoc.

    Wczoraj śiiągnąłem i zainstalowałem program zmieniający kompozycje- WindowsBlinds 5
    Chciałem mu jeszcze dołożyć parę innych skórek. I stało się; przy instalowaniu kolejnej
    ze skórek pojawił się komunikat:

    "wmiprvse.exe - Błąd aplikacji.

    Instrukcja spod 0x646e756f odwołuje się dopamięci pod adresem 0x0000000
    Pamięć nie może być "written".

    OK - Aby przerwać
    Anuluj - Aby debugować program"

    Cokolwiek kliknąłem komunikat nie znikał. Resetowałem przyciskiem bo menadżer nie dał się włączyć.
    Po włączeniu dalej to samo; goła tapeta bez paska i komunikat.
    Wychodzi też drugi komunikat tej samej treści ale z tytułem:
    "rundll32.exe. Błąd aplikacji"
    Menadżer nie wchodzi, nie da się nic zrobić. Raz włączyłem menadżera ale nie mógł
    zakończyć rundll32.exe. Użycie procesora wskazywało 100%. Przy kursorze cały czas
    jest klepsydra.
    Już nie wiem co zrobić. Może w biosie trzeba coś pogrzebać.....tylko co ?
    Ale nie mówcie mi o formatowaniu - proszę!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. verclsid.exe
    By Sufler in forum Windows
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-23-2007, 09:36
  2. rozłożenie pliku exe
    By markossx in forum Inne języki
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 04-30-2007, 14:06
  3. Hasło przez cmd.exe
    By northdakota in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 03-19-2007, 18:56
  4. exe pod jpg
    By libi in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 11-15-2006, 09:06
  5. Plik exe jako jpg
    By lordbobstein in forum Hacking
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 10-12-2006, 20:21

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj