Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Windows XP - Zabezpieczenie i anonimowość.

  1. #1
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    8

    Domyślnie Windows XP - Zabezpieczenie i anonimowość.

    Witam,
    Chciałbym się dowiedzieć jak skutecznie można zabezpieczyć swojego winka przed niepowołanymi użytkownikami sieci oraz o anonimowość jaką można sobie w tej sieci zapewnić

    Chodzi mi głównie jakie programy do tych celów polecacie i czy to czego sam używam daje mi przynajmniej częściową "ochronę".

    Otóż osobiście posiadam komputer który chodzi 24h na dobę i jest "mózgiem" mojego pokoju tzn. steruje przeróżnymi urządzeniami poprzez port LPT i kartę przekaźników a także obsługuje moduł alarmu itp. Wersja systemu to Windows XP pro SP3 aktualizowany w miarę potrzeb. Aktualnie posiadam AVG 2013 Pełna wersję oczywiście piracik oraz zapora comodo. Jeśli chodzi o anonimowość to posiadam tylko Hide My IP 2009 Trial ale aby używać jako full wystarczy usuwać wpis rejestru.

    Polecacie jakieś dodatkowe czy całkiem inne programy? Może jakieś modyfikacje w samym winku?

    To mój pierwszy post na tym forum to też prosiłbym o wyrozumiałość i ewentualne pouczenie gdybym coś zrobił nie tak.

    /Eufor

  2. #2

    Domyślnie

    Cieżko.
    Jeśli zostawisz swojego winka nasłuchującego, to już można z nim próbować, bo pakiety w pewnym stopniu są analizowane i conieco trafia do pamięci... a od pamieciu juz tylko krok do procesora
    Może coś przed tym winkiem postawić? Jakąś porządną bramę?
    Ostatnio edytowane przez lame : 03-27-2013 - 23:56
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  3. #3
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    8

    Domyślnie

    Właśnie o to mi chodzi jakaś konkretna bramka fajnie by było gdybym miał też jakiś program do "monitorowania sieci" oczywiście nie spodziewam się cudów bo to windows ale może coś znacie Jeśli wspomniałeś o konkretnej bramce może mógł byś coś doradzić?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja bym powiedzial zacznij od wymiany XP na 7 - samo to podniesie poziom bezpieczenstwa i to znacznie. Porty LPT powinny nadal dzialac jesli masz sterownik do win7 a moze 7 juz ma sterownik do twojej karty portow...

    No i pewniak to odlaczenie kompa od netu :-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    8

    Domyślnie

    Komputer nie bez powodu został przeznaczony pod "sterowanie pokojem" gdyż nie posiada on myszki klawiatury czy monitora Jedyny dostęp do niego jest poprzez pulpit zdalny i stronę www którą mogę sterować portami, normalnie używam laptopa ale do rzeczy komputer jest po prostu za słaby pod 7
    Intel Celeron 2.13 GHz, 703MB Ram, ATI RADEON 9100 Pro IGP Series 64MB
    Więc raczej nie poradzi sobie z 7 a chcę żeby był w miarę wydajny. Komputer ogólnie nie jest normalnie użytkowany ale czasem przydaje się do nazwijmy to "ponadprogramowej pracy" ;d A najlepsze zabezpieczenie jakie podałeś oczywiście w tym przypadku nie ma racji bytu Z resztą w dobie XXI wieku chyba w żadnym

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Co do win7 to sadze ze bys sie zdziwil... powinien bez problemu dac rade, byc moze bedzie startowal nieco dluzej ale nie powinien miec problemu z dzialaniem. Na netbook'ach z duzo slabszymi prockami smiga to dlaczego nie na dosc mocnym celeronie?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    8

    Domyślnie

    Hym, a jaka jest najbardziej okrojona wersja 7? Nie tyle co okrojona ale najmniejwymagająca, ale nie np. starter To może spróbuję ale na starcie muszę wiedzieć czy nie ma w niej jakiś zabezpieczeń portu LPT, bo większość zadań mój komputer wykonuje dzięki temu właśnie portowi Jeśli chodzi o startowanie systemu to mi to bez różnicy bo komputer jest wyłączany raz na kilka tygodni i to tylko w celach konserwacji czy chwilowego odcięcia prądu

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia ktora wersje zainstalujesz... ja na netbooku mam home premium choc instalowalem tez ze swojego technet'a wersje ultimate - nie bylo roznicy w wydajnosci wiec o to bym sie nie martwil.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    8

    Domyślnie

    No dobra to nie pozostaje mi nic tylko ściągać 7 pozgrywać dane i instal;d

  10. #10

    Domyślnie

    Nie chce być bezczelny, ale rozmawiamy oczywiście o oryginalnym systemie z dostepem do aktualizacji.
    W przeciwym razie to strata czasu.
    Ostatnio edytowane przez lame : 03-30-2013 - 00:14
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj