Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Sposób na udowodnienie zdlanego włamania na komputer?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Sposób na udowodnienie zdlanego włamania na komputer?

    Podejrzewam, że ktoś od kilkunastu miesięcy śledzi zdalnie moją aktywność w internecie, ma dostęp do mojego komputera. Czy jest sposób na wykrycie włamania, jeśli tak, to jaki? Czy jako laik byłabym w stanie to sprawdzić, jeśli nie, czy informatyk będzie mógł mi pomóc. Czy można to jakoś udowodnić? Może istnieje program, który rejestruje ruch sieciowy i pokazuje pobierane dane z komputera, słyszałam o Snor'cie (ale podejrzewam, że jest zbyt skomplikowany). Gdyby ktoś mógł mi doradzić byłabym niezwykle wdzięczna, jeśli będzie potrzeba podam szczegóły w mailu.

  2. #2

    Domyślnie

    Najprostszy sposób to iść na psy. Dostają hajc za to by zajmowali się przestępstwami a to jest przestępstwo więc niech zrobią dla Ciebie ZA DARMO (czytaj bez płacenia dodatkowych pieniędzy) całą robotę.

    Jest tylko jeden warunek - musisz mieć dobre argumenty, że ktoś Ci się włamuje.

  3. #3

    Domyślnie

    @Elitegroup
    Sam sobie przeczysz, skoro trzeba skompletować informacje do wniosku podejrzenia popełnienia przestępstwa, a nie jest się ich w stanie samodzielnie żebrać, to nasuwa się wniosek, ze trzeba poprosić kogoś o pomoc, a to prawie na pewno oznacza ze trzeba zapłacić Chyba ze załapiesz się na doroczny festiwal darmowych porad prawniczych.
    Ostatnio edytowane przez lame : 03-01-2013 - 01:48
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  4. #4

    Domyślnie

    Lame nigdzie sobie nie przeczę - raczej nie rozumiesz tematu - poszkodowany NIE MUSI wykazywać przełapanych pakietów, nie musi obrazować otwartych socketów RAW w ramach szkodliwej działalności hackera bo to NIE JEST JEGO ROLĄ. Obywatel idzie na psiarnię i przedstawia dowody:

    Na kompie mam to i to - wyciekło. Tylko ja mam dostęp do tego i tego - a inne osoby wiedzą to i to. Rolą policji jest zapewnić specjalistę, który to zbada.

    Zasada działania jest taka sama jak w przypadku pobicia. Idziesz na psiarnię i nie mówisz, że nastąpiło pobicie i tu są odciski palców z poręczy a tu monitoring z kamer miejskich: P

    PS: ale jak się psy zapytają dlaczego sądzisz, że nastąpiło włamanie to raczej nie możesz użyć argumentu, że np: komp dziwnie chodzi...
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 03-01-2013 - 07:59

  5. Domyślnie

    @ ar32t mam dokladnie ten sam problem i nawet wiem, kto jest za to odpowiedzialny. Skontaktuj sie ze mna, porozmawiamy. Moze to ta sama osoba skoro juz ma dostep do takiego fajnego narzedzia, przypadki sie zdarzaja... Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Elitegroup

    Wyraźnie napisałam, że "podejrzewam", gdybym miała konkretne dowody to nie napisałabym tego posta tylko od razu udałabym się na policję. Liczyłam, że ktoś doradzi, co mogłabym w tej sprawie zrobić. W końcu to forum, na które prawdopodobnie zaglądają "hackerzy", dla "Was" włamanie się na komputer nie stanowi najmniejszego problemu, a więc i udowodnienie wykrycia włamania nie jest dla "Was" czymś niemożliwym.
    Dochodzi do sytuacji, w której ofiara jest bezsilna a włamywacz bezkarny.
    Proszę przynajmniej podpowiedzieć, czy osoba z serwisu komputerowego, byłaby w stanie pomóc. Czy konieczna jest wizyta u specjalisty, jeśli tak, to jakiego konkretnie?

    crying4help

    U mnie jest zupełnie inna sytuacja, jest konkretna osoba, którą podejrzewam.

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj