Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: virtualpc, wlasny bootloader

  1. #1

    Domyślnie virtualpc, wlasny bootloader

    jak uruchomic kod wlasnego bootloadera pod virtualpc?
    chcialbym krok po kroku.



    aha, takiego wynalazku jak dyskietka nie mam, wiec odpusccie sobie ctrl+v byle gowna, szukam od 3 dni i chce cos nowego.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy to koniecznie musi być Virtual PC? Chcesz sprawdzić jak emuluje procesor?

    Nie wiem jak to będzie z Virtual PC, używam VirtualBoxa. Załóżmy, że masz już 512 B bootloadera ze znacznikami itp. Jak wiesz trzeba nagrać to na jakiś dysk. Można wykorzystać obraz dyskietki (img chyba), ale nie moge znaleźć dokumentacji tego formatu. Innym sposobem może być edycja MBR z jakiegoś systemu, powiedzmy instalujesz DOS'a i za jego pomocą wgrywasz bootloadera. Innym sposobem jest stworzenie obrazu iso płyty CD z bootloaderem. Ja robiłem to programem Power ISO.
    "a imię jego będzie czterdzieści i cztery"
    A. Mickiewicz Dziady cz. III

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    rax666 nie wiem o co ci dokladnie chodzi ale poczytaj jak odbywa sie start systemu w PC

    Generalnie zainteresuj sie przerwaniem 19h i adresem 07C00h (jest to adres bezwzgledny) wczytuje to bootstrap z dysku lub dyskietki itp. jak sie uda wczystac to robiony jest FAR JUMP 07C00h i bootstrap dalej juz cos sobie tam laduje...

    Aby kod z sektora (MBR) zostal wczytany pod w/w adres bajty 01FEh musi miec wartosc 55h i nastepny AAh... dalej w tym bootstrapie robisz sobie juz ladowanie czego tam chcesz... botstrap piszesz sobie jaki tam chcesz w ASM zaczynajac od org 7c00h
    Ostatnio edytowane przez tom : 01-28-2010 - 08:53
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  4. #4

    Domyślnie

    na virtualboxie oczywiscie dziala.

    nie, nie musi byc virtualpc, ale mi zalezalo by na nim uruchomic, ale juz to nie istotne.



    aha, jeszcze jedno, jak uruchamiam virtualboxa z wlasnym bootloaderem, to przez kilka sekund jest ekran 'press f12 for boot device'.

    i albo musze nacisnac f12+f albo czekac 5 sekund co jest frustrujace. czy da sie to jakos zablokowac, by tylko floppy sie bootowal bez pytania?

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj