Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Czy magnes może leżeć na laptopie ?

  1. #1

    Domyślnie Czy magnes może leżeć na laptopie ?

    Witam


    Chciał bym się was zapytać czy magnes może leżeć na laptopie tzn. Mam karte sieciową WI-FI z wyjściem na zewnętrzną antenę. Karta sieciowa jest podłączona do laptopa za pomocą kabla długość 120-cm USB. Karta ma wbudowany magnes pod spodem. I kiedy przenosze laptopa z domu do samochodu to karta sieciowa z magnesem wpudowanym w środu leży na laptopie.

    1) Czy karta sieciowa może leżeć na laptopie, laptop ma podłączoną baterie naładowaną w 100% ?
    2) Czy karta sieciowa może leżeć 5-cm od laptopa ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wiesz... praktycznie TAK ale logika mowi ze NIE...
    Jak postawisz magnes na laptopie to mozesz sobie pojechac po dysku nieco... albo uszkodzic laptopa. Podczas zajec na jednym ze szkolen koles przyczepil sobie do pokrywy laptopa (obudowa od lcd) GPS wlasnie z magnesem w obudowie (aby przyczepic do samochodu) i padl mu ekran calkowicie. Instruktor powiedzial tylko tyle...

    "no coz... byles szybszy ode mnie - nie zdazylem uprzedzic"
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    W Sieci !!!
    Postów
    282

    Domyślnie

    ...Nie powinien...
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

  4. #4

    Domyślnie

    No to już wiem. Nie bendę stawiał karty sieciowej (nigdy jeszcze nie stawiałem magnesu na laptopie, ale miałem zamiar stawiać, ale najpierw chciałem się was spytać o zdanie czy można) z magnesem na laptopie podczas przenoszenia laptopa z domu do samochodu. Tylko bendę przenosił osobno.

    Ale mam jeszcze jedno pytanie:
    1) W domu ta właśnie karta z magnesem leży z tyłu laptopa w odległości 5-cm. 5-cm to chyba bezpieczna odległość prawda ?

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Hmmm powinno byc wzglednie ok... ale ja dla swietego spokoju odstawilbym jeszcze dalej
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Na biurku oddaliłem kartę z magnesem na Maksymalną odległość 11-cm dalej już nie da rady, co najwyżej będzie po laptopie.

  7. #7

    Domyślnie

    TQM, Ja się tak zastanawiam jak się ma żecz z całą kartą sieciową, w której jest wbudowany magnes. Przecież w karcie sieciowej w której jest wbudowany magnes są też układy scalone przez które przechodzi prąd kiedy karta jest włączona. Czy magnes źle nie wpłynie na kartę sieciową w której też jest prąd itp... ?
    No moim zdaniem magnes źle nie wpłynie na kartę przez którą przechodzi prąd, bo by takich kart w ogóle nie produkowali. Ale sam fakt że magnesu nie należy kłaść na żadną elektronikę np. telewizor, laptop, radio, odtwarzacz DVD itp.
    Potrafi mi ktoś wyjaśnić ten fenomen z kartą sieciową w której jest wbudowany magnes ?
    Jak wiemy magnes działa we wszystkich kierunkach tzn. odpycha i przyciąga.

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Niektore rodzaje anten sa mocowane magnetycznie do metalowych powierzchni. Sztuka polega na tym, ze generalnie te anteny (jesli to sama antena) to polowa dipola - nie ma zanej przeciwwagi (mowiac w terminologii radiowej). Zamiast takie cos przykrecac srubami np do karoserii samochodu mozna antene przymocowac magnetycznie - nie jest to tak samo skuteczne ale silne pole magnetyczne bedzie dzialac podobnie jak w transformatorze - bedzie polaczenie ale slabsze.

    Co do karty ktora masz - sadze ze magnes jest tylko jako sposob mocowania na metalowych powierzchniach i nic wiecej. Sztuka z laptopem i magnesem polega na tym, ze pole magnetyczne moze uszkodzic ekran LCD - o detale mnie nie ptyaj, nie jestem elektronikiem. Jesli polozysz magnes blisko dysku to przewalone bedzie. Magnesowanie/rozmagnesowanie odbywa sie jesli magnes bedzie w ruchu (powstanie zmienne pole elektromagnetyczne - w dowolny spsoob)... magnes moze lezec na laptopie ale to taleze dysku wiruja - masz zmienne pole, czyscisz dysk
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Podsłuch W Laptopie
    By WarezTree in forum Security
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 09-23-2008, 13:09
  2. Może to was zainteresuje
    By Michal_sh in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 02-13-2008, 23:25
  3. Czy może grać na wyłączonym kompie??
    By przemek12345 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 04-11-2007, 21:51
  4. Chor-Rivest -> czy ktoś może pomóc?
    By agatablue in forum Kryptografia
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-24-2007, 15:20
  5. Czy może zaszkodzić??
    By przemek12345 in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 03-15-2007, 17:08

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj