Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 63

Temat: iRobot roomba hacking :)

  1. #1
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    gory czasem doliny
    Postów
    156

    Domyślnie iRobot roomba hacking :)

    wlasnie zamowilem w USA u chlopakow z iRobot odkurzacz roomba. Roomba ma otwarty interfejs, mozna z niego zrobic rozne cuda. Ale nie o tym mialem pisac. Czy ktos ma cos z iRobota i chce podyskutowac o podpieciu tego do neta ?
    BlackIceNavarro

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nieco glosny ale zapowiada sie wysmienicie... jak powiedzialm zonie, ze jej takie cos kupie (oczywiscie ja tez sie nim pobawie hehe) to powiedziala "szkoda, ze Ciebie nie mozna zaprogramowac"

    Podoba mi sie funkcja powrotu do bazy na ladowanie... dobrze ze wie gdzie ja zostawil i pomysl wirtualnych scian aby nie wychodzil do innych pomieszczen.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 08-04-2007 - 15:17
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    A on sam odkurza czy co?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zobacz na youtube Sa nawet specjalnie modyfikowane hehe - ludzie robia sobie z nich inne roboty - np jeden ma AEG'a na pokladzie i strzela seriami Jakos mam watpliwosci co do jakosci odkurzania ale fakt faktem - fajne... Idziesz do pracy, wracasz a tu chata odkurzona :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    O kur** no to bajer to niech przejedzie ze 3 razy to moze bedzie lepiej odkurzał a ile takie cośko kosztuje? Znaczy pytam ile wy daliscie bo ceny na pewno są zróznicowane

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Niby producent podaje okolo $150 a w UK jest za £170 aktualnie jak widzialem... Nie wiem ile dal blackicenavarro bo nie mowil :P
    Jakby nie bylo - zabawka tania nie jest :P to ja juz wole sobie kupic http://iwantoneofthose.com/micro-mosquito/index.html albo taniej http://iwantoneofthose.com/salvation...ter/index.html - nawet kupilem kiedys software symulator lotu z joystick'iem RC tak jak w prawdziwych modelach aby nauczyc sie pilotowac smiglowce RC - dobrze ze tak zaczalem, bo inaczej roztrzaskalbym model zaraz po starcie. Na prawde nie jest latwo!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    a trwaly jest taki helikopterek? czy jak trzasniesz o cos to od razu kicha i do wyrzucenia?

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zalezy jaki model... te 2 akurat powinny wytrzymac zderzenie ze sciana albo czyms w tym rodzaju. Generalnie mozna je dosc latwo 'skasowac' jednym drgnieciem palca... doslownie! Ja bylbym zainteresowany polaczeniem jednego z nich z gumstix'em jako mechanizmem sterowania. Autonomiczny pojazd latajacy - brzmi dumnie :P

    Co do Roomba - interesuje mnie API jakie tam jest. Fajna sprawa taki robot, bo w zasadzie zamiast zestawu do montazu samodzielnego masz gotowego robota z normalnym API i mozna pisac dla niego aplikacje.

    Co ciekawe - firma sprzedaje tez zestaw do konstruowania bazujacy na Roomba tylko nie pamietam nazwy teraz. Kosztuje niewiele wiecej niz Roomba produkcyjna ale ma wyprowadzenia zlaczy logicznych i elektrycznych, wiec mozna do niego przyczepic ramiona z chwytakami, itd... a dalej to programowac. Gdzies mi tylko nazwa uciekla
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    polsza
    Postów
    747

    Domyślnie

    yeach ale wypas ... myslałem ze jest troche bardziej "ludzki" :P hmmm około 800-700 zł .... ech chyba kupie zamiast karty graf :P

  10. #10
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    ex machina
    Postów
    130

    Domyślnie

    Chyba nie
    http://se.roomba.pl/
    Cena w PL zabija, prawie 3tyś zł.
    Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go na życie cudzym życiem. Nie dajcie się schwytać w pułapkę dogmatu, która oznacza życie według wskazówek innych ludzi. Nie pozwólcie, by szum opinii innych zagłuszył wasz wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miejcie odwagę iść za głosem swojego serca i intuicji. Wszystko inne jest mniej ważne.

    Steve Jobs

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. php hacking
    By Malcolm in forum Hacking
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 06-04-2007, 20:56
  2. Trojan, Hacking...:D:D
    By Joda in forum Wirusy/Konie trojańskie
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 05-03-2007, 17:03
  3. Hacking to database
    By Nunk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 03-04-2007, 10:57
  4. Hacking pomocy!!
    By eryk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 02-25-2007, 11:37
  5. hack hacking.pl
    By kosiarz in forum Security
    Odpowiedzi: 13
    Autor: 01-22-2007, 15:58

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj