Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Limit danych w iPlusie

  1. Domyślnie Limit danych w iPlusie

    Czy da się jakoś zdjąć limit danych pobieranych w iPlusie?
    Czy trzeba modyfikować sterowniki czy wystarczy użyć programu AutoConnect?

    Help!!!

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie jestes w stanie tego zmienic bo nie jest to realizowane na kliencie tylko po stronie operatora sieci. Jakby mozna bylo zmienic sobie limit zmieniajac cos w sofcie na kompie to kazdy by to roboil
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Mozna jeszcze probowac "SE", nie zaszkodzi napisac kulturalnego maila ze: prosisz o awaryjne przesuniecie limitu na ten miesiac pioniewaz jest to ci koniecznie potrzebne do pracy, z ta predkoscia nie jestes w stanie realizowac powierzonych ci zadan przez pracodawce, groza ci powazne straty finansowe, a w zwiazku z tym ze jestes na wyjezie nie mozesz skorzystac z innego dostepu do internetu.
    Przekroczenie limitu cie zaskoczylo i w nastepnym miesiacu postarasz sie juz zwracac baczeniejsza uwage na ilosc pobranych danych lub w ostatecznosci rozwazyc zmiane operatora...

    Ale ten smierdzacy plus jest niestety na takie zagrywki malo podatny, wiem to z doswiadczenia
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Plus GSM to firma ktora powaznie traktuje klienta i powaznie traktuje zobowiazania - w obie strony. Limit to limit, firma nie jest bezduszna ale bardzo logiczna i doskonale wie co robi. Jesli uda Ci sie kogos nabrac na taki numer to gratuluje ale szczerze mowiac watpie... moze raz (jesli taki wariant dopuszcza procedura) ale nie wiecej

    Nie pytajcie skad to wiem :-p
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Wlasnie procedury, w tym plusie trzeba cokolwiek co wykracza zglaszac do koordynatora :P zwykly pracownik nie moze zadnych takich decyzji podejmowac, no chyba ze maja inne wytyczne dotyczace np takiego limitu, ale watpie.
    Oczywiscie napisac maila nie zaszkodzi.
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Napisac maila nie zaszkodzi ale powiem Ci ze Plus ma na wszystko procedury - na wszystko do czego dostep ma pracownik... Tam nie ma niedomowien co wolno a co nie... jesli system pozwala to jest to opisane procedura, jak nie pozwala to procedura zabrania - nie ma tematu

    Czlowiek jest ostatnim ogniwem realizujacym polityke bezpieczenstwa...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Cytat Napisał tqm Zobacz post
    Plus GSM to firma ktora powaznie traktuje klienta i powaznie traktuje zobowiazania p
    Ta..... Jak juz jestemy przy plusie to sie wyleje i opisze doswiadczenia z ta firma...

    Mialem sobie umowe na 2 lata, telefon za 1zl (49zl konkretnie a tak super konkretnie z vatem to 60zl z groszami) po ok 6 okresac rozliczeniowych zdarzylo mi sie zaspac z platnoscia.... plus sie obrazil i zawiesil mi uslugi, kazal z 90 zlotych jakie bylem mu nalezny zaplacic jedynie ok 27 zlotych... tlumaczac to... sam nie wiem czym, przyslal przedstadowne wezwanie na 27 zlotych i fakture z miesiaca wczesniej na 90 zlotych, ludzie z plusa tez nie byli mi w stanie wyjasnic dlaczego tak, i dlaczego nie mozemy po uregulowaniu tych naleznosci uruchomic numer i wspolzyc sobie dalej.... do konca umowy (czyli jakies poltora roku) rachunki przychodzily mi po 0,00 zlotych..... i nic, ani sadu, ani wznowienia umowy o co zabiegalem.... dostali odemnie laczenie liczac jakies 350 zlotych (telefon, aktywacja, 6 rozliczen), a ja dostalem telefon ktory w tamtych czasach wart byl ok 1500 zlotych..... Dzisiaj uplytwa 5 lat od tamtych zdarzen i nic, jak na moj gust zezarly ich procedury :P

    Druga histora dotyczyla iPlusa, chcialem sobie go sprawic, niestety brak stalego zatrudnienia, plus jednak dopuszczal mozliwosc podpisania umowy na podstwie potwierdzenia zameldowania, zostalem zapewniony ze jest to mozliwe,
    Wybylilem ok 20 zlotych na taki dokument w urzedzie, poszedlem do plusa, podpisalismy umowe, a z racji tego ze mi na niej zalezalo i chcac miec PEWNOSC ze ja dostane poprosilem jedynie o karte SIM bez modemu za 1zl, czyli, otrzymujac w ten sposob od plusa jedynie karte sim oraz aktywacje, ktora w razie nieplacenia moglby oczywiscie zerwac... ryzyko zadne, koszt zaden, Niestety takiej umowy ze mna nie podpisano "odrzucil mnie system ".
    Pani przedstawiciel juz wydala mi karte sim, poniewaz zarowno ona jak i ja bylismy swiecie przekonani ze wszystko bedzie ok, w koncu chce tylko sima, karte odbespieczylem czekajac na aktywacja ktora nigdy nie nadesza, znowu sa w plecy karte za ktora normalnie licza sobi 60 zeta.
    No, taka to wlasnie powazna firma z tymi swoimi procedurami wartymi rozbicia o kant dupy.
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tak to wyglada z punktu widzenia klienta... a od strony firmy to wyglada nieco inaczej.

    Kazda umowa jest sprawdzana pod katem wiarygodnosci itd, zanim zostanie przekazany kod aktywacyjny. Blad zrobila pani przedstawiciel - nie powinna wydac karty jesli nie dostala kodow aktywacyjnych. Firma ma prawo odmowic podpisania umowy jesli ma jakies podejrzenia - Twoja wczesniejsza przygoda z rachunkiem siedzi w systemie i pewnie dlatego odmowiono CI aktywacji iPlus'a.

    Co do pierwszej sytuacji - ciezko mi wyjasnic co to moglo byc - wszystko zalezy od tego ile czasu sie 'slizgnales' bo to wlasnie czas poslizgu z platnoscia okresla jak daleko zabrnie procedura i jak sie ja dalej odkreca aby wszystko bylo ok.

    Wiecie o tym, ze operatorzy maja wspolna baze uzytkownikow ktorzy nie placa itd - bylo o tym glosno w telewizji pare lat temu, ze taki system to koniecznosc bo operatorzy dostawali w dupe od naciagaczy. Jak trafisz do tego wykazu to na 90% masz odmowe podpisania umowy w dowolnej innej sieci. Ten system dziala od lata 2003 i nawet po podpisaniu umowy mozesz dostac odmowe aktywacji (co oznacza ze umowa nie jest wazna) wlasnie ze wzgledu na to ze jestes w tej bazie. Mozliwe, ze przez wczesniejsze problemy (j.w. - zalezy jak daleko procedura sciagania naleznosci doszla) trafiles do tej bazy. Nie wiem niestety po jakim czasie dane sie przedawniaja (czy sie przedawniaja) i co dalej sie dzieje.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Tu
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    Dwie sprawy dotycza inncyh osob fizycznych, ja 5 lat temu bylem jeszcze malutki,
    Nie mam zadnych niezaplaconych rachunkow mandatow czy wpisow w liscie dluznikow, jetem czysty a i tak nie dostalem samego sima iPlusa, ani nie dalo sie tego przepchnac juz niesystemowo..
    http://gogulas.yoyo.pl/h.gif

Podobne wątki

  1. Zapytanie do bazy danych.
    By calibra in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 12-15-2007, 19:43
  2. Bezpieczeństwo transmisji danych
    By peteer in forum Security
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 11-11-2007, 14:24
  3. Typy danych
    By napek in forum Bash
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 06-13-2007, 21:10
  4. Przekroczony limit wielkości pliku
    By markossx in forum Linux
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 03-07-2007, 07:07
  5. Odzyskiwanie nadpisanych danych
    By Dominik in forum Linux
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 11-28-2006, 10:17

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj