Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Wyciek rozmow i poufnych informacji od pol roku, prosze o pomoc w znalezieniu ujscia

  1. Question Wyciek rozmow i poufnych informacji od pol roku, prosze o pomoc w znalezieniu ujscia

    Pewna osoba bardzo natretna postawila sobie za cel naruszenie mojej prywatnosci.

    Przez pol roku wyciekala moja prywatna korespondencja w postaci rozmow na Facebooku, Tinderze i innych serwisach.

    Dana osoba cytowala mi te rozmowy slowo w slowo.

    Na dzien dzisiejszy co zrobilem aby sie zabezpieczyc kiedy czara goryczy sie juz przelala?

    Router ADSL Modecom MC-420
    Przywrocenie ustawien do domyslnych.
    Zmiana hasla do logowania.
    Ustawienie DNS Google 8.8.8.8 i 8.8.4.4

    Router WI-FI TP-Link WR740N
    Aktualizacja do najnowszego firmware od TP-Link.
    Przywrocenie ustawien do domyslnych.
    Zmiana hasla do logowania.
    Ustawienie szyfrowania WPA2 (mieszkam na odludziu, ale w razie czego...)

    PC
    Format dysku i wgranie Windows 8.1 64-bit licencja KMS ().
    Wgranie najnowszych aktualizacji.
    Instalacja Bitdefender Total Security Trial.

    Telefon Samsung Galaxy S5
    Wgranie najnowszwego Cyanogenmoda zamiast dziurawego Stock ROM podatnego na stagefright.

    Facebook, Gmail
    Zmiana hasel.
    Reset zapianych urzadzen.
    Weryfikacja dwuetapowa do kont.

    Wykop to w sumie nic, ale zakladalem z 10 kont i kazde konto ta osoba miala i wiedziala co publikuje.


    Pytanie co moge jeszcze zrobic aby zwiekszyc maksymalnie hezpieczenstwo? Linuxy nie wchodza w gre.
    Obawiam sie tez, ze moj ISP nie jest zaufany i moga dawac tej osobie za pieniadze jakies logi czy cos (pieniedzy ma duzo).


    Jestem zielony i to co zrobilem to kroki wyczytane w internecie.

    Co poradzicie drodzy koledzy jeszcze?
    Rozmawialem z ta osoba kilka razy, ale niesadze zebym dowiedzial sie gdzie lezy problem kiedykolwiek.

    Macie jakies pomysly? Wspominala coa o podsluchach, ale nie wierze w to. Powtarzam mieszkam na zadupiu.

    Zreszta. Co dalej zrobic zeby byc full pewny, ze to sie nie wydarzy?

    Wpadlem w paranoje przez te pol roku i mam sie ochote zajebac, takie cos naprawde niszczy zycie...

  2. #2
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Wiesz, monitoring może być na poziomie sieci (acz wyklucza to fb - który po httpsie leci). Tutaj już nie ma co się zastanawiać. Zbieraj dowody i idź na policję. Nawet jeśli ktoś cię sucha z powodów operacyjnych - informacja o tym fakcie nie powinna być Tobie przekazana (właśnie z powodów psychiki podsłuchiwanego). A już na pewno taki informacje nie powinny być używane w celach prywatnych. Masz tu chociażby nękanie i naruszanie tajemnicy korespondencji.
    Operator nie widzi zaszyfrowanego ruchu - więc nie mógł nikomu go sprzedać. Jeśli mimo wszystko się boisz operatora (wiem jak to jest) - puść ruch po vpnie. Ale tak czy owak idź na policję.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  3. #3

    Domyślnie Zainstaluj DLP

    kup jakieś tanie i dobre DLP np. roziwązania Imperva lub McAfee i zainstaluj po prostu

  4. #4

    Domyślnie

    I co ze FB leci po https znam przynajmniej 2 sposoby żeby to ominąć. Forum systematycznie obniża poziom... Loguje się raz na dłuuigi czas i co zajrzę to jest coraz gorzej. Cieszę się, że zaczynałem jak było więcej aktywnych zawodowców jak np TQM. Pozdro dla starej ekipy!

  5. #5
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    I co ze FB leci po https znam przynajmniej 2 sposoby żeby to ominąć. Forum systematycznie obniża poziom... Loguje się raz na dłuuigi czas i co zajrzę to jest coraz gorzej. Cieszę się, że zaczynałem jak było więcej aktywnych zawodowców jak np TQM. Pozdro dla starej ekipy!
    To, że jesteś w stanie odczytać sesję, bo podsłuchasz certyfikat, lub zerwiesz sslstripem nie oznacza, że wstrzelisz się w środku transmisji i masz plain. Powodzenia w łamaniu 128bit klucza w locie.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj