Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Problemy z instalacją ubuntu 8.10

  1. #1
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    348

    Domyślnie Problemy z instalacją ubuntu 8.10

    Za kazdym razem jak klikam w menu rozruchowym instalauj ubuntu lub wlaczam livecd'a to laduje mi sie do polowy jadro a potem mi wyskakuje pole tekstowe, jakby terminal, wlasciwie to to jest terminal bo dziala sudo i inne...:
    (initframs)_ -albo cos podobnego, a jak wlanczam na jakim kolwiek innym kompie to wszystko jest jak byc powinno. co moze byc przyczyna? inna sprawa to czy sa problemy z instalacja liveboxa przez kabel usb na ubuntu? sa jakies programy automatyzujace proces( typu ubudsl na modemy neostrady)?czy trzeba wszystko recznie?

  2. Domyślnie

    Po 1. Jaki masz sprzet.
    Po 2. Dlaczego nie skorzystasz z najnowszej kompilacji?
    Po 3. Najlepsza do modemow itp dla ubuntu to to: http://www.ubudsl.com/

  3. #3
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    348

    Domyślnie

    Sprzęt tu nie ma nic do rzeczy bo kiedys instalowałem ubuntu na tym kompie. Czy za pomamoca ubudsl napewno podłącze liveboxabo czytalem gdzies na forum ze nie da sie z ubudsl zalatwic liveboxa przez usb xd? a teraz sprawa z tym ubuntu dlaczego to moze tak sie dziac

  4. #4

    Domyślnie

    A spróbuj skorzystać z
    http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php...ix-ubuntu-904/
    Polski remix Ubu ma kodekii Ubudsl

  5. #5

    Domyślnie

    Poco ci program do dsl-a skoro wszystko masz w Livebox-ie ustawione, a z nim łączysz się po eternecie lub wifi i konfigurujesz przez przeglądarke na adresie 192.168.1.1

  6. #6
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Postów
    348

    Domyślnie

    nie znam sie po prostu na tym, a liveboxa mam od niedawna. musze przez usb bo kabel ethernetowy nie wiem gdzie polozylem a adapter wifi jest w innym kompie a poza tym to nie dziala ten twój adres ip u mnie...



    Macie jeszcze jakies pomysly zeby uruchomic neta?, bo juz sam nie wiem. Jak wlączam ubudsl to z 20 min sie konfiguróje polaczenie i konca nie widac xd
    A tak wogole jest tu ktos kto uruchomil przez ubudsla liveboxa?
    p.s znalazlem kabel ethernetowy
    Ostatnio edytowane przez lukasz6547 : 07-09-2009 - 14:47

  7. #7

    Domyślnie

    Specjalnie sie zarejestrowalem aby odpowiedziec ci na to pytanie

    Ja rowniez instalowalem ubuntu (najnowsze) z jakis miesiac temu, na windowsie internet mialem podlaczony przez kabel ethernet i instalujac ubuntu nic nie odlaczalem poprostu wlozylem plyte i zainstalowalem, po instalacji wszystko samo sie konfiguruje i internet dziala odrazu A wiec wystarczy ze podlaczysz internet przez kabel ethernet i zainstalujesz najnowsze ubuntu (bo nie wiem jak to z 8.10 jest :P)

  8. #8

    Domyślnie

    Livebox jest na tyle upierdliwy że jak nie dodasz swojego mac-a to listy lub nie wyłączysz filtrowania to da się konfigurować tylko przez usb. Jak już to zrobisz, to będziesz mógł go konfigurować na dowolnym systemie przez kabel sieciowy lub wifi. O ile pamiętam trzeba też pamiętać w który port ethernet się wpinasz, bo w zależności od konfiguracji nie wszystkie działają, np. jak masz opcje z telewizją. Standardowo Livebox konfiguruje się na adresie 192.168.1.1
    LOGIN: admin Hasło: admin, jakież to genialne ze strony tepsy, chyba, że grzebałeś (byle nie w d....)

  9. #9

    Domyślnie

    Filtrowanie MAC jest tylko na wifi

Podobne wątki

  1. mam skrypt validatora na stronę www i problem z instalacją
    By xmen in forum PHP/CGI/ASP/JSP/J2EE
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 08-08-2008, 11:33
  2. Wskaźnikologia - problemy
    By lukasz6547 in forum C/C++
    Odpowiedzi: 28
    Autor: 07-14-2008, 14:13
  3. Problem z instalacją openSUSE 10.3
    By Egon in forum Linux
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-29-2008, 01:33
  4. Problem z instalacją
    By slawek14 in forum Linux
    Odpowiedzi: 15
    Autor: 04-09-2007, 18:25

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj