Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Ukrywanie paska adresu

  1. #1

    Domyślnie Ukrywanie paska adresu

    Jak ukryć pasek adresu w wybranym folderze (win XP) Lub zmiana wyświetlanego adresu tak jak np w folderze moje dokumenty

  2. Domyślnie

    Pisałem niegddyś program - tweaker, więc rejestr nie jest mi obcy
    Pasek adresu ukrywasz klikając PPM na napis adres, niestety są to ustawienia globalne czyli pasek nie będzie wyświetlany w żadnym folderze, wydaje mi się że ukrycie paska dla poszczególnych folderów możliwe nie jest chyba że sam coś znajdziesz
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell NoRoam\Bags
    Pod tym kluczem są zapisywane wszystkie ustawienia dla poszczególnych folderów - pod warunkiem że opcja zapisywania ustawień jest włączona

    Jeśli chodzi o zmianę nazw wyświetlanych adresów - możliwe tylko w przypadku folderów systemowych (typu Kosz, Mój Komputer, Moje dokumenty) wszystko pod kluczem:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\CLSID
    Np żeby zmienić nazwę kosza (Na co Xp normalnie nie pozwala) trzeba zmodyfikować domyślną wartość klucza:

    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
    Albo moje dokumenty
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\CLSID\{450D8FBA-AD25-11D0-98A8-0800361B1103}
    No to tyle z mojej strony
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli zakładając że na c:\folder mam folder którego adres w pasku adresu chcę ukryć zamiast adresu np XXXX nie mogę zrobić Myślałem że w pliku dektop.ini
    można coś dodać od siebie : )

  4. Domyślnie

    No o tym nie pomyślałem Zawsze wybieram to trudniejsze rozwiązanie:P

    Niestety dekstop.ini takich ustawień nie umożliwia, możesz zmienić w nim ikonę folderu, czionkę, tło, kolory ale nie nazwę zastępującą adres
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

Podobne wątki

  1. Jak zdobyć hasło do czyjegoś adresu e-mail?
    By michalm92 in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 01-14-2011, 14:54
  2. Ukrywanie danych w plikach .txt
    By Spec_od_dysków in forum Steganografia
    Odpowiedzi: 14
    Autor: 01-08-2011, 10:26
  3. Odpowiedzi: 2
    Autor: 11-02-2007, 12:03
  4. Stały adres w pasku adresu przeglądarki
    By nimnul6 in forum HTML/DHTML/XHTML
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 08-09-2006, 00:05

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj