Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Proszę o pomoc

  1. #1

    Domyślnie Proszę o pomoc

    Witam wszystkich forumowiczów

    Mam problem chciałbym się zalogować na router innej sieci to jest dokładnie neostrada która jest podpięta do routera znam login, hasło i klucz wep jednak nie wiem jak sie mam zalogować na ten ruter. proszę o pomoc

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Chcesz sie zalogowac na router czy do sieci? To co podajesz nie ma nic wspolnego z zalogowaniem sie do panelu administracyjnego routera. Ma za to sens jesli chcesz sie podlaczyc do tej sieci.

  3. #3
    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Wawa
    Postów
    53

    Domyślnie

    Pewnie chodzi Mu o podpięcie się przez Internet do konfiguracji routera, który udostepnia Internet w innej sieci.

    Z tego co wiem jest to niemożliwe, choćby ze względu na to, że routery konfiguruje się najczęściej przez adres lokalny, jak 192.168.0.1. Wpisując go na swoim kompie odniesiesz się do swojego routera, ewentualnie do swojego komputera.

    Być może jakieś zdalne sterowanie występuje jako dodatkowa możliwość, ale ja tego nigdy nie używałem.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Postów
    8

    Domyślnie

    W sieci w mojej miejscowości router ma adres 192.168.1.200

    Standardowo o ile się nie myle jest końcówka 100.

    Najlepiej poszukaj jakiś manuali do routerów to będziesz wiedział na jakich adresach standardowo są ustawione

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli router jest na domyslnych ustawieniach to sie da wejsc... jesli zna sie do niego haslo :-) Znajac klucz WEP do sieci na pewno znasz tez IP routera, wiec podpinasz sie do sieci wifi a pozniej wchodzisz na IP domyslnej bramy np przegladarka WWW - dalej zaczyna sie juz inna zabawa...
    Jesli wlasciciel zostawil domyslne ustawienia to ma pecha - na sieci jest pelno list z domyslnymi loginami i haslami. Dodatkowo majac MAC urzadzenia mozna sprawdzic kto je wyprodukowal a nawet numer serii :-) wiec majac te informacje wystaczy sprawdzic w tabelce domyslny login i haslo...

    Nie wiem tylko po co wchodzic w konfiguracje routera skoro ma sie i tak dostep do sieci... Pamietaj ze wlasciciel moze w kazdej chwili zresetowac urzadzenie przyciskiem na obudowie i i tak odzyska swoje ustawienia...

  6. #6

    Domyślnie

    właśnie chodzi o to żeby wejśc do panelu a ten router jest w innej części miasta i nie mam fizycznego dostępu do niego jednak wiem że nie ma filtrowania MAC i ze sygnał nadawany jest z routera przez małą antenke a router jest taki ze jak sie go zresetuje to nie przywraca poprzednich ustawień

  7. #7
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Postów
    8

    Domyślnie

    To po co chcesz na niego sie logować... masz dostęp to się ciesz i korzystaj!

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Coś koleś mieszasz... po co wchodzić do panelu admina na routerze który jest w innej części miasta? Znasz klucz szyfrujący i wiesz że nie ma filtrowania MAC, więc znając klucz możesz podpiąć się przez niego do sieci i używać.

    Mam dziwne wrażenie, że mylisz pojęcia - filtrowanie MAC dotyczy tylko interfejsów od strony sieci lokalnej - nie widziałem jeszcze by ktoś filtrował na interfejsie WAN bo po pierwsze to jest bez sensu a po drugie jak się pomylisz to router już nie odpowie :-)

    Idąc dalej...
    Cytat Napisał 1w1
    [...]
    a router jest taki ze jak sie go zresetuje to nie przywraca poprzednich ustawień
    czyli pamięta to co Ty albo admin ustawił... czyli po każdej zmianie zapisuje konfigurację i przy restarcie jej używa... Normalna sprawa - tyle że ja pisałem o takim małym przycisku w obudowie, który wciska się dość wygodnie wyprostowanym spinaczem biurowym i ten przycisk służy do resetowania ustawien do konfiguracji fabrycznej, takiej jak masz opisaną w instrukcji, takiej jakby router wyszedł z fabryki - z domyślnym hasłem i adresem IP.

    Czytanie ze zrozumieniem ma przyszłość!

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    Wsumie masz 2 wyjścia:
    łatwe:
    1: Laptop - samochód - antena > podjeżdzasz - robisz co trzeba odjeżdzasz...
    trudne:
    wparować na komp kogoś w tej sieci przejąć kontrole nad nim i wparowac na router
    ps. admin mógł ustawić opcję ze dostaniesz się do routera tylko z jego kompa
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

Podobne wątki

  1. Potrzebna pomoc w zabezpieczeniu FORUM
    By Milan in forum Security
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 09-01-2006, 14:22

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj