Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Timeout w HTTPRIO

  1. #1

    Domyślnie Timeout w HTTPRIO

    Witam
    Mam napisaną aplikację WebServices w Delphi 6 opartą o komponent HTTPRIO.
    Niestety gdy przesyłane dane są zbyt duże, to połączenie zrywa po 30 sekundach.
    Czy da się jakoś zwiększyć timeout w tym przypadku?

    OBRAZEK 1
    OBRAZEK 2

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie mam pojecia o tej bibliotece czy co to jest ale zobacz czy przypadkiem proces serwera nie ma limitu czasu nalozonego na czas pracy uslugi, tzn jesli przez 30 sekund proces (Twoja usluga) nie zakonczy dzialania to serwer ja ubije i wywali blad.
    Wszystkie systemy maja jakies limity - max ilosc czasu ile program moze dzialac, ile polaczenie moze byc otwarte, itd.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Odpowiem tak: ta sama aplikacja napisana w Javie na tym samym komputerze działa. To znaczy nie zrywa połączenia po 30 sekundach...
    Już próbowałem na serwerze wyłączyć Squida (mam Linuxa Slackware) ale nic to nie zmieniło...
    Od razu nasuwa się pytanie czemu nie używam w takim razie tej aplikacji napisanej w Javie? Ano dlatego, że cały system w firmie napisany jest w Delphi i ta aplikacja WebServices jest tylko jego bardzo malutką częścią... Przepisanie całego systemu na Javę tylko ze względu na to WebServices na razie odpada...

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ok czyli skoro na tym samym komputerze dziala a po sieci nie to teraz tak:
    - firewall / load balancer moze zamykac poleczenie z powodu bezczynnosci (30 sekund ciszy to zamykaj polaczenia)
    - serwer WWW moze byc inaczej skonfigurowany niz serwer dev/test

    Szukaj a znajdziesz... Przyda sie tez odpalic sniffer na kliencie jak laczysz sie z aplikacja aby widziec co tak na prawde jest wysylane i gdzie. Inaczej bedziesz szukal dlugo i szczesliwie... do skutku albo az Ci sie znudzi :P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Ok czyli skoro na tym samym komputerze dziala a po sieci nie to teraz tak:
    - firewall / load balancer moze zamykac poleczenie z powodu bezczynnosci (30 sekund ciszy to zamykaj polaczenia)
    - serwer WWW moze byc inaczej skonfigurowany niz serwer dev/test

    Szukaj a znajdziesz... Przyda sie tez odpalic sniffer na kliencie jak laczysz sie z aplikacja aby widziec co tak na prawde jest wysylane i gdzie. Inaczej bedziesz szukal dlugo i szczesliwie... do skutku albo az Ci sie znudzi :P
    Sniffera już zainstalowałem parę tygodni temu i zauważyłem, że przesyłane pliki XML są w pewnym momencie ucięte.
    Chodziło mi o to, że sieć na pewno nie jest powodem zrywania połączenia. W tych samych warunkach, na tym samym komputerze, w tej samej sieci, ten sam algorytm napisany w Javie działał, a napisany w Delphi nie działał (to znaczy zrywał po 30 sekundach połączenie).

    W każdym razie dziękuję za chęć pomocy. Właśnie na innym forum znalazł się chłopak, który rozwiązał mój problem, który okazał się typowo programistyczny.

    http://forum.4programmers.net/viewto...76862#id576862

Podobne wątki

  1. timeout connecta()
    By 31337 in forum C/C++
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 09-13-2007, 10:06

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj